Preporuci film

Le-Gendarme-De-Saint-Tropez-1970-Louis-De.jpg

Le Gendarme De Saint Tropez

a1173.jpg

Le Gendarme se marie

gendarme-a-new-york-08-g_3429.jpg
 
Meni treba mnogo dobrih preporuka, a evo mojih omiljenih filmova pa na konto toga ako se neko seti nečeg sličnog neka kaže
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
A Clockwork Orange
Vanilla Sky
Dark City
The Rum Diary
The Cable Guy
Dr. Horrible's Sing-Along Blog
The Green Mile
Time Expired
Cloud Atlas
Limitless
Yes Man
Edward Scissorhands
The Ninth Gate
Liar Liar
Going Postal
Soul Kitchen
Stranger Than Fiction
Groundhog Day
The Truman Show
The Game

U suštini se lista sastoji pretežno od tri vrste filma: 1. Jhonny Depp (Sweeney Todd mi je omiljeni film, i ne znam ni jedan njemu sličan, ako neko zna neka kaže), 2. Jim Carry (ako neko zna neke tako kvalitetne komedije kao što su njegove, preporuka pliz) 3. utripovani filmovi (tako ih ja zovem) kojima ne znam tačan žanr al rade se o tome da glavni lik sve vreme misli jedno a u stvari je nešto drugo.
 
bcadfbebb1ab10da108b0f0b385f1a49


Sjajan film (cini mi se da je islandski) koji govori o muskarcu koji je u 40im godinama, koji i dalje zivi sa majkom, vrlo je povucen i introvertan i sem posla, gotovo da ne postoji nikakva druga aktivnost u njegovom zivotu. Nema prijatelje, niti devojku/zenu i deluje kao neko dete koje se ne snalazi u svetu odraslih, a i pored raznoranzih tortura i odbacivanja, on se ponasa kao neiskvarena dobrica koja je spremna svakome da pomogne. Glavni glumac je savrseno izneo ulogu, delovalo je kao da ni ne glumi,vec da mu se sve to stvarno desava. 9/10

MV5BMjI5MjI4NTEzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjM2Nzg3NzE@._V1_UY1200_CR90,0,630,1200_AL_.jpg


Citajuci recenzije drugih ljudi sam stekla utisak da je ovaj film katastrofa jer su ga mnogi proglasili najgorim Spilbergovim filmom. Meni se licno mnogo dopao. Nije za one koji ne vole bajkovite, decije filmove, niti je tipican Spilbergov, ali to ne znaci da je los. Mozda ce nekima biti usporen ili dosadan, meni nije i nekako su mi nedostajali ti tipicni deciji filmovi koji su se pre 10-15ak i vise godina pravili. Knjigu nisam citala,pa ne znam koliko je naspram nje "upropascen", ali od mene svakako preporuka.
 
400 Blows(1959)
Režija:Francois Truffat
Scenario:Francois Truffat,Marcel Moussey
Uloge:Jean Pierre Leaud,Claire Maurier,Albert Remy,Guy Decomble,Patrick Auffay,Pierre Repp,,Georges Flammat,Marius Laurey
220px-Quatre_coups2.jpg

Kada talentovan čovek piše na osnovu ličnih isksustava to mora da bude sjajna stvar.Francois Truffat je jedan od najzanimljivijih ljudi iz filmske industrije svih vremena.Pisac, režiser, glumac a nekada delikvent.U svom filmskom debiju rekonstruisao je mnoge situacije iz svog ne baš bajnog detinstva.Glavni protagonista priče Anthonny Doinel koji se pojavljivao u još nekoliko Truffatovih ostvarenja je već u prvom pojavljivanju postao antalogijski karakter.Truffat mu se uvek rado vraćao i tako je Anthonny postao njegov svojevrsni alter-ego.Priča o dečaku koji ne nalazi na shavatnje svoje okoline, što ga vodi u delikvenciju je svakako jedna od najbolje ispričanih priča u istoriji kinematografije.Truffat je bio veliki poznavalac filma i njegov rad na filmu je čista ljubav, to se vidi ponajviše u ovom filma.Svaki kadar, svaka scena, svaki dijalog je na svom mestu bez ikakve pretencioznsti sa ogromnom dozom istine i iskrenosti, a u svomu tome pomože fenomenalni Jean Pierre Leaud kao glavni glumac u ovom filmu.Momak koji se zbilja sjajno izgleda u svakoj sceni ovog filma.Za Leauda se može reći da je Slavko Štimac francuske kinematografije a nije za odmet pomenut da je on bio glavna inspiracija Christianu Baleu za ulogu Jima Grahama u filmu „Empire of Sun“ Stivena Spielberga.Henri Decae je odradio sjajan posao kao direktor fotografije, on je već tad bio veoma iskusan u radu sa kamerom(Za vreme rata je radio kao fotoreporter u francuskoj vojsci).Prepoznao je talenat u mladom Truffatu i zajedno su uradili fantastičan film.Posle je Decae radio na nekim sjajnim filmovima(Boys from Brazil,Le Samorie,The Professional).Steven Spielberg,Martin Scorcese,David Fincher,Richard Linklater(Boyhood je svojevrsan omaž ovom filmu) su uvek isticali da je Truffat za njih ogromna inspiracija, što je veoma lepo, kada nečiji rad inspiriše neke stvaraoce koji su uradila takođe velike stvari u svetu filma.400 Blows će uvek biti ultimativni klasik svetske kinematografije izuzetno gledljiv a opet čudesno spontan i iskonski čist film.
400_blows_01.jpg
 
ко воли руски филм, најтолије препоручујем:

RZSVXfZ.jpg


Грађански рат, 1918. година. Средњесибирски белогардејски корпус под командом младог генерала Анатолија Николајевича Пепељајева, заузима град Перм. Војници су преморени, недостаје муниције, зимске одеће а и плате већ дуже време нису исплаћиване. Генерал позива код себе локлане трговце у циљу проналажења новца за његову армију. Још исте вечери удовица Чагина доноси скуп дијамант као прилог генераловом корупусу. Али следећег дана, током још једног састанка с трговцима, дијамант мистериозно нестаје. Генерал Пепељајев изводи црвеног иследика Мурзина из тамнице и нуди му живот под условом да пронађе украдени дијамант.
 
Poslednja izmena:

Back
Top