kako se postaje novinar?

Da li fakultetom, praksom i edukacijom, ili na neki treci nacin?
Zasto nema istrazivackog novinarstva?
Zasto Hrvati imaju bolju stampu od nas?

otkuda ti to da hrvati imaju bolju štampu opet se ponižavate nevjerovatno što se tiče istraživačkog novinarstva kako još niko od njih nije vidio zločine nad srbima tamo:sem feral tribjuna koji je propao by the way
 
Ne bih bila novinar ni za šta na svetu...daleko ga bilo....ni u jednoj rubrici.
Ni politika....daleko ga bilo
Ni u hronici....nedaj bože
Ni u kulturi
Ni u zabavi.....
Bukvalno ništa !
Zato što su novinari nezaštićeni može da ih maltretira ko kada i kad god hoće.
A plate su im male za sve ono što moraju da istrpe.
Nikada ne znaš ko će i kako da shvati neki napisani tekst, i šta će da uradi po tom pitanju.
I ima još toliko toga ali i ovo je sasvim dovoljno. Ja se hvala Bogu ne bavim ničim što ima bilo kakve veze sa novinarstvom, mada poznajem par novinara......
 
...pazi vako, ja mnogo volim fudbal, pa na situaciju gledam iz tog ugla...
...ne mislim da je problem u obrazovanju , vetj u samom pristupu novinara prema pozivu, zatim u zakonu
i naravno veliki udeo ima u tome i celokupna situacija u zemlji...
...imash novinara koji konstantno objavljuje dezinformacije i i dalje opstaje u kutji za koju radi zahvaljujutji
lazznim naslovima koji prodaju novinu, emisiju ili shta vetj...i to sve prolazi bez sankcija...

...imash sportskog novinara koji komentarishe fudbalsku utakmicu , a nema blage veze s' pravilima igre, opstaje zahvaljujutji nemam pojma chemu, ima zaledjinu, ili nema konkurenciju ili neshto tretje...
...ne postoji profesionalni pristup poslu, kultura, a mozzda i tradicija...
...a ja se ozbiljno pitam zashto ja da ne odem u novinare, mislim i ja mogu da pljujem svaki dan po nekoga i da prochitam sastav ekipa i da za vreme utakmice izgovaram ime igracha kod kojeg je u tom trenutku lopta itd...
 
...pazi vako, ja mnogo volim fudbal, pa na situaciju gledam iz tog ugla...
...ne mislim da je problem u obrazovanju , vetj u samom pristupu novinara prema pozivu, zatim u zakonu
i naravno veliki udeo ima u tome i celokupna situacija u zemlji...
...imash novinara koji konstantno objavljuje dezinformacije i i dalje opstaje u kutji za koju radi zahvaljujutji
lazznim naslovima koji prodaju novinu, emisiju ili shta vetj...i to sve prolazi bez sankcija...

...imash sportskog novinara koji komentarishe fudbalsku utakmicu , a nema blage veze s' pravilima igre, opstaje zahvaljujutji nemam pojma chemu, ima zaledjinu, ili nema konkurenciju ili neshto tretje...
...ne postoji profesionalni pristup poslu, kultura, a mozzda i tradicija...
...a ja se ozbiljno pitam zashto ja da ne odem u novinare, mislim i ja mogu da pljujem svaki dan po nekoga i da prochitam sastav ekipa i da za vreme utakmice izgovaram ime igracha kod kojeg je u tom trenutku lopta itd...

Ima i toga ćušnu dobrog novinara a isforsiraju neku vezaru. Vrlo često.
 
Ne bih bila novinar ni za šta na svetu...daleko ga bilo....ni u jednoj rubrici.
Ni politika....daleko ga bilo
Ni u hronici....nedaj bože
Ni u kulturi
Ni u zabavi.....
Bukvalno ništa !
Zato što su novinari nezaštićeni može da ih maltretira ko kada i kad god hoće.
A plate su im male za sve ono što moraju da istrpe.
Nikada ne znaš ko će i kako da shvati neki napisani tekst, i šta će da uradi po tom pitanju.

I ima još toliko toga ali i ovo je sasvim dovoljno. Ja se hvala Bogu ne bavim ničim što ima bilo kakve veze sa novinarstvom, mada poznajem par novinara......
...pa nije da sam neki ludak, ali chesto se pitam da li zasluzzuju ikakve pare za dezinformacije koje shire, chak mislim da svojom rabotom unishtavaju talente ( opet ja o fudbalu) a, da li su zashtitjeni to ne znam mada kad bi radili posao onako kao im dolikuje i na nachin koji mi kao njuhovi sunarodnici ochekujemo i na kraju krajeva i zasluzzujemo, mozzda bi' im zashtita bila manje potrebna, a?...:)
 

Back
Top