Ukraden laptop

valiantpanter

Početnik
Poruka
21
Pre par dana su me popalili za nov core2duo laptop. Prijavio sam sve, ali se ne nešto baš i ne nadam
da ću videti vajde od toga. Da li iko zna kako je moguće da ja to rešim? Postoji li nešto kao ono sa IMEI
na mobilnim telefonima, nešto slično, kačenje na internet ili šta god?
Nadam da ce admini imati razumevanja iako nisam najbolje pozicionirao temu. Unapred hvala.
 
Umesto ovo "popalili" bolje da si napisao OJADILI...
Pa ne znam šta da ti kažem, da ti je laptop imao neki ugrađen GPS lokator možda bi ga nekako negde i locirao, a ovako... i privatnog detektiva da angažuješ teško da bi ti i on pomogao... nego piši propalo...
smiley_emoticons_oh-no2.gif
 
pa mislim da bi trebalo da mogu da rese to ako se zakači taj lik na net pa da se vidi odakle dolazi poziv pa tako da ga navataju, ili ja mnogo gledam spijunske filmove.
raspitaj se malo na stranim forumima ne znam kakve opcije ima taj laptop mozda moze preko wirelesa ili neka druga fora.
srećno
 
Teoretski ako znas neki podatak o racunaru,moze se uci u trag ako se nakaci na net.E sad prakticno...moras nekako da ubedis provajdera da saradjuje.Kad bi se utvrdila njegova IP adresa sve bi bilo lako.
Ako si koristio net na tom laptop-u kontaktiraj provajdera...on ima najvece sanse da ustanovi gde se nalazi,mada su i njemu svezane ruke bez sudskog naloga ;)

edit:Sad kad malo bolje razmislim,dosta njih kupuje ovakve stvari na firmu pa posle nekog vremena prijave da je ukraden....ako ovo nije slucaj kod tebe,srecno,nadam se da ce nesto ispasti na kraju ;)
 
Ma daj...ne lozite decka.

Jedno vreme je bilo aktuelno(ne znam zasto) da dizu laptopove iz radnji, svezu prodavca i 10-15 komada promeni vlasnika;)
Naravno nikad ih nisu nasli:lol:
 
E ovako i teoretski i prakticno je moguce sledece.Ako je postojala konekcija na tom racunaru i taj neko se konektuje na net,provajder moze da dodje do broja fix tel. (ako je dial-up,adsl).Takodje ako je bezicni internet moze da utvrdi lokaciju.Jedino nisam proverio za kablovski. ;) Potrebno prvo prijaviti policiji,pa provajderu odneti neku potvrdu ili zapisnik iz policiji i to je to.

E sad ako se konektuje na internet preko neke druge konekcije ili preko drugog provajdera onda mora biti poznata IP adresa da bi mu se uslo u trag.
Imate keylogger programe koji bi automatski slali podatke o posecenim web stranicama i nekim drugim aktivnostima na zadati mail.Izmedju ostalog i IP adresu.Programi su legalni,a razlog zasto postoje nije klasicno spijuniranje vec provera dece od strane roditelja ili provera radnika od strane poslodavca i tako to.
To je dobro i korisno podesiti na laptop-u.

Sve je ovo legalno i ne bi trebalo da bude nekih problema da se sprovede. ;)

Zakljucak: Nemojte da kradete racunare,uhvatice vas :lol::lol:
 
Rupe u zakonu\teoriji\praksi :mrgreen:
Ako je postojala konekcija na tom racunaru i taj neko se konektuje na net,provajder moze da dodje do broja fix tel. (ako je dial-up,adsl).-Koliko glup treba da bude lopov? Mislim ipak je ukljucio laptop i konektovo se;)
Takodje ako je bezicni internet moze da utvrdi lokaciju.Jedino nisam proverio za kablovski. ;) -Pa ako ja na moj mrezni konektor od kablovskog nakacim kradeni laptop, ko ce to znati? Provajder ne vidi moju konfiguraciju...


E sad ako se konektuje na internet preko neke druge konekcije ili preko drugog provajdera onda mora biti poznata IP adresa da bi mu se uslo u trag.- Kako znati njegovu IP adresu?
Imate keylogger programe koji bi automatski slali podatke o posecenim web stranicama i nekim drugim aktivnostima na zadati mail.Izmedju ostalog i IP adresu.Programi su legalni,a razlog zasto postoje nije klasicno spijuniranje vec provera dece od strane roditelja ili provera radnika od strane poslodavca i tako to.
To je dobro i korisno podesiti na laptop-u.- Podrazumeva da na laptopu to ima instalirano, sto sve pada u vodu ako se instalira novi sistem ili ga lopov deinstalira

Sve je ovo legalno i ne bi trebalo da bude nekih problema da se sprovede. ;)- Pa "ne bi trebalo" je sirok pojam:lol:

Zakljucak: Nemojte da kradete racunare,uhvatice vas :lol::lol: - PODRZAVAM...
 
Pa bila je na njemu dial-up konekcija. Sad mogu da se nadam da je dovoljno glup da ga nakači na mrežu, a da ne reinstalira OS. Ili da ga da u neki oglas pa da mu polupam ičku kad mi naleti. Hvala na trudu, u svakom slučaju.
 
Na neki nacin Oggy u pravu si,ali ja sam naveo samo varijante u kojima bi moglo da se udje u trag lopovu.Naravno da ti sad to mozes zaobici kad znas na koji nacin te neko vreba. ;) Ali sta ako lopov ne ocekuje tako nesto?
Ajde da vidimo ovako....Koliko je glup to neznam ali za pocetak se nadam da je glup ili bar neopezan;)
Konfiguracija...ovo je sad ozbilno pitanje sa jos ozbiljnijim odgovorom.Ima nacina ali to je skakljiva tema.
IP adresa....pa rekao sam za keylogger.
Ako srusi sistem.....pa za pocetak mu to otezas kako bi odustao od toga.Stavis sifru na bios,uzmes hard za koji su potrebni drajveri recimo...vec je neko nedavno muke mucio sa instaliranjem sistema na takav hard(ovde na forumu)...
Sirok pojam....pa nije.Ako si dovoljno angazovan i uporan ono sto je tvoje pravo moras na kraju da isteras.

Prvo i najbitnije pre svega ovoga je da nedozvolis da ti neko ukrade laptop.Gde je bio kad je ukraden???Prvo se traze otisci,da li je neko video lopova....Tek onda ovo sto sam ja gore naveo.
U svakom slucaju ima nacina (i to prilicno) da se pronadje lopov odnoso ukradeni predmet.
 

Back
Top