Ekonomski fax

Minnaa

Početnik
Poruka
7
Dvoumim se da li da na prijemnom za ekonomiju polazem informatiku,osnove ekonomije ili poslovnu ekonomiju? odnosno da li neko zna sta je lakse,na cemu veci postotak ljudi upadne na budzet....ako ima neko od buducih kolega bila bih mu zahvalna da odgovori....thx:P
 
Dvoumim se da li da na prijemnom za ekonomiju polazem informatiku,osnove ekonomije ili poslovnu ekonomiju? odnosno da li neko zna sta je lakse,na cemu veci postotak ljudi upadne na budzet....ako ima neko od buducih kolega bila bih mu zahvalna da odgovori....thx:P


E ja ove godine upisujem ekonomski.... tako da ja uzimam poslovnu ekonomiju.... :oops::oops::oops: jes da je tesko, al sta cu.... matis nemam pojma... informatiku nikad nisam ni ucila.... isto i osnove...koji su, ako mene pitas... slj.... :shock: malo mi je komplikovano i bez smisla... poslovna su cisto podele i definicije....

Vidi sama sta mislis da ces moci... ako si isla u ekonomsku kao i ja, onda vidi osnove ili poslovnu :smile::smile::smile:
 
hehehehe..

Nije psihopata ,ne brini..Covek je potpuno ok.Kod njega sam polozio ispit
Pre deset godina polagala su se dva predmeta i skoro svi smo kao prvi uzimali matematiku.
Koji god predmet da uzmete nabavite one prirucnike za polaganje prijemnog za zadnjih 5 godina i provezbajte...ukoliko resite sve te zadatke ili odgovorite na pitanja bez problema postajete student ekonomskog fakulteta.

Ukoliko nekome matematika nije bas jaca strana mozda je najbolje da uzme poslovnu ekonomiju ,ali ukoliko imate strah od matematike mozda bi trebalo da razmislite da li uopste da upisujete ekonomski .Pored matematike ,tu su i matematicki modeli,mnogi predmeti u kojima postoje dokazi a primenjuju se upravo matematicke metode i slicno..A da ne pricam da najjaci smerovi imaju poslovnu matematiku u trecoj i slicno...
Ne bih nikoga da plasim ali za razumevanje ekonomskih fenomena neophodno je razviti matematicku logiku...
Naravno da se faks moze zavrsiti i sa losim znanjem matematike ,istina uz mnogo truda i rada i polaganja nekoliko puta svih pismenih predmeta...
 
Mislim da ipak ne treba plašiti buduće studente ekonomije! Ja uskoro trebam da diplomiram tako da sam sve to prošao. I ono što moram da daleko od toga da je ekonomski lak ali ipak sve se to može u hodu rešiti. i ono koji sa ekonomskom upisuju pa uglavnom ne znaju dobro matiš kao i gimnazijalci, kao ja koji ne znaju računovodstvo! :)
 
ako ste zavrsili ekonomsku uzmite osnove ili poslovnu. ja sam polagala poslovnu i dobro sam prosla. A bilo bi dobro da se ide i na pripreme ako vec nije kasno. Mada sam cula da je i informatika laganica
 
Ne znam za ekonomske predmete, ali informatika je definitivno laksa od matematike.. ja sam na prijemnom imala 29 od 30 bodova. Na pripremama prof. tacno kaze sta treba od teorije da se uci, a sto se zadataka tice ni oni nisu neki problem - cak i ako u zivotu nisi video paskal.. U svakom slucaju, sa inf. su vece sanse za budzet ;)
 
Ima li neko testove sa prijemnog za MASTER STUDIJE od prethodnih godina? Pocela sam da spremam Principe ekonomije, ali bih zelela da vidim kako su formulisana pitanja, da li je test na zaokruzivanje i sl. Ako neko zna bilo koji nacin da se dodje do ovih testova, neka se javi! Hvala!!!
 
Hvala...ja idem u filolosku tako da nemam bas kontakta ni sa matematikom,a kamoli poslovnom i osnovama,mada moje neke ortakinje takodje iz filoloske ce polagati osnove....ja se opredelila za informatiku,pitanja su ugl laganica samo mi preostaje da naucim da resavam one zadatke i glupavi pascal...
 

Back
Top