KONFIGURACIJA?

cicka

Zainteresovan član
Poruka
152
E ovako..malo sam se pozabavila po internetu i raznim forumima i dosla do ovakvog resenja da menjam komp.Naravno ne znam da li je ovo sto sam smislila i dobro,pa trazim savet ili ako uopste ne valja da odmah i kaze neko.Izostavila sam samo maticnu jer ne znam koja ide na osnovu procesora itd...Ovako

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4400+,dual core box ili 4800+
Maticna: ne znam
RAM memorija:KIngston 1GB 800MHz ili Kingston 2GB 667MHz..ovde ne znam u cemu je fora sa tim MHz
HDD: sata 250GB maxtor
Napajanje:Blueberry 400w ...mada ne znam sto

...za monitor i dodatne zajebancije imam vec resenje,ali me eto zanima sta kazete za ovo i koju maticnu?Isto tako me zanima da li kada je hdd sata,mora i dvd rezac biti sata?Hvala svima koji budu imali malo volje da ista odgovore..Ako sam ista izuzela,a moguce je..i to napomenite.
 
E ovako..malo sam se pozabavila po internetu i raznim forumima i dosla do ovakvog resenja da menjam komp.Naravno ne znam da li je ovo sto sam smislila i dobro,pa trazim savet ili ako uopste ne valja da odmah i kaze neko.Izostavila sam samo maticnu jer ne znam koja ide na osnovu procesora itd...Ovako

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4400+,dual core box ili 4800+
Maticna: ne znam
RAM memorija:KIngston 1GB 800MHz ili Kingston 2GB 667MHz..ovde ne znam u cemu je fora sa tim MHz
HDD: sata 250GB maxtor
Napajanje:Blueberry 400w ...mada ne znam sto

...za monitor i dodatne zajebancije imam vec resenje,ali me eto zanima sta kazete za ovo i koju maticnu?Isto tako me zanima da li kada je hdd sata,mora i dvd rezac biti sata?Hvala svima koji budu imali malo volje da ista odgovore..Ako sam ista izuzela,a moguce je..i to napomenite.

Procesor je OK.
Od ploca ti preporucujem ASUS M2N-E, MSI K9NF NF550 chipset ili Gigabyte GA-57NF 570nForce.
Sto se memorije tice za pocetak ce ti Kingston 1Gb/800 Mhz biti sasvim dovoljno, ali mozes slobodno da stavis 2x1Gb..
Graficku nisi navela, preporucujem ti 8600GT (nije losa, sasvim zadovoljavajuca)
HDD je ok. Sto se tice DVD rezaca kupi S-ATA (kada je HDD S-ATA, DVD rezac ne mora da cude S-ATA, ali posto je noviji, pa samim tim i za koji procenat brzi uzmi to). Preporucujem ti ASUS rezac.

Eto toliko za sada, ako ti jos nesto treba pitaj :) ;)

Pozdrav!
 
ne znam sto uvek pitaju za sta mi treba komp.pa kad sma jednom rekla za sta,oni mi sklopili neko ***** od kompa..idi bezi.nema veze za sta ce mi,ocu da je koliko toliko dobra masina,ali i bolja od ovih standarda koje najcesce prodaju...hvala na odgovorima
 
Pitaju te za sta ti treba racunar jer je iskustvo pokazalo da se kucni racunar koristi samo za 4 stvari igrice, internet, muziku i filmove. A kod nas je ekstremna varijanta gde se racunar koristi takodje samo za 4 stvari igrice, igrice, igrice i igrice.

I sad se nasi ljudi kad udju u prodavnicu snebivaju da kazu za sta ce im racunar nego pocnu neku pricu - kako bi oni to nesto ozbiljno da rade, da programiraju i sve tako mrte trte. I onda sastave komp za to sto su trazili da bi posle 3 dana dosli da pitaju pa kako nece Crysis da radi na novom racunaru...

U danasnje vreme je velika razlika izmedju racunara za igrice i racunara koji radi sve sem igrica. Tako da razmisli jos jednom pre kupovine za sta ti u stvari treba racunar.
 
Ja uzeo:
¤ Asus M3A (kritikuju je,al' niko bolju da mi preporuci)
¤ AthlonX2 5000+ 'Black Edition', 2.6GHz (oc: 3.2GHz) + Cooler
¤ 2x1Gb RAM Kingstone 800MHz (dual-chanel)
¤ XFX 8600 GT XXX-edition
¤ 320Gb HDD
¤ 520W napajanje ...
sve to za 390.-€
 

Back
Top