Agent osiguranja WIENER STÄDTISCHE

piskaralo

Aktivan član
Poruka
1.278
Da li neko radi ili je radio kao agent u pomenutoj firmu? Ili da li znate nekog ko radi? Molim vas napisite svoje komentare ako ih imate o ovoj firmi...

PS.Od aprila treba da pocnem da radim kao agent ali imam nekih nedoumica a i interesuju me iskustva drugih.
HVALA UNAPRED
 
Ja sam osigurana preko njih,jedno vreme sam i radila,imam samo pozitivna iskustva sa njima kao i moji prijatelji...prestala sam time da se bavim jer nemam vise snage da nekog ubedjujem za njegovo dobro...zelim ti puno srece i naoruzaj se strpljenjem,jer ce ti trebati..
 
ima dosta osiguravajucih drustava u srbiji kao i ovo.inace wiener st. je stara i velika kuca ali nas narod se opekao kod svojih pa se jos vise boji stranca.pogotovo sto nema nikakve zastite od drzave u slucajevima da nesto krene kako ne valja.inace ta vrsta stednje da je tako nazovem nije losa mada koliko vidim i ovde na trulom zapadu nema veliki procenat ljudi koji je koriste.ja bi prije ulagao u nekretnine i zemlju.malo po malo pa se stekne a vise vredi nego ukupne kamate od osiguranja.jedino sto je dobro u nekom kracem roku ako se nedaj Boze razboli neko pa je potrebno skupo lecenje e tu je to osiguranje u prednosti.inace agenti osiguranja ovde vise obilaze frme i slicno nego fizicka lica.evo od kad sam ovde jos nisam cuo slucaj kod nikoga koga poznam da je dosao agent osiguranja.znaci ako zelis ozbiljno to da radis probaj kod nasih bizMismena:-P
 
ima dosta osiguravajucih drustava u srbiji kao i ovo.inace wiener st. je stara i velika kuca ali nas narod se opekao kod svojih pa se jos vise boji stranca.pogotovo sto nema nikakve zastite od drzave u slucajevima da nesto krene kako ne valja.inace ta vrsta stednje da je tako nazovem nije losa mada koliko vidim i ovde na trulom zapadu nema veliki procenat ljudi koji je koriste.ja bi prije ulagao u nekretnine i zemlju.malo po malo pa se stekne a vise vredi nego ukupne kamate od osiguranja.jedino sto je dobro u nekom kracem roku ako se nedaj Boze razboli neko pa je potrebno skupo lecenje e tu je to osiguranje u prednosti.inace agenti osiguranja ovde vise obilaze frme i slicno nego fizicka lica.evo od kad sam ovde jos nisam cuo slucaj kod nikoga koga poznam da je dosao agent osiguranja.znaci ako zelis ozbiljno to da radis probaj kod nasih bizMismena:-P

Hvala na savetu:D
 
Pored ovolikih osiguravajucih kuca ti si bas nasao wiener! Opste je poznato da se o agentima (kao i o njihovim osiguranicima) u toj osigurvajucoj kuci ne vodi mnogo racuna. tj. veliki je broj onih koji se zale na zakidanje u provizijama i neregularnosti u radu. U prilog tome govori i cinjenica da je njihova skoro cela struktura prosle godine presla u drugu osiguravajucu kucu zboh boljuh uslova rada. Sto se tice brige o klijentima, za Wiener je jedino bitno da sto veci novac izvuku od klijenta a onda ga prepuste samom sebi kada su odstetni zahtevi u pitanju kao i ostale post prodajne aktivnosti. Ugovor o osiguranju zivota se radi na dugacak period a agent bi trebalo da tokom tok perioda uvek bude na usluzi klijentu. Upravo iz tog razloga je veliki broj nezadovoljnih osiguranika i to je osnovni razlog sto ogroman broj ljudi nema poverenje u osiguranje. Savetujem ti da se ne upustas u rad sa njima. Ukoliko bas hoces da se bavis tim poslom pogledaj malo i druge ponude, ima ih puno.
 
Pored ovolikih osiguravajucih kuca ti si bas nasao wiener! Opste je poznato da se o agentima (kao i o njihovim osiguranicima) u toj osigurvajucoj kuci ne vodi mnogo racuna. tj. veliki je broj onih koji se zale na zakidanje u provizijama i neregularnosti u radu. U prilog tome govori i cinjenica da je njihova skoro cela struktura prosle godine presla u drugu osiguravajucu kucu zboh boljuh uslova rada. Sto se tice brige o klijentima, za Wiener je jedino bitno da sto veci novac izvuku od klijenta a onda ga prepuste samom sebi kada su odstetni zahtevi u pitanju kao i ostale post prodajne aktivnosti. Ugovor o osiguranju zivota se radi na dugacak period a agent bi trebalo da tokom tok perioda uvek bude na usluzi klijentu. Upravo iz tog razloga je veliki broj nezadovoljnih osiguranika i to je osnovni razlog sto ogroman broj ljudi nema poverenje u osiguranje. Savetujem ti da se ne upustas u rad sa njima. Ukoliko bas hoces da se bavis tim poslom pogledaj malo i druge ponude, ima ih puno.

sve je to kapiram al cu se ipak oprobati... od ponedeljka zvanicno krecem na obuku... pa cemo videti kako ce mi biti...
 
Izvinjavam se sto vracam zastarelu temu.

Zanima me da li agenti direktno od osiguranika uzimaju novac sto su mu oni preporucili ili potpuno zasebno dobijaju od agancije kod kojih su zaposleni?
Neki lik me je spopao da obavim preko njega. Ako cu ja njemu da dam pare ne pada mi na pamet, ako ce dobiti neki bonus mimo mene onda bi preko njega.
 
Izvinjavam se sto vracam zastarelu temu.

Zanima me da li agenti direktno od osiguranika uzimaju novac sto su mu oni preporucili ili potpuno zasebno dobijaju od agancije kod kojih su zaposleni?
Neki lik me je spopao da obavim preko njega. Ako cu ja njemu da dam pare ne pada mi na pamet, ako ce dobiti neki bonus mimo mene onda bi preko njega.


Poštovana/i

Tema uopšte nije zastarela ukoliko se ovakve stvari i dalje dešavaju.

U pitanju su očigledno ili neiskusni agenti ili svesni manipulatori (da ne upotrebim pravilan izraz, s obzirom da se radi o tzv. kolegama).

Uglavnom, iako ne znam o kojoj se kompaniji radi, a u suštini nije ni važno, zapamtite,

NIKADA AGENTU NE DAJTE NOVAC U RUKE, TO NIJE NITI PRAKSA NITI JE ZAKONITO I POUZDAN JE ZNAK DA JE U PITANJU POKUŠAJ PREVARE.

Agenti rade za platu i provizije od svake polise koje im isplaćuje onaj koji ih je angažovao, a Vaša jedina obaveza je da na vreme plaćate Vašu premiju osiguranja koju ste ugovorili. I NIŠTA VIŠE. Tačka.

Jedan takav slučaj sam već imao, ali zbog profesionalne solidarnosti ne želim da se mešam u poslovnu politiku drugih Osiguravajučih kompanija, niti da ispadne da opstruiram rad ostalih kolega u sektoru osiguranja, pa neću navoditi ime te kompanije.

U ovom slučaju se sigurno radi o nečemu što osiguravajući posao u Srbiji, koji je godinama sticao dobre pozicije, kompromituje, a što nikako nije dobro.

Problemi uglavnom nastaju u agencijama koje zastupaju osiguravajuće kuće i za njih rade neke poslove.

Uvek birajte osiguravajuću kuću koja radi pretežno ili sasvim kompanijski, dakle bez posrednika.

Ako sam ikako pomogao, biće mi drago.

A ukoliko ima i drugih pitanja ili bilo kakvih nedoumica, slobodno kontaktirajte.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Cuo sam da je Delta Generali ostvarila najbolji profit od njih. Valjaju li sta? Imas neku preporuku?

Pa ako budem preporucivao osiguravajuce kuce, moji odgovori ce proci kao prosli kada mi je administrator pobrisao kontakte na koje sam ostavio da bih ljudima mogao da dam savet da ne nasedaju na takve pokusaje. Administrator je to protumacio kao reklamu i skinuo kontakte. Smatrao sam da bi time podizanje informisanosti o osiguranju i njegovoj nephodnosti doprlo do veceg broja ljudi, ali je nerazumevanje administratora za ozbiljnost tog posla to onemogucilo......Tako da.....Zao mi je sto cete morati to da saznate na tezi nacin.....Sa tim se susrecemo svakog dana. A zbog posla, zaista nemojte ocekivati da ce vam bilo ko iz osiguravajucih kuca sedeti na postovima po ceo dan i odgovarati. To je ozbiljan posao. Ko ima vremena za to, ne bavi se osiguranjem ozbiljno.

Ali hajde da probam jos jednom. Voleo bih da administrator shvati da je ovo podizanje kulture osiguranja u Srbiji a ne reklama. U Evropi je zivotno osigurano skro 60% stanovnistava, u Srbiji svega 2.5% radno sposobnog stanovnistva. Niko nikome u Srbiji nije konkurencija, tako da.......

Za pitanja i savete izvolite (ako uspete)
 
Poslednja izmena od moderatora:
ovo je javni forum, te ne vidim u čemu je problem da se na pitanja odgovori i na ovoj temi (ili bar putem privatne poruke ili mejla). na predloženi način će kultura osiguranja dopreti do mnogo većeg broja ljudi nego u situaciji u kojoj vam se ljudi pojedinačno obraćaju putem vaših poslovnih kontakata.
takva vrsta reklamiranja prema pravilniku svakako nije dozvoljena, kao ni javno komentarisanje rada moderatora.
 
Ako zelis biti pas..da vijas plen...mirises ga..trazis...da te sutiraju kijenti u guzicu kada im dodjes na prag i da to radis..ceo dan..svaki dan...da pises izvestaje..po celu noc..a ujutru na posao..i sve to..365/52/31/7/24...i sve novce da im naplatis..onda ces i ti dobiti..platu od 18 000 RSD.
Inace u konkursu te nisu ovo pitali..nego su rekli.."Ako zelis napredovanje u karijeri..(hahaha)ako zelis pravu radnu atmosferu(hahaha)...ako zelis placanje po ucinku...ma...Sekta za otimanje novaca...Toliko od mene.
 
mozda je stara tema a mozda ce nekoga interesovati htio bih reci da iz licnog iskustva znama je taj cuveni wiener prevara i da necete dobiti nista od premije sleduje vas samo pola uplacenog novca nadleznost ja na austrijskom sudu a sudjenje kosta da vam se nece isplatiti ni da pomislite na sudjenje ako nekoga vise interesuje o ovome slobodno neka pita
 
mozda je stara tema a mozda ce nekoga interesovati htio bih reci da iz licnog iskustva znama je taj cuveni wiener prevara i da necete dobiti nista od premije sleduje vas samo pola uplacenog novca nadleznost ja na austrijskom sudu a sudjenje kosta da vam se nece isplatiti ni da pomislite na sudjenje ako nekoga vise interesuje o ovome slobodno neka pita

Ево интересује мене :think:
Имаш ли доказе да поткрепиш своје тврдње?
 
Mislim da sam vec o tome pisao na jednoj o stranica sa osiguranjem.

Pre 6 godina sef za ceo moj kraj je utripovao da sam ja idealan za posao u osiguranju, te je bas dobro "nagazio" da me ubedi da radim za njih.
Obzirom da sam ja u to vreme(a i danas) imao dovoljno slobodnog vremena, to mi se cinilo kao zanimljiv izazov.
Prvo su me poslali na tzv. obuku, gde slusas neka predavanja, posle toga polazes neki test(koji apsolutno svi poloze), i onda navodno postajes osposobljen agent osiguranja(iako se taj test bas nigde ne priznaje sem kod njih).
Ono sto je mene opredelilo da je u pitanju klasicna prevara, i zbog cega sam i napustio taj posao, je prica koju agenti serviraju klijentu u vezi zivotnog osiguranja.
Na stranu sve varijante tog osiguranja koje postoje, sve se svodi na jednu stvar:
-Uplatis novac za osiguranje, i kroz 10,15,20 godina, osiguranje ti taj novac isplati, uvecan za dobit koju osiguranje ostvari plasirajuci tvoj novac.
E, u tome je "kvaka" cele price:
Ako su provizije za zivotno osiguranje tako velike, pa zajedno sa provizijom agenta, njegovog sefa, te sefovog sefa, idu i do 50% vrednosti polise osiguranja, KAKO osiguranje ostvari toliku dobit, da bi isplatilo osiguranika?
Ja sam se kao agent pitao(i pitao sam ih), sta treba da JA ispunim, kao posebna firma, da konkurisem za ta sredstva u vidu kredita(posto od bankarske kamate oni nikad ne mogu imati toliku dobit, a plasiranje novca po berzama je manje vise kockanje sa tudjim parama)?
Dobio sam sasvim sturi odgovor, da to ne moze tako, i da je sredstva plasiraju iskljucivo van zemlje, cime ustvari ispumpavaju novac iz zemlje, bez ikakve garancije da cete biti isplaceni(to sto garantuju imovinom u zemlji je "okaci macku o rep").
 
Mislim da sam vec o tome pisao na jednoj o stranica sa osiguranjem.

Pre 6 godina sef za ceo moj kraj je utripovao da sam ja idealan za posao u osiguranju, te je bas dobro "nagazio" da me ubedi da radim za njih.
Obzirom da sam ja u to vreme(a i danas) imao dovoljno slobodnog vremena, to mi se cinilo kao zanimljiv izazov.
Prvo su me poslali na tzv. obuku, gde slusas neka predavanja, posle toga polazes neki test(koji apsolutno svi poloze), i onda navodno postajes osposobljen agent osiguranja(iako se taj test bas nigde ne priznaje sem kod njih).
Ono sto je mene opredelilo da je u pitanju klasicna prevara, i zbog cega sam i napustio taj posao, je prica koju agenti serviraju klijentu u vezi zivotnog osiguranja.
Na stranu sve varijante tog osiguranja koje postoje, sve se svodi na jednu stvar:
-Uplatis novac za osiguranje, i kroz 10,15,20 godina, osiguranje ti taj novac isplati, uvecan za dobit koju osiguranje ostvari plasirajuci tvoj novac.
E, u tome je "kvaka" cele price:
Ako su provizije za zivotno osiguranje tako velike, pa zajedno sa provizijom agenta, njegovog sefa, te sefovog sefa, idu i do 50% vrednosti polise osiguranja, KAKO osiguranje ostvari toliku dobit, da bi isplatilo osiguranika?
Ja sam se kao agent pitao(i pitao sam ih), sta treba da JA ispunim, kao posebna firma, da konkurisem za ta sredstva u vidu kredita(posto od bankarske kamate oni nikad ne mogu imati toliku dobit, a plasiranje novca po berzama je manje vise kockanje sa tudjim parama)?
Dobio sam sasvim sturi odgovor, da to ne moze tako, i da je sredstva plasiraju iskljucivo van zemlje, cime ustvari ispumpavaju novac iz zemlje, bez ikakve garancije da cete biti isplaceni(to sto garantuju imovinom u zemlji je "okaci macku o rep").

Bio mi takav agent i pokušao da mi proda polisu...e neću pa neću,ne dam pare habsburškoj carevini...oni su u stvari Jezda i Dafina,dok ima novih klijenata to će da funkcioniše,ipak ta njihova kamatica je zanemarljiva s obzirom na inflaciju i pad vrednosti evra.....
 

Back
Top