Dzordz Orvel.. 1984.

Ved_Ran

Aktivan član
Poruka
1.160
Nasao sam na netu film, prevedene na srpski.
Orvel je vrlo prorocki napisao ovo delo.
Predlazem da pogledate film koji je u danasnje vreme vise nego aktuelan.
Mediji kontorlisani od jedne politicke opcije, novinari koji slepo prate naloge te iste opcije, falsifikovanje i fabrikovanje vesti, konstantno laganje i propaganda.
Neko rekao Srbija i njeni mediji?

https://video.google.com/videoplay?docid=-6408014999371750880&hl=en
 
Nije stvar u Tv Bastilji nego u "zapadnom" nacinu zivota, po celi dan zapadnjaci su pod pritiskom nadji posao,radi ga dobro,bori se za standard,10h dnevno i uvece dodjes kuci izmozden i bez zivotan,upalis tv,CNN,BBC ili bilo koji drugi info kanal(a i drugi kanali sluze samo za zaglupljivanje i trosenje vremena) i vidis kako Kinezi razvaljuju neke Tibatance i mislis u ala su Kinezi neka stoka... Kad ono Nepalci sredjuju neke svoje demonstracije... Zapadni nacin kapitalizma i filozofije zivota ti prosto ne da stanes i da razmislis makar i o sebi... to je pravi Orvel,dobrovoljni zatvor bez lanaca.
 
Orvel je bio clan masonerije.
Knjiga je krajem cetrdesetih dobila veliki publicitet u zapadnim medijima a snimljen je i film sa Ricardom Bartonom u glavnoj ulozi.
Pobornici "teorije zavere" jako cesto navode delo kao dokaz zavere protiv covecanstva u celini.
 
Orvel je bio clan masonerije.
Knjiga je krajem cetrdesetih dobila veliki publicitet u zapadnim medijima a snimljen je i film sa Ricardom Bartonom u glavnoj ulozi.
Pobornici "teorije zavere" jako cesto navode delo kao dokaz zavere protiv covecanstva u celini.

A podatak da je u Velikoj Britaniji danas instalirano 35 miliona kamera koje prosečnog Londonca koji prošeta gradom snime najmanje 30 puta...
Ili... koliko je medija npr. 1999. u SAD i Velikoj Britaniji omogućilo da Srbi iznesu svoju verziju bombardovanja SRJ.
Ili... koliko stanovnika SAD, Velike Britanije, Francuske, Nemačke... zna da je priznanje Kosova kao samostalne države nelegalan i protivzakonit čin i koliko njih se bunilo oko toga?
Ili... koliko običnih ljudi se priključi demonstrantima antiglobalistima i alterglobalistima kada pokušaju da demonstriraju ispred neke NATO baze u Nemačkoj ili Velikoj Britaniji...

Razmisli malo i zašto je to tako?
 
A podatak da je u Velikoj Britaniji danas instalirano 35 miliona kamera koje prosečnog Londonca koji prošeta gradom snime najmanje 30 puta...
Ili... koliko je medija npr. 1999. u SAD i Velikoj Britaniji omogućilo da Srbi iznesu svoju verziju bombardovanja SRJ.
Ili... koliko stanovnika SAD, Velike Britanije, Francuske, Nemačke... zna da je priznanje Kosova kao samostalne države nelegalan i protivzakonit čin i koliko njih se bunilo oko toga?
Ili... koliko običnih ljudi se priključi demonstrantima antiglobalistima i alterglobalistima kada pokušaju da demonstriraju ispred neke NATO baze u Nemačkoj ili Velikoj Britaniji...

Razmisli malo i zašto je to tako?

Koje to veze ima sa Orvelom?
Hoces mozda da kazes da je on to sve pripremio pre smrti? :?::mrgreen:
 
Koje to veze ima sa Orvelom?
Hoces mozda da kazes da je on to sve pripremio pre smrti? :?::mrgreen:

Kakve veze?
Pa ti reče da pobornici "teorije zavere" često spominju Orvela i njegovu knjigu 1984., a ponekad i "Životinjsku farmu".
Ne kažem da je on to pripremio, ali isto tako nije ni Žil Vern pripremio letove na mesec ili ronjenje u dubine okeana, ali je poslužio kao inspiracija onima koji su došli posle njega...

A šta ti hoćeš da kažeš?
 
Kakve veze?
Pa ti reče da pobornici "teorije zavere" često spominju Orvela i njegovu knjigu 1984., a ponekad i "Životinjsku farmu".
Ne kažem da je on to pripremio, ali isto tako nije ni Žil Vern pripremio letove na mesec ili ronjenje u dubine okeana, ali je poslužio kao inspiracija onima koji su došli posle njega...

A šta ti hoćeš da kažeš?

Samo ono sto sam napisao! :mrgreen:
A ako te interesuju "teorije zavere" i znas Nemacki,preporucicu ti par knjiga ?!
 
Nasao sam na netu film, prevedene na srpski.
Orvel je vrlo prorocki napisao ovo delo.
Predlazem da pogledate film koji je u danasnje vreme vise nego aktuelan.
Mediji kontorlisani od jedne politicke opcije, novinari koji slepo prate naloge te iste opcije, falsifikovanje i fabrikovanje vesti, konstantno laganje i propaganda.
Neko rekao Srbija i njeni mediji?

https://video.google.com/videoplay?docid=-6408014999371750880&hl=en

da ja sam rekao srbija i miteviceva tv i minoviceva politika.sitan je orvel za ovaj tandem
 
Samo ono sto sam napisao! :mrgreen:
A ako te interesuju "teorije zavere" i znas Nemacki,preporucicu ti par knjiga ?!

Iskreno rečeno ne interesuju me, a dok me je to interesovalo pročitao sam dosta knjiga. Onda sam shvatio da je to isto kao npr. ubistvo tj. atentat na Kenedija i da će se stalno pojavljivati novi dokazi i "dokazi" dok se sve toliko ne zapetlja da ljudi više neće znati u šta da veruju.
To ti je zanimljivo bilo objašnjeno u par dokumentaraca o tzv. vanzemaljcima u Rozvelu 1947. Toliko se zapetljavalo oko toga slučaja da je javnost i danas podeljena i niko ne zna istinu.
 
A podatak da je u Velikoj Britaniji danas instalirano 35 miliona kamera koje prosečnog Londonca koji prošeta gradom snime najmanje 30 puta...
imas li i podatak koliko je teroristickih napada spreceno zahvaljujuci tome? Koliko je kriminalaca uhapseno, itd?

Ili... koliko je medija npr. 1999. u SAD i Velikoj Britaniji omogućilo da Srbi iznesu svoju verziju bombardovanja SRJ.
Koliko je medija u Srbiji omogucilo SAD i VB da iznesu svoju verziju bombardovanja SRJ? Ili je bilo "mi smo pobedili nato agresore"
Ili... koliko stanovnika SAD, Velike Britanije, Francuske, Nemačke... zna da je priznanje Kosova kao samostalne države nelegalan i protivzakonit čin i koliko njih se bunilo oko toga?
Zabole njih za to...Ljudi hoce da zive dosta mirno bas im puce tuki za tamo neko kosovo a ne znaju na karti da ga pokazu...Nisu nikad bili niti ce ikada biti [kao i dobar deo srbije...usudicu se da kazem preko 60-70%]

Ili... koliko običnih ljudi se priključi demonstrantima antiglobalistima i alterglobalistima kada pokušaju da demonstriraju ispred neke NATO baze u Nemačkoj ili Velikoj Britaniji...
Pojma nemam, nisam ih brojao...niko im ne brani ni da se prikljuce niti da iskuliraju...
Razmisli malo i zašto je to tako?
Zato sto je teorija zavere najpoznatija vrsta paranoje...:mrgreen:
 
imas li i podatak koliko je teroristickih napada spreceno zahvaljujuci tome? Koliko je kriminalaca uhapseno, itd?

Imaš li ti pojma koliko je takvih kamera instalirano u Lihtenštajnu i San Marinu i koliko je tamo terorističkih napada sprečeno?
Verovatno jako malo kameral, a nije planiran niti sprečeni nijedan teroristički napad...
A što baš napadaju SAD, Veliku Britaniju, Španiju (dok nije povukla vojsku iz Iraka - i od tada ništa...)

Koliko je medija u Srbiji omogucilo SAD i VB da iznesu svoju verziju bombardovanja SRJ? Ili je bilo "mi smo pobedili nato agresore"

Pa je l' ti očekuješ jednaku slobodu štampe zemlje u ratu i "slobodnih demokratskih zapadnih država"...
Au al' ti je argument i odgovor - do bola...

Na ostalo neću ni da ti odgovaram jer stvarno nemam volje da se raspravljam na ovako površnom nivou...
 
Nasao sam na netu film, prevedene na srpski.
Orvel je vrlo prorocki napisao ovo delo.
Predlazem da pogledate film koji je u danasnje vreme vise nego aktuelan.
Mediji kontorlisani od jedne politicke opcije, novinari koji slepo prate naloge te iste opcije, falsifikovanje i fabrikovanje vesti, konstantno laganje i propaganda.
Neko rekao Srbija i njeni mediji?

https://video.google.com/videoplay?docid=-6408014999371750880&hl=en

Bolje prvo pročitati knjigu, nego odgledati film. Ima razlika, u nijansama.
U filmu se, npr, akteri međusobno nazivaju "brat" ili "sestra" umesto "drug", kao u romanu. :lol::lol::lol: Mislite o tome.:)
A nije zgoreg pročitati Hakslijev "Vrli, novi svet" i Zamjatinov "Mi".
Sve antiutopija do antiutopije... Nije još uvek toliko "proročki", koliko je alegorijski.
 
Nasao sam na netu film, prevedene na srpski.
Orvel je vrlo prorocki napisao ovo delo.
Predlazem da pogledate film koji je u danasnje vreme vise nego aktuelan.
Mediji kontorlisani od jedne politicke opcije, novinari koji slepo prate naloge te iste opcije, falsifikovanje i fabrikovanje vesti, konstantno laganje i propaganda.
Neko rekao Srbija i njeni mediji?

https://video.google.com/videoplay?docid=-6408014999371750880&hl=en
procitaj brave new world a.huxley-a
 

Back
Top