Muzika Buducnosti

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.996
Da ne idemo u proslost renesanse..baroka i klasicne muzike..novijeg doba..jazz..blues..pop..rock..reggae..disco..hip-hop..metal..house..itd..(zanemarite ako je neki pravac nemarno ili namerno izostavljen:D).da li imate ideju sta bi se u buducnosti slusalo i da li je moguce izmisliti nesto novo?
 
Zanimljiva tema.. :)
Došli smo u period kada kao da je sve izmešano, gde svi slušaju različite stvari. Nekako, svaku epohu ili deceniju obeleži neki muzički pravac koji slušaju mase i mase, ali čini mi se da je to sada teže, baš zbog prevelike različitosti u današnjoj muzici. Na jednoj strani su narodjnaci koje slušaju mase i mase, a na drugoj strani je gomila ljudi koja ih ne podnosi i sluša nešto šesto. Toliko se muzika razvila (pogotovu eksploatacijom elektronike) da se ne može reći da postoji neki dominantan pravac današnjice.
Mislim da će veoma teško da se vrati vreme kada su svi bili hipici ili rokeri ili grandzeri. Previše su ljudi raštrkani po pravcima i često se i jedan čovek ne može ograničiti na jedan pravac (a kamo li gomila).
U budućnosti će manje-više isto da bude. Uvek će se stvarati kvalitetna muzika i naći će slušaoce, istop kao i ona manje kvalitetna.
Naravno, za očekivati je da će se elektronika uvući u skoro svaki novi pravac muzike, što dođe i logično :)
 
Naravno, za očekivati je da će se elektronika uvući u skoro svaki novi pravac muzike, što dođe i logično :)

Elektronika se i uvukla onog dana kada je smisljena u muziku...
Krenimo od R'n'R-a, elektricnih gitara i pojacala...

A sto se tice buducnosti i muzike... hmm...
Ne verujem da ce biti neki pravac koji ce obuhvatati mase... (mada je sve moguce...)
S' druge strane ja licno ne mogu da se ogranicim na samo jedan pravac jer je po meni to bzvzno. Zasto bih sebe uskretio slusanja pop pesmica ako slusam metal ili grunge...
Zasto bih sebe uskratio jazz-a ili blues-a ako slusam klasiku... itd...

Muzika je ono sto je bitno... ili je dobra ili nije... pravac su smislili samo da bi mogli da sortiraju diskove i ploce po policama.

Toliko...
 
Slazem se..samo muzika kao sto je na pr..rap..r'n'b..hip hop..su nekako sjedinjeni..kao da se jedva odrzavaju..rock nije vise kao nekad..vise lici na pop..disco..euro dance je postao house itd..kao da ne postoje..sta bi mogao biti novi pravac.:rolleyes:.jedino mi pada na pamet neka pc psychodelia.
 
Verovatno neka nova vrsta turbo folka gde će umesto džamija-dance melosa biti zastupljen recimo bušman-laser-hard-soul.....šalim se ali sve je moguće.
Najviše bih voleo naravno da se ponove u budućnosti neverovatne 70-e i 80-e.
 
Hej, zanimljivo! Bas cesto razmisljam na ovu temu...i...mislim da je sve vec izmisljeno i odsvirano....jedino ako se ne izmisle novi instrumenti iliti kompjuteri.

uvek ima nesto novo da se kaze, tako da, ne slazem se sa tvojom tvrdnjom da je "sve vec izmisljeno i odsvirano"
sto se tice novih instrumenata, pogledajte, ovaj je zanimljiv !
 
Verovatno neka nova vrsta turbo folka gde će umesto džamija-dance melosa biti zastupljen recimo bušman-laser-hard-soul.....šalim se ali sve je moguće.
Najviše bih voleo naravno da se ponove u budućnosti neverovatne 70-e i 80-e.
:D VOLEO BI I JA
al dobro

@ tema:Milslim da ce ovladati tehno i rep jer se za razliku od starije muzike prave u kuci na kompjuteru (ne bash bukvalno) ,prave se lako i uvek neko to slusha.
Tako da ce po mom mishlenju sva muzika koju volim da propadne ,al shta da se radi.
:shock::shock::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
 
gledajući na današnju muziku, čini mi se da se u bliskoj budućnosti neće ništa dobro stvoriti i slušati...ali, nadam se će se naći neki izuzetak koji će pozitivno uticati na mjuzu, nekada...jednog lepog dana...verujem u to. Samo treba probuditi zdravu kreativnost, maštu...bla bla
 

Back
Top