JAVNI WC

№1 

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
343
Beograd je definitivno u deficitu sa javnim WC-ima,pa ne bi bilo lose da na ovoj temi,cim uocite neki,pribelezite gde se nalazi,tacna adresa i to...da znamo kad nam se prikeenja gde najbrze mozemo da nadjemo WC u funkciji.
Koga ne mrzi moze i da napise detalje,npr. da li ima baba seru,koja je cifra u pitanju,ima ili nema papira,da li ima sapun i tako to..
Ako nista drugo,tema ce koliko toliko umanjiti shanse da negde u centru ugazimo u goovno :grin:

Evo..ja sam skoro snimio jedan u parku "Manjez" kod SKC-a,tacnije odmah ispod Stupice,na jednom od ulaza pise i WC ZA BEBE,cak sam i fotkao,ali je mutna fotka,pa sam je izbrisao.Nisam ulazio,ali po spoljasnjosti bih rekao da je u funkciji i da je o.k sredjen. :)
 
Ne kažem da je to ok, ali videla sam g u sred Firence, samom centru. To je problem koji nije samo naš. Ali jeste činjenica da nema javnih. Ne mogu da se setim da sam ikada videla negde.
 
opustena akcija su i WC-i u McDonald's restoranima,cisti,sredjeni,uvek ima papira i one tecnosti za pranje ruku,rade i oni "fenovi" za susenje ruku,ma milina...steta samo sto nemaju i tush kabine :)
 
opustena akcija su i WC-i u McDonald's restoranima,cisti,sredjeni,uvek ima papira i one tecnosti za pranje ruku,rade i oni "fenovi" za susenje ruku,ma milina...steta samo sto nemaju i tush kabine :)

Nisam davno bila u Mc-u, ali kada jesam morao si da pokažeš račun baba seri da bi mogao da koristiš WC. Može čovek da se snađe (ima kafića, restorana i sl.), ali treba da postoji konkretna stvar. Šta je bilo sa onim kod Narodnog pozorišta?
 
ne znam za taj kod pozorista,mislim..znam da postoji,ali ne znam da li je u funkciji,eto posla za lutajuceg reportera,ako takav uopste postoji :)
a sto se tice Mc-a i racuna,cuo sam i ja za to,ali to je bilo ranije,sad toga nema,evo bas skoro,pre neki dan sam isao u WC u Mc-u (mala nuzda :) ) i nisam video baba seru :)
 
- WC u stanici metroa kod vukovog spomenika. Postoji baba sera koju mozete da skinerte s vrata tako sto joj kazete da ste kupili kartu za voz i na taj nacin platili stanicnu uslugu u sta spada i koriscenje wx-c-a. Broj zvezdica * * *
- WC na glavnoj autobuskoj. Ne pustaju te da udjes dok ne platis Broj zvezdica * *
- WC na autobuskoj stanici na sajmu, u blizini je videcete jedan crveni vagon. To je inace kafic... Ali kako deo koji je izvan vagona nema svoj vece gosti izadju napolje odatle pa udju u vagon u kome ima wc. Tako da niko od osoblja u vagonu ne zna jeste li dosli s ulice ili iz ovog drugog dela kafica. Zvezdice *
- WC u podzemnom kod palate albanija. Zvezdice * * Baba sera je verovatno razumna zena i neverujem da ce bas trcati za vama po podzemnom prolazu zbog sice.
- WC u mekdolandsovim restoranima je uvek dostupan svima na lokacijama, terazije, banovo brdo, slavija, zeleni venac, vidikova, novi beograd, zemun...
- WC u trznom centru staklenac na trgu republike je besplatan i ima ocenu * * *
- WC na zelenom vencu * mislim da je preskup, citavih 10 dinara..
- WC u studentskom parku

E sad kao specialni dodatak postoje i skriveni WC prostori...
- u zgradama filoloskog, filozofskog, pmf-a, fizickog i svih drugih fakulteta sigurno cete naici na mokri cvor. Na PMF-u ih ima preko 15 u zgradi..na filoloskom preko 10.
- u studentskoj menzi na obilicevom vencu postoji jedan...
- u svim domovima zdravkja mozete naci po nekoliko njih.
- u svim osnovnim i srednjim skolama ako uspete da zaobidjete obezbedjenje
-
 
hah...izoozetno temeljan odgovor na pitanje....svaka čast drvoseči..alal vera za bešiku...i iscrtan plan wc-a u gradu....i u sava centru je okej wc....čisto ako vas poot nanese s one strane.....
 
Juče sam videla na vestima da se planira, čini mi se završetak renoviranja, javnog WC-a kod Narodnog pozorišta. Sad u martu. Dakle, uskoro bi trebalo da to bude jedan od mogućih, ako ne i jedini. :)
 
evo jos....WC na pocetku Karadjordjevog parka,odmah kad se izadje iz podzemnog prolaza od Fransha,pa tu sa leve strane i danas sam izvalio WC na Novom groblju,na Glavnom ulazu sa desne strane,15 din. je cifra,cisto je,imaju i sapun,ali nije onaj tecni iz posude,vec obican,ali dobro... :)
 
Ma dobro to za sapun, on pere koji god da je. Bilo bi dobro da imamo po WC-ima, svim, one česme sa senzorima kako ne bismo morali da dodirujemo česme. Meni se to gadi i stalno izvodim neke akrobacije kada zatvaram česmu. Šta sam prala ruke, ako treba da pipam česmu? Nema smisla.
 
Bilo bi dobro da imamo po WC-ima, svim, one česme sa senzorima kako ne bismo morali da dodirujemo česme. Meni se to gadi i stalno izvodim neke akrobacije kada zatvaram česmu. Šta sam prala ruke, ako treba da pipam česmu? Nema smisla.

u ovom na N.groblju ima ona fora..gurnes neko dugme,krene voda...a dugme se polako vraca,otprilike minut,tako da ne mora da se zatvara :)

Astrica:
Nikad u životu ne idem u javni WC rađe trknem do prvog kafića,bar toliko mogu izdržati.
e pa meni se pishalo i to jako bas danas kad sam ulazio na N.groblje i umesto da trazim kafic :neutral: ili cupkam do kuce,na svu srecu sam primetio javni WC i to pristojan,odradio radnju i nastavio dalje.

ja nikad nisam keenjao u javnom WC-u,to mi je nekako heavy :grin: (cak ni u skoli :) )
 
a i ne bi da moram gledat kako se netko fiksa.

Ja to nisam videla do sada.

1zojncz.jpg


junky "oprema" na prozoru javnog WC-a na lokalnoj pijaci,koliko je urkosa samo prodefilovalo kroz taj WC,a i alkosa,toliko je strokav i smrdljiv,da kada sam bio prinudjen da se olaksam u istom,radio sam to sa vrata..ono...bez da ulazim :grin:
 
Ja sam videla ženu koja namešta dečaka da piški uz zgradu u sred Kneza. :roll:

ja sam pre xy godina video babu kako pisha na samom ulazu u pasaz kod trgovacke skole,koji vodi do nekog kafica...,ali nekako je vise bila na ulici i jadna baba cak nije ni cucnula,nego onako stojeci..ma idiii,a mi debili (tad smo bili klinci) poceli da se smejemo,a ona pocela kao nesto da nas napusava po starom dobrom srpskom principu
"Nije kriv onaj sto je prdno,nego onaj sto je cuo",mada kapiram da je jadna bila bolesna i da nije mogla da izdrzi,a moguce je i da je psiho jer se drala,anyway...to se sve ne bi desilo da je u blizini bio neki jasno obelezen JAVNI WC!
e sad....mogla je da udje u Shumatovac,bas je blizu...ali otkud baba zna..ko zna odakle je dosla,a u Shumatovcu je o.k wc,cisto,sve regularno,jednom sam bas tamo u wc-u sreo pokojnog Rodju Raicevica...
 
Što se tice javnih wc-a ovo je sa sajta Ne davimo Beograd od pre dve godine

Izgrađenih javnih sanitarnih objekata u Beogradu, koji su u nadležnosti Sekretarijata za komunalne i stambene poslove, a koje održava JKP „Zelenilo- Beograd“, ima 22. Većina ih je renovirana u poslednjih desetak godina.
Upotreba svih javnih toaleta je besplatna.
Toaleti se razlikuju po stepenu opremljenosti, lokaciji, radnom vremenu i da li su renovirani ili ne, a toalet u parku Manjež jedini ima pristupnu rampu za osobe u kolicima.


Lokacija Radno vreme

tokom leta tokom zime

Beogradska tvrđava 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Beogradska tvrđava, Sahat kula 8:00 – 20:00 9:00 – 19:00

Kod hrama svetog Save 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Pored Narodnog pozorišta 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Zeleni venac 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Palata Albanija, podzemni prolaz 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Nušićeva ulica, podzemni prolaz 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Avijatičarski trg, Zemun, Glavna bb 6:00 – 24:00 7:00 – 23:00

Akademski park 7:00 – 23:00 8:00 – 22:00

Manjež park, dostupan i za kolica 7:00 – 23:00 8:00 – 22:00

Tašmajdanski park 7:00 – 23:00 8:00 – 22:00

Čuburski park 7:00 – 23:00 8:00 – 22:00

Beogradska luka 7:00 – 23:00 8:00 – 22:00

Autokomanda, Ljutice Bogdana bb 8:00 – 20:00 9:00 – 19:00

Tržni centar Ušće, podzemni prolaz 7:00 – 23:00 8:00 – 22:00

Ada Ciganlija 10:00 – 19:00 10:00 – 19:00
 
Da li se dod anas nesto promenilo pša da nekih wc-a sa siska nema, moguce ali izgradjuju se novi

Novi javni toaleti u Beogradu

U okviru javno-privatnog partnerstva sa gradom Beogradom, Alma Quattro je postavila četiri automatska javna toaleta za potrebe grada Beograda na sledećim lokacijama: Novi Beograd, u parku Ušće, odnosno u blizini Muzeja savremene umetnosti, u Pionirskom parku preko puta Narodne Skupštine, na Zemunskom keju i u Topčiderskom parku u neposrednoj blizini Konaka kneza Miloša. Upotreba toaleta je besplatna za sve korisnike.

https://www.almaquattro.rs/2018/03/20/novi-javni-toaleti-u-beogradu/
 

Back
Top