CPU Fan Speed Problem

123456789

Ističe se
Poruka
2.175
Ajd jedno pitanje posto me iritira. Kupio sam komp i nesto me je drndala tv kartica, nebitno i sve su pokusali da tv kartica proradi tako da su tamo u servisu menjali i bios i neznam sta su jos radili, nebitno je to , nego posle servisa CPU FAN Speed se nespusta ispod 3200rmp kad krenem sa nekim radom ide i preko 4000 a pre je bio na oko normalnih 1600-2100 u zvaisnosti od rada i bas se onako normalno cuo nije bio bezcujan ali nije ni brujao a temperatura nikad nije prelazila 40, a ovo me sad vec nervira, nisam hteo odmah da ih zovem da pitam sta da radim to cu kasnije, malo sam cacko po biosu i nisam nasao resenje, probao sam sa speed fanom ali opet nemoze da se smanji brzina fana, sta da mu radim, nervira me kad krene da bruju u nekoj igrici na 4000rmp glupo sranje. Inace procesor je AMD64 AM2 6000.
 
Ajd jedno pitanje posto me iritira. Kupio sam komp i nesto me je drndala tv kartica, nebitno i sve su pokusali da tv kartica proradi tako da su tamo u servisu menjali i bios i neznam sta su jos radili, nebitno je to , nego posle servisa CPU FAN Speed se nespusta ispod 3200rmp kad krenem sa nekim radom ide i preko 4000 a pre je bio na oko normalnih 1600-2100 u zvaisnosti od rada i bas se onako normalno cuo nije bio bezcujan ali nije ni brujao a temperatura nikad nije prelazila 40, a ovo me sad vec nervira, nisam hteo odmah da ih zovem da pitam sta da radim to cu kasnije, malo sam cacko po biosu i nisam nasao resenje, probao sam sa speed fanom ali opet nemoze da se smanji brzina fana, sta da mu radim, nervira me kad krene da bruju u nekoj igrici na 4000rmp glupo sranje. Inace procesor je AMD64 AM2 6000.
Vidim da skoro svaki drugi ima TV karticu u PC-u a ujedno ima i probleme sa istom.Zar se bez TV kartice ne moze odnosno zasto je ona tako bitna u PC-u?
 
Ja ne bi smanjivao broj obrtaja jer verovatno to nije bez razloga.Kolika je temperatura na procesoru u tom trenutku?
Mozda da pogledas sta to zamara procesor toliko pa se zagreva.Sta je od procesa pokrenuto.Pada mi na pamet i to,da nisu mozda petljali u servisu oko hladnjaka pa nema dovoljno paste....Predpostavke samo,a ti vidi sta je u pitanju.;)
 
Ajd jedno pitanje posto me iritira. Kupio sam komp i nesto me je drndala tv kartica, nebitno i sve su pokusali da tv kartica proradi tako da su tamo u servisu menjali i bios i neznam sta su jos radili, nebitno je to , nego posle servisa CPU FAN Speed se nespusta ispod 3200rmp kad krenem sa nekim radom ide i preko 4000 a pre je bio na oko normalnih 1600-2100 u zvaisnosti od rada i bas se onako normalno cuo nije bio bezcujan ali nije ni brujao a temperatura nikad nije prelazila 40, a ovo me sad vec nervira, nisam hteo odmah da ih zovem da pitam sta da radim to cu kasnije, malo sam cacko po biosu i nisam nasao resenje, probao sam sa speed fanom ali opet nemoze da se smanji brzina fana, sta da mu radim, nervira me kad krene da bruju u nekoj igrici na 4000rmp glupo sranje. Inace procesor je AMD64 AM2 6000.

Posto nisi kazao koju plocu imas pa prema tome uzmi manual (knjigu od maticne ploce) u ruku i lepo prestudiraj, sigurno pise negde kako se smanjuje broj obrtaja ventilatora. Evo na primer kod mene prilikom starta kompjutera ventilator ne radi do nekih 5-6 minuta zatim pocinje polako i radi na oko 700-800 obrtaja u minutu, kad pustim neku igru sa rastom opterecenja procesora raste i temperatura pa time i obrtaj ventilatora do nekih 2100 sto je bio neki maximum u ovo vreme ( oko 17-18 stepeni u sobi a i jedna osmica radi ispod napajanja za izvlacenje toplog vazduha). I ja ovo sve lepo regulisem Qfan-om koji se podesava u biosu. Prema tome mora da bude i kod tebe neka opcija u biosu, a i moguce je da ima drugi naziv.
 

Back
Top