Ketrin Nevil - Osmica

Osmica jeste fenomenalna knjiga - biću pristrasan pa ću reći jedna od meni najdražih, ali ima jedan... nedostatak...


Francuska revolucija 1789. godine, iza koje je stajala masonerija, je imala za cilj duhovni preporod – "dehristijanizaciju" – iskorenjivanje hrišćanstva na tlu Francuske, pri čemu su do revolucije dovele Rusoove i Volterove filozofske ideje, a u sprezi sa "starom – novom religijom" primerenom čoveku? Ta "prirodna religija" koja je trebalo da u novom demokratskom, narodnom poretku zameni hrišćansto, u mnogo čemu je podsećala na staroegipatsku tradiciju i religiju, praktično je bila njen produkt?

Iza Francuske revolicije i iza američkog oslobađanja od Britanije stajala je masonerija, s obzirom da postoje relevantni dokazi da su vodeći ljudi Francuske revolucije i američkog otpora bili masoni i da su tesno sarađivali? Shvativši da je Evropa bespovratno "izgubljena" u "kandžama Crkve" – tajna društva i vernici "nove-stare" religije se okreću Americi – tada otkrivenom novom kontinetu – novom svetu, koji su doživeli kao dar sa Neba, od Boga, kao Novu Atlantidu, kao zemlju gde će moći da ostvare svoje "utopijske" ideje?

preuzeto sa http://www.mojakritika.com/f033ab37c30201f73f142449d037028d.htm



E, o tome se radi, što ta strana Revolucije uopšte nije ni naznačena u knjizi, a svi značajni igrači Osmice su ujedno i bitne istorijske ličnosti revolucije... Istina, u kompenzaciju, svi oni jure besmrtnost...
 
Baš me interesuje koji su to kritičari koji su rekli da Osmica spada među najbolje napisane knjige ikada?! Mora da je to neko izmislio ili su to rekli nekompetentni ljudi. Što napisa gore neko-plitko napisana knjiga- može se svrstati u zabavna dela, nikako u ozbiljni književni roman!
 
Baš me interesuje koji su to kritičari koji su rekli da Osmica spada među najbolje napisane knjige ikada?! Mora da je to neko izmislio ili su to rekli nekompetentni ljudi. Što napisa gore neko-plitko napisana knjiga- može se svrstati u zabavna dela, nikako u ozbiljni književni roman!

Свако се данас назива месијом, па и књижевним критичарем. Ја сам прочитао једно 50ак страна, и баталио, а био сам тинејџер. И, то, не много паметан тинејџер:D Шта би било да сам мало паметнији. Па спалио бих је.:D
 

Back
Top