Kako napraviti uputstvo (tutorijal)

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.948
Imam jedno pitanje...

Zelio bi da znam kako je moguce da napravim nekome uslikano i ispisano rjesenje nekoga problema...tipa,uslikam stranicu i onda po njoj ispisem slovima i iscrtam strelice gdje treba da se klikne i u koju opciju da se udje.kao sto je to uradio korisnik pod imenom"Kosovo polje " kao odgovor u temi "Preporucite mi kako i na koji nacin mogu da skidam filmove putem interneta".

Vec sam jednom postavio ovo pitanje prije 3dana ali nije objavljeno ili ja ne mogu da ga nadjem :confused:.

Unaprijed zahvalan.
 
Najgluplji nacin je da pritisnes Print Screen - onda otvoris Paint - Edit - Paste - tu mozes i da napises ili zaokruzis shta hoces - mozes upotrebiti i bilo koji drugi program za obradu fotografija na primer Gimp....

Najlepsi nacin je da koristis neki program tipa camstudio ili wink. Ovi programi snimaju sve sto radis + mozes i da pricas dok klikces kojekude i to se takodje snima i tako napravis malu video skolicu necega za nesto...

http://camstudio.org/

http://www.debugmode.com/wink/

Programi su freeware...
 
Evo skinuo sam camstudi i ne snalazim se bas najbolje ali ne sekiraj se trudicu se da se snadjem...da ne mislis da ti je bio trud uzalud :).

Imam najnoviju verziju poverpoint-a pa ne mogu da nadjem opcije "upute koje si mi dao" kao najjednostavniji primjer.

Da li mi mozes pomoci sa novim poverpoint-om???

Hvala.
 
Oggy hvala na savjetu ali nije bas da mi je sada preko potrebna"SKOLA RACUNARA".Nisam se nikada susretao sa tim o cemu sam postavio pitanje pa sam zato pokusao da dobijem jednostavan odgovor na to,valjda za topostoji ovaj forum...da ti neko pomogne ako je vec dobre volje:lol:.
 
Pa da, ali ne tipa "kako da upalim racunar"(banalna) ili "kako se koristi PowerPoint"(suvise opsirni...klikci malo po racunaru naucices dosta, nemozes ga pokvariti...
Ako se Win sjebe instaliraj ga ponovo, zato ti kazem posle 20og ces sve znati.

A postoji i razni pretrazivaci, posebno za banalna pitanja...;)
 
Ne bi da budem naporan i da smaram sa nepotrebnim glupostima.Skontao sam vec kako se to radi...bio sam uporan decko :).
Nisam znao da je ovo forum samo za ozbiljna pitanja...kada malo prelistam i kada vidim oko cega su samo ljudi gubili vrjeme,oko kakvih pitanja i odgovora"POJEDINI"onda moram reci da je moje pitanje krajnje direktno i ozbiljno.

Nije da se ljutim ili da nesto gundjam ali Oggy vjeruj mi da imam vremena sam bi to nasao...mislio sam da ce ovako biti efikasnije ...kada moje banalno pitanje procita neko ko se vec razumije u racunare i smiluje se na moje neznanje te mi ponudi svoju "MILOSTINJU" tj odgovor.
Kada bi svi davali ovako direktne odgovore,onda bo oko 50% svih odgovora na ovom forumu moglo da glasi procitaj u HELP tekstu koji se vec nalazi u racunaru.;).

hvala na pomoci.
 
Nemoj pogresno da me razumes, jesam malo etiketirao ali kao sto si ti sproveo neku statistiku za mesec dana, i ja sam za ove 4godine;)

Veliki broj onih koji postuju ovde prvi put se vise ne pojave, odgovarao im neko ili ne.Postave pitanje i cao...
Neki jednostavno vole da otvaraju nove teme...
Neki vole da pisu svasta...
Neki vole da pomognu...
Neki ne umeju da kazu hvala, ili bar da jave sta su uradili...
Nekima je najlakse da ovde pitaju i da otvore po 3-4teme umesto da koriste pretrazivac...

I na kraju, sta je tvoje pitanje?
Na ono na pocetku si dobio odgovor, sta te jos muci???
 
Sada je sve jasno...skontao sam kako se to radi,to o cemu sam postavio pitanje.
Samo sam htjeo da dam odgovor na tvoj komentar.Ne bi volio da neko misli da mi je samo do za.....cije.Hocu da nesto novo i naucim o racunarima ako vec za to imam priliku.
Do sada sam ga koristio za igrice,filmove i malo internet ali bi sada da naucim i nesto malo vise.

Nemoj misliti da zelim da naucim kako se programira ;)...to ne,ali nesto malo vise od upaliti,ugasiti kompjutersam to mi je vec u interesu.A kada sam vec clan foruma pa mogu i da pitam zasto da ne :).

Pozdrav za Oggy-a.

Hvala za ulozeni trud.
 

Back
Top