Sklekovi

Trening ruku i dovoljno sna deluju stimulativno na hipofizu da luči više somatotropina (hormona rasta). To što u teretani ima veći broj nižih i srednje visine, rezultat je toga što se većina visokih usmerava na košarku i odbojku... više je to stvar sociologije sporta nego uticaja treninga na telesne karakteristike
 
Imam jedno pitanje,koliko sklekovi uticu na biceps? Radim svaki dan 3x10 sklekova(iz dosade) da bi razvio
koliko toliko razvio ledja i grudi ,pa me zanima moram li za biceps nesto posebno ili ce se on uz to razviti?
 
Imam jedno pitanje,koliko sklekovi uticu na biceps? Radim svaki dan 3x10 sklekova(iz dosade) da bi razvio
koliko toliko razvio ledja i grudi ,pa me zanima moram li za biceps nesto posebno ili ce se on uz to razviti?

30 sklekova bi trebalo samo da se zagrejes ako zelis da razvijes misice na rukama ili grudi.

inace su sklekovi jako korisni, a jos je dobra strana sto imas puno vrsti sklekova pa mozes da pokrijes dobar deo misica kad radis
 
30 sklekova bi trebalo samo da se zagrejes ako zelis da razvijes misice na rukama ili grudi.

inace su sklekovi jako korisni, a jos je dobra strana sto imas puno vrsti sklekova pa mozes da pokrijes dobar deo misica kad radis

Ne stignem da uradim vise,imam dva treninga dnevno i skolu ,to cisto pre spavanja malo uradim,nego nisam dobio odgovor na pitanje?
 
Sklekovi su za grudi, ramena i triceps. Kod mene, najvise pogadjaju grudi, i onda triceps, ramena ne osetim. Ako mislis da ces uraditi biceps i ledja sa sklekovima, moram ti reci da se varas.
Ledja i biceps se rade sa vezbama koje se "vuku" prema telu. Zgibovi, vucenje, pregib.
Ako ih radis iz dosade "cisto onako" pre spavanja, nece imati neki efekat ukoliko ne odradis bas jedan intenzivni trening sa njima. Ja bih ti savetovao da ubacis nekako u toku dana (najbolje kad ustanes doruckujes i sacekas malo i odradis trening).
 
Sklekovi su za grudi, ramena i triceps. Kod mene, najvise pogadjaju grudi, i onda triceps, ramena ne osetim. Ako mislis da ces uraditi biceps i ledja sa sklekovima, moram ti reci da se varas.
Ledja i biceps se rade sa vezbama koje se "vuku" prema telu. Zgibovi, vucenje, pregib.
Ako ih radis iz dosade "cisto onako" pre spavanja, nece imati neki efekat ukoliko ne odradis bas jedan intenzivni trening sa njima. Ja bih ti savetovao da ubacis nekako u toku dana (najbolje kad ustanes doruckujes i sacekas malo i odradis trening).

Svaki dan jedan intenzivni ili kako? A kad ustanem obucem se i u skolu :D
 
Hm,ja sam poceo od 1 januara uvjek popodne da radim sklekove i vratilo.
Radim 1 serija -10 sklekova + 1 serija vratilo 5 izbacaja
Stigao sam do 6 serija sad sadrzi trening i naravno povecavam ga svake nedelju dana

Uskoro planiram da krenem i sa trcanjem ,sta preporucujete koliko da trcim za pocetak?
 
Hm,ja sam poceo od 1 januara uvjek popodne da radim sklekove i vratilo.
Radim 1 serija -10 sklekova + 1 serija vratilo 5 izbacaja
Stigao sam do 6 serija sad sadrzi trening i naravno povecavam ga svake nedelju dana

Uskoro planiram da krenem i sa trcanjem ,sta preporucujete koliko da trcim za pocetak?
mislim da imas posebnu temu za trcanje
 
:) Uf,uf,uf,prvi put me nije mrzelo da procitam sve postove....svaka cast Borisu moram priznati da se najbolje razume i zna sta prica....njega slusajye :) Al evo iako je sve receno , ja sam zensko moram da napomenem radim 4 serije po 20 sklekova (muskih) , u raznim varijantama i smatram sklek najboljom vezbom za grudi,naravno na samom pocetku vezbanja,kasnije se mora kombinovati sa benchom zbog opterecenja .Mada primecujem da ima mnogo nejasnoca u vezi sa vezbanjem,doziranjem opterecenja,brojem ponavljanja i serija,brkanja lonaca ,nepoznavanja energetike ,i srzi vezbanja uopste.Zato svima preporucujem da se okanu interneta kao iskljucivog izvora informacija jer je mnogo POGRESNIH stvari izneto a uzeto zdravo za gotovo.Morate da procitate neke naucne knjige , i radove a ne da se oslanjate na budalastine nekih amerikanstina i ``najnovijih istrazivanja`` jer je vecina cista bljuvotina.
Nikada ne uzimajte zdravo za gotovo kao to da samo cucnjem pokrecete metabolizam??????????????? Pa bre i deca znaju kako se pokrece metabolizam ,da se kosti razvlace vezbanjem i ostalo....Bices visok ako ides na kosarku ...to su budalastine.....evo kako to funkcionise: krene 1000000 polaznika na kosarku....SELEKCIJOM se biraju uvek oni najvisi i najbolji i na kraju ostane 10 GENETSKI PREDISPOZICIONIRANIH
 
a ne treningom napravljenih kiklopa.... primer imate u svakom skolskom dvoristu da lik sa 175 igra basket citav zivot i nije porastao ni cm.....prema tome razmisljajte malo i citajte kvalitetno stivo.....BORISU pozdrav
 
Da zaboravih da kazem,kada sam isprobala sve vrste sklekova (medju kojima je bilo mnogo imbecilnih) probala sam varijantu sa nogama na pilates lopti,probajte angazuju se bocni pregibaci trupa i trbusnjaci mnogo vise nego pri obicnom skleku a o bencu da ne govorim,malo kvalitetne promene nije na odmet .
 
Najlaksi nacin da se uradi 100 sklekova je:
1 sklek pa odmor xD
2 skleka pa odmor
3 skleka pa odmor
4 skleka pa odmor
5 sklekova pa odmor
6 sklekova pa odmor
7 sklekova pa odmor
8 sklekova pa odmor
9 sklekova pa odmor
10 sklekova pa odmor
9 sklekova pa odmor
8 sklekova pa odmor
7 sklekova pa odmor
6 sklekova pa odmor
5 sklekova pa odmor
4 skleka pa odmor
3 skleka pa odmor
2 skleka pa odmor
1 sklek pa odmor
================== TACNO 100 KOMADA [ mnogo jednostavno ]
 
Cao svima...nisam bas poznavalac teretane i oblasti koje spadaju u nju,ali me je veoma zainteresovala ova tema SKLEKOVI. Zelim samo da zatrazim savet za program koji ja upraznjavam odnedavno,i kojim planiram da se pozabavim ukoliko je on dobar i efikasan ...
Kao vazna napomena ne idem u teretanu vec vezbam kuci...
Moj dan za vezbanje glasi ovako : Uradim 4 serija po 25 sklekova sa pauzom izmedju serija oko minut, i tog istog dana 3 serije po 30 trbusnjaka takodje sa pauzom oko minut...
Moj drugi dan vezbanja odnosi se samo na zgibove,uradim 4 serije po 10 zgiba..
Inace vezbam 5 dana u nedelji a samo 2 odmaram...ali cesto se desi da vezbam 3 dana zbog skolskih obaveza.. Da li je to uopste zdravo i normalno ???
 
covek je hteo da kaze da ne smes da dopustis da vezbas stalno isto, jer se misic navikne i ne raste vise, tj nemas vise upale..zato radis radis pa promenis, zayebes ga i dobijes upalu..i tako misic najbolje raste..
pozzZzz

Da li se rast odnosi samo na misice,ili na celo telo,nisam bas razumeo...???
Da li to znaci da jedan dan radim seriju od 100 sklekova npr. 40 sirokih,40 srednjih i 20 uskih...ili jedan dan 100 sirokih,drugi 100 normalnih i treci 100 uskih ???
 
moze li neko da mi kaze je li bolje raditi 90 sklekova odjednom (ne bukvalno odjednom, nego recimo po 30 sklekova u 3 serije, kao jedan mali intenzivni trening) ili raditi vise puta dnevno, dakle ujutru 3 serije po deset, popodne 3 serije po deset i uvece 3 serije po deset. sta je efektnije? primetio sam da je prva varijanta prilicno iscrpljujuca, posle sam toliko umoran da ne mogu vise ni -jedan da uradim, druga je mnogo laksa. dakle interesuje me koju od ove dve treba forsirati za brze sticanje definicije, prednosti i mane jedne i druge?
Radi vise puta odjednom, ali svaki dan.
 
Ja radim ujutro i uvece 5 serija po 20 , znaci 200 na dan. TO ti je sasvim dovoljno , nemoj da se forsiras , bitno je da radis pravilno i rezultati ce biti vidljivi, Takodje kombinuj uske , srednje i siroke
 
e a svi pominju ove srednje sklekove aj mi neko objasni il da neki link kako se rade i koja je svrha takvih sklekova ? jel to oni pogadjaju neke misice koji uski i siroki ne pogadjaju ? zz
 
mislim da je ovde razlichito tumachenje uskih sklekova. neki sklekove sa rukama u shirini ramena nazivaju uski a neki one sa dlanovima spojenim (ili kad se ispruzhi palac obrazuju trougao)

na slichici su neke zanimljive varijante koje mogu da se rade sa sklekerima.

push-ups.jpg
 
pa nisu mi sve ove slike jasne :D koja je razlika izmedju 6 i 7 ?
ja nazivam te u sirini ramena i ruke uz telo uskim...one gde kazes da se spoje ruke to dijamant....
i ovo na 6,7 hole siroki i to je to ?
i sta ispada da svi ovi sklekovi sa slike pogadjaju trbusnjake ?
 
pa mala je razlika u delu grudnog mishica koji vezhba pogadja, nishta posebno...

neki ga josh zovu i trougao :)

samo drzhanje tela ravnim u skleku pogadja trbushnjake.
zapravo svaki od ovih sklekova pogadja i grudi a to nije naznacheno na slikama, tako da nemoj ih shvatati kao kompletne.
 

Back
Top