teretana i proteini..

iskusan

Primećen član
Poruka
527
Pozdrav

imam pitanje u vezi proteina, naime, koliko je zdravo piti proteine, jer sam cuo (!) da "sire" srce, da nisu zdravi...mnogo cega sam cuo, ali ima li iko "strucan" da kaze je li stetno po zdravlje da se piju "prirodni" proteini (valjda iz nekih biljaka il sl, ne sjecam se tacno sta mi je ortak pricao)?

Idem u teretanu odavno, ali pravio sam mnogo pauza, isao sam 2 mjeseca(april -maj) , pa onda pravio pauzu preko ljeta (jun-avgust) ( mada sam ponekad uradio par vjezbi,cak i desetak dana isao u teratanu, kad uvatim slobodnog vremena), onda kad se raspust zavrsio, isao mjesec ipo, dok nije pocela zima (oktobar-februar) . i evo od februara opet idem aktivno...

Da li mi preporucujete da pijem proteine? moram da nabijem kilazu (a.k.a. misicnu masu).....da dalje ne duzim...;)
 
Iskreno..svi koji nesto piju kazu da su to 'prirodni' proteini..a izgledaju uzas..i ne samo izgled..tikovi covece..ne znam zasto zelis nabiti kilazu..ali uz kvalitetnu ishranu..meso..jaja..riba..mleko i sl..mozes i bez toga.;)
 
Stručan nisam, iskreno, mogu da ti prenesem ono što znam.
Prvo, ako imaš neke nedoumice, konsultuj se sa lekarom, mada kod proteina koji se prave do surutke, prave se i od belanaca u prahu ali su dosta lošiji. Možeš da koristiš slobodno. Na pr mojoj majci je lekar preporučio korišćenje surutke, ali u prahu, jer obnavlja ćelije, čisti organizam. Proteine koje bi ti hteo da koristiš su slični donekle,ja trenutno koristim Ultimate Whey supreme koji sadrži visok nivo BCAA. Imaš raznih. Ako si u bg idi do Čumića, AMG sport, momci su ok i preporučićeti najbolje.
I oni će te najboje uputiti, nećeš pogrešiti.;)
 

Back
Top