FIZICKI IZGLED

ajde...ljudi se radjuju u svakom znaku svake godine...
zanimljiva teza;)

I sta sad pokusavas da kazes? Izgubila sam nit.
Napisao si knjigu o astroloskim tipovima ljudi...u kojoj je sve generalizovano,da dokazes sta...?

Da to nema nikakve veze sa zivotom...ili ima...:dontunderstand:
Znaci,moje pitanje je:Koja je poenta tvoje knjige?
 
Boze svashta. Pa ja sam citao kako Devica pripada tipu Alpida i onog gore dela oko Nemacke i Svajacrske i Lihtenstajna, i to su uglavnom i najvisociji ljudi, svugde pishe kako je devivca visoka, ali malla i zdepasta....svashta.
 
Boze svashta. Pa ja sam citao kako Devica pripada tipu Alpida i onog gore dela oko Nemacke i Svajacrske i Lihtenstajna, i to su uglavnom i najvisociji ljudi, svugde pishe kako je devivca visoka, ali malla i zdepasta....svashta.

Pa znas kako izgleda tipican Bavarac?

Evo kako jedna Bavarka predstavlja izgled tipicnog Bavarca:

http://bp1.blogger.com/_i8tMRUjbM1M/RgsRY-ztUmI/AAAAAAAAAEc/IhIYvCB-7WE/s1600-h/Bavarian.jpg

Nista tu nema ni od visine ni od mrsavosti!

Sta mislite za tu sliku, kom znaku ona odgovara?

Samo malo upotrebite razum i razmišljajte o korelaciji između psihe i tela, pa ce vam biti jasno da samo Debica moze da ima takav izgled.

Devicu odlikuje manjak muških i ženskih hormona (hladna prema deci, ravnodušna prema filofoziji), pa samim tim i njen psihofozički rast trpi posledice manjka obe vrste hormona, pa je delimično zaostao u razvoju, a usporen metabolizam rezultuje gojaznoscu.

Velika telesna visina je izraz izražene hormonalne aktivnosti, i ona je najviše odlika vatrenih muških znakova, a nikako Device. Dakle, gestapovski duh i karakter Device svakako nije adekvatan ljudima koji su vitki i koji su izrazene telesne visine.
 
:lol: sve bolje od boljeg

Ovaj..khm khm...
Ne bih da uznemiravam,ali ponavljam svoje pitanje,pa ako nije problem da odgovoris:
Koja je poenta tvoje knjige?

Poenta knjige je objašnjenje astrološkog iskustva. Knjiga otkriva da iste razlike između ljudi koje poznaje antropologija opisuju i astrolozi u svom iskustvu, ali ih tumače kroz oči svog astrološkog sujeverja. Dakle, zaista postoje te razlike izmedju ljudi koje prepoznaju astrolozi, ali njihov izvor nije u zvezdama, vec u nasledju, jer se ljudi istih karakternih sklonosti radjaju svakog dana u godini, a ne samo u "svom" znaku.
 
Poenta knjige je objašnjenje astrološkog iskustva. Knjiga otkriva da iste razlike između ljudi koje poznaje antropologija opisuju i astrolozi u svom iskustvu, ali ih tumače kroz oči svog astrološkog sujeverja. Dakle, zaista postoje te razlike izmedju ljudi koje prepoznaju astrolozi, ali njihov izvor nije u zvezdama, vec u nasledju, jer se ljudi istih karakternih sklonosti radjaju svakog dana u godini, a ne samo u "svom" znaku.

Zato je astrologija mnogo vise od "svog" znaka ... 360 stepeni zodijaka, 12 kuca, 10 planeta, 12 znakova, razlicite brzina kretanja planeta, razliciti uglovi, aspekti, moguce je da ljudi sa slicnim karakterom budu rodjeni u bilo kom delu godine, a isto tako sa druge strane je nemoguce imati dve iste osobe ...
 
Hehe, sta mislis sta zapravo vlada nama, svest ili podvest ?
I zivotinje su necega svesne i mi smo necega svesni, ali da li je to dovoljno :) hihi ...

Covekom vladaju motivi, a ako su motivi ispravni, onda ce sve biti ispravno tj, onda oni nece ni vladati covekom, vec ce on vladati sobom ako je pokrenut pravom nesebicnom ljubavlju. Covek treba da bude svestan prirode motiva koji ga pokrecu i da se trudi da ti motivi budu ispravni (takvo stanje u horoskopu nije predvidjeno), a ako su ispravni, onda ce i misli i postupci da budu spontano ispravni. Ukoliko ga pak pokrecu sebicnost (Blizanac, Rak...), koristoljubivost (Skorpija...), sujeta (Vaga), gordost (Ovan), zelja za moć (Lav), oholost (Strelac), krivica i licemerstvo (Devica), itd, onda ce prirodno imati problema sa podsvescu, jer ce dolaziti u sukob sa glasom razuma i sa necistom savescu, pa ce ugusivati svest o pravoj prirodi svojih motiva. Ali, ako pobedjuje te slabosti, - ako je pokrenut motivom nesebicne ljubavi, tada ce imati cistu savesti i nece biti u sukobu sa razumom.
 
Zato je astrologija mnogo vise od "svog" znaka ... 360 stepeni zodijaka, 12 kuca, 10 planeta, 12 znakova, razlicite brzina kretanja planeta, razliciti uglovi, aspekti, moguce je da ljudi sa slicnim karakterom budu rodjeni u bilo kom delu godine, a isto tako sa druge strane je nemoguce imati dve iste osobe ...

Ako si po prirodi dinarac, onda mozes da se slucajno rodis u znaku Ovna i da time izgovoris svoje slabosti da si takav zbog vise sile, a ako se nisi rodio u znaku Ovna, mozda si se rodio u podznaku Ovna, itd. Tako na kraju jeste prilicna verovatnoca da sebe u horoskopu nadjes i da se opravdas pozivanjem na zvezde.

Realno je da na covekovo ponasanje utice svest o potrebi zivota, koja zavisi od naseg dozivljaja stvarnosti, neposrednih okolnosti u kojima se nalazimo, a ne neki iracionalni faktor udaljenih nebeskih tela.

Svaki spoljni uticaj koji bi naveo organizam da se ponaša drugačije nego onako kako je svrhovito potrebama njegove egzistencije, ugrozio bi opstanak tog organizma, što znači da bi takvi organizmi, koji su podložni spoljnim uticajima (zvezdama) koji određuju njihovo ponašanje, bili “falični” organizmi sa ugroženim entitetom. Niti bi takvi organizmi nastali mehanizmima prirodne selekcije i evolucije (jer nemaju evolutivnu prednost u borbi za opstanak), niti je moguće da bi ih Bog takvim stvorio (jer bi bilo nepravedno da našom razumnom ličnošću vlada neko nerazumno nebesko telo).
 
Izvini, ali WTF ? xD ...

da se opravdas pozivanjem na zvezde

Astrologija ne sluzi da bi se pravdali za to sto smo debili ...
Problem je u tvom stavu, jer si ovde rekao da nam je nesto lose dato sa ciljem da se protiv njega ne bi borili ...

a ne neki iracionalni faktor udaljenih nebeskih tela.

Stvar je u tome da je kosmos savrsen i da se stvari koje se ogledaju kod nas malih kao dogadjaji mogu ogledati i u planetama po odredjenoj simbolici koja je proucavana vise hiljada godina, ali ja koji poznajem astrologiju mogu da zakljucim da se ti i nisi bavio nekim njenim proucavanjem ili bar nisi bio pravilno usmeren tako ne verujem da bi mogao da diskutujem sa tobom na pdfu Astrologija, a pogotovu ne na temi fizicki izgled ...

Covek treba da bude svestan prirode motiva

Jeste, trebamo da osvestimo svoje potrebe, cak i one najmanje, kako bi znali kako da stvaramo svoju sudbinu, jer mi svakog trenutka kada radimo nesto, ne radimo nesto drugo i toga moramo biti svesni ... a Astrologija nam u tome pomaze i usmerava :D, astrologija je vestina koja sluzi da pomogne coveku i ljudima , u simbolici Urana i znaka Vodolije ... priroda znakova, planeta u njima i aspekata pokazuje prirodu problema(naravno ne obavezno problema, lol), kuce su podrucija zivota u kojima se problem manifestuje ...
 
Poslednja izmena:
Ako si po prirodi dinarac, onda mozes da se slucajno rodis u znaku Ovna i da time izgovoris svoje slabosti da si takav zbog vise sile, a ako se nisi rodio u znaku Ovna, mozda si se rodio u podznaku Ovna, itd. Tako na kraju jeste prilicna verovatnoca da sebe u horoskopu nadjes i da se opravdas pozivanjem na zvezde.

Ovako nesto moze da napise samo neko ko nema pojma o cemu prica,tj.nije bas mnogo upucen u Astrologiju.
 
A ja vas iako nisam moderator pozivam da se drzite teme i da o verodostojnosti astrologije razgovarate na nekoj vec postojecoj temi koja se time bavi ili pak da otvorite novu a ne da o tome razglabate ovde.
 
Covekom vladaju motivi, a ako su motivi ispravni, onda ce sve biti ispravno tj, onda oni nece ni vladati covekom, vec ce on vladati sobom ako je pokrenut pravom nesebicnom ljubavlju. Covek treba da bude svestan prirode motiva koji ga pokrecu i da se trudi da ti motivi budu ispravni (takvo stanje u horoskopu nije predvidjeno), a ako su ispravni, onda ce i misli i postupci da budu spontano ispravni. Ukoliko ga pak pokrecu sebicnost (Blizanac, Rak...), koristoljubivost (Skorpija...), sujeta (Vaga), gordost (Ovan), zelja za moć (Lav), oholost (Strelac), krivica i licemerstvo (Devica), itd, onda ce prirodno imati problema sa podsvescu, jer ce dolaziti u sukob sa glasom razuma i sa necistom savescu, pa ce ugusivati svest o pravoj prirodi svojih motiva. Ali, ako pobedjuje te slabosti, - ako je pokrenut motivom nesebicne ljubavi, tada ce imati cistu savesti i nece biti u sukobu sa razumom.


neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Jeste, trebamo da osvestimo svoje potrebe, cak i one najmanje, kako bi znali kako da stvaramo svoju sudbinu, ...

Svidja mi se tvoja dubina razmisljanja, ali ipak mislim da je to pogresan nacin upotrebe volje. To je kao kada bi od alkoholicara trazio da upotrebi volju tako sto ce da se trudi da bude precizan i vest, umesto da ga navedes da upotrebi volju tako sto ce odbaciti alkohol. Kada, dakle, svojom voljom promenis svoje stanje, onda imas novi pokretacki motiv koji te navodi da na sebe uzmes odgovornost da razumes koje potrebe zivota zahtevaju koje odgovore od tebe. Na primer, vidis coveka kome treba pomoc, i onda mu das razumnu pomoc. Tu nema mesta (potrebe) za astrologijom. Ona upravo sa tebe skida odgovornost da odgvorno misliš svojom glavom i odrasteš kao čovek.

Pogledaj samo astroloske savete za odnos sa osobom suprotnog pola.

Ako imas volje, pogledaj u knjizi poglavlje o bracnim odnosima. Kratko je, od strane 48-56. Videces katastrofalne posledice odricanja od odgovornosti u susretu sa problemima sa osobom suprotnog pola.
 
ali ipak mislim da je to pogresan nacin upotrebe volje. To je kao kada bi od alkoholicara trazio da upotrebi volju tako sto ce da se trudi da bude precizan i vest

Stvarno ne vidim razlog sto si me tako shvatio ? ...


Ona upravo sa tebe skida odgovornost da odgvorno misliš svojom glavom i odrasteš kao čovek.

A ovo ne da nije tacno :lol: nego nemam reci, mislim da ne znas pravilno da upotrebis astrologiju ...

Motiv, potreba, nazovi to kako hoces ... Astrologija ti pomaze da to osvestis i nadjes resenje i na sto bolji nacin iskoristis ono sto imas, a ne pravda te za lose stvari koje radis, to sam rekao i u proslom postu, kazem i sada i ne vidim razlog da ti opet ponovis ...

Sto se knjige tice pogledacu za vikend ako stignem ...
 
Poslednja izmena:
Astrologija je kroz vijekove i bila okarakterisana kao 'djavolja rabota' jer su je 'priuceni' tumacili kako im se prohtije! Da su imalo sirih pogleda shvatili bi da je rijec o kompleksnom sistemu koji ne radi protiv covjeka, vec mu sluzi da shvati neke tajne svoje osobnosti koje bi drugacije tesko dokucio i da mu pomogne da sazri i prihvati sebe i svijet oko sebe...no, to je samo moje misljenje :)
 
aj neka neko meni pogleda kako izgledam. ja vam onda reci da'l ste u pravu
e pa vako: ja sam dupla skorpija,imam mesec u vagi,mars u lavu,veneru u skorpiji,plutona u skorpiji,jupiter u skorpiji,merkur u vagi,saturn u ribama,uran i neptun u jarcu.
 
Izvinjavam se sto spamujem, ali kako si ti vulgaran...pogledaj tu lokaciju, mislim zaista? Sta sada si kao neki frajer? Sada te kao "zenske" (gnusam se ovog izraza) vishe vole ? U kakva mushkarcina! Samo im ti pokazi. Pa da ti si skorpija jedna!
 
aj neka neko meni pogleda kako izgledam. ja vam onda reci da'l ste u pravu
e pa vako: ja sam dupla skorpija,imam mesec u vagi,mars u lavu,veneru u skorpiji,plutona u skorpiji,jupiter u skorpiji,merkur u vagi,saturn u ribama,uran i neptun u jarcu.

Postavi kartu ... ovde imas obavestenje kako ako ne znas KAKO POSTAVITI KARTU NA FORUM ...

@BB - Nemoj da spamujes :P ... decko je lepo cenzurisao xD ...
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto spamujem, ali kako si ti vulgaran...pogledaj tu lokaciju, mislim zaista? Sta sada si kao neki frajer? Sada te kao "zenske" (gnusam se ovog izraza) vishe vole ? U kakva mushkarcina! Samo im ti pokazi. Pa da ti si skorpija jedna!


U jeee,kako si bre samo pogodio! Moj problem sta mi stoji u profilu. U j*bote pa ti ne provaljujes da sam ja zenskog pola! Zanimljivo
 

Back
Top