Irska ili Engleska

Eh niko ti nije odgovorio? Moje vrlo subjektivno misljenje preporucuje Dublin. London ima svoje nesto extra, ne znam sta volis, Dublin je u jednom smislu selo za London, ali ne znam, mrzim Engleze i skroz mi odvratna cela Engleska, Dublin je ipak friendly i mozes sve i sve je lako. Inace preporucujem Irsku ko moze da poseti, super je, opusteno, zeleno, bucno, nekako sve moze, zemlja za Srbe bas samo sto nema Srba :-)
 
Cork je duplo bolji od dublina i imas vise mogucnosti sto se tice studija a bogami i posla a cene su skoro duplo manje nego u dublinu !
Galway je najkuliji grad u irskoj i treba da ga posetis tamo su najopusteniji ljudi i najbolji provod jedino mesto koje ti preporucavam da ne posetis jeste Limerick .

engleska je mnogo skuplja i morao bi da radis ko konj i opet neces imati dovoljno kesa da prezivis dok na faks tamo nemoj da pomisljas ako nisi spreman da izdvojis desetine hiljada eura , dok su u irskoj fakulteti mnogo jeftiniji a pruzaju isto sto i engleski i isto su priznati
 
Jeli da Vas pitam, koliko bi koštalo, ako bih ja recimo hteo da dođem kao turista u Irsku, na jedno mesec dana, i koliko je dug proces dobijanja vize.... , naravno tu je džeparac, noćni izlasci, itd. , Unapred zahvalan.
 
Zanima me kakva je potraznja u Irskoj za poslovima u hotelijerstvu, inace diplomirao sam hotelijerstvo i jos me zanima kakva je potraznja u pivarama, mlekarama, fabrikama hrane za biotehnolozima??? Kakve su plate u tim sektorima???
Konkretno me zanima Kork, ali ako neko zna za neki drugi grad slobodno neka napise!!! :bye:
 
Vidim da davno vec niko nije napisao nista ovde, ali ako ima informacije kakvi su poslovi za medicinare. Mislim, kako prolaze nasi ljudi tamo, da li smo za njih glupi Bosanci (kao u Sloveniji) ili nas gledaju normalno kao i sve druge. Inace, gledao sam po oglasima, plata za moju struku je oko 25-30 funti - sat. Da li je to dovoljno za neki normalan zivot tamo?? Cork - recimo...
 
toni adamse cork je u irskoj a funte su u britaniji. ako je satnica 25 funti ili evra kao sto kazes to je dovoljno za veoma kvalitetan zivot bilo gde u svetu. ako mozes idi sto pre i ne opterecuj se rasnim predrasudama.
 
pozdrav toniju, mada ja vise preferiram zidana. imam odredjena iskustva sa zapadom. moj problem je sto ne mogu da ponudim neka narocita zanimanja i radno iskustvo pa moram da se snalazim. inace ne bih previse birao zemlju jedino sto bi mi najvise odgovaralo neko englesko govorno podrucje. za vas iz medicinske struke su cinimi se najbolje ponude.
 
Ne zivim u Irskoj, ali tamo su moji prijatelji. Tacnije u Korku su od 2000.god. Po mom skromnom misljenju, savrseno mesto za zivot (sto bi moji prijatelji opovrgli!). Naravno da svuda na zapadu misle da Srbi jos zive na drvecu, mada Irci to nece pokazati.. Mnogo otvoreniji od Engleza, ali ipak drugaciji.. I kod njih je velika recesija, tako da sada zaista nije momenat za trazenje posla. Komplikacije za dobijanje vize su relativno velike. Trazice vam i prababin broj gaca..Sa hrvatskim pasosem je drugacije.. Moji prijatelji su aplicirali za drzavljanstvo, pre par godina, i jos uvek nemaju odgovora.. pravo je drzave Irske da ih odbiju, mada su uzorni gradjani koji placaju porez, dete im je rodjeno u Irskoj i ima irsko drzavljanstvo, poseduju nekretninu i dobar posao.. Izgleda da i to nije dovoljno..
 
Da ne otvaram novu temu....

Kako stvari stoje izgleda da je trenutno najlakse kao medicinski radnik otici u Norvesku,cak i bez ikakvog iskustva sto je i moj slucaj,ali ipak zeleo bih da prikupim jos neke informacije,konkretno ako neko zna bilo sta za Irsku,ako sam dobro razumeo prvi korak svakako jeste aplikacija za verifikaciju diplome

http://www.iirrt.ie/index.php?option=com_c...=3&Itemid=7


Da li je neko imao iskustva i koliko se nasa visa medicinska priznaje i kakve su sanse za posao za nekoga ko tek pocinje,pogotovo sto Irska ne pati toliko za medicinskim kadrom kao sto je slucaj sa Norveskom

Hvala
 
pozdrav. opasno bih voleo otici raditi u irsku pa cak i preseliti se tamo za stalno. ima li neko ko moze da mi pomogne savetom ( jos bolje ako je tamo vec duze vreme ). najvise me zanima koje su mi sanse da odem tamo i sta je sve neophodno. radio bih bilo koji posao za pocetak samo da odem tamo. ako ima ko raspolozen za pomoc javite se na ddarkosm@gmail.com hvala puno.
 

Back
Top