zasto ste ponekad tako nesigurni?

Ako sumnjaš ti sumnjaš , potpuno je nebitno da li je u pitanju spavanje u istom krevetu ili par sati u sred bela dana u istoj sobi......

Tu ne važi logika ili racionalno razmišljanje....

Važi društvena predkomunikacija, tj i društveni modeli i društvena statistika i društveni stereotipi.
Od ljudi se tada očekuje ono što je za očekivati od prosečnog pripadnika društva u tom vremenu....
Danas je to laki seks i "niko neće znati".
 
E, Patak...

A ako je neko mojoj ženi drug....pa taj ga je ispoošio za sex za sva vremena.
Pa pitajte se samo kad ste VI lično, jednom kad vas je neka žena svrstala u kategoriju drugova, uspeli iz tog statusa da se pomerite bilo gde dalje, sem u istoriju

Ovde je pitanje koje treba postaviti da li je dotični drug , drug tvoje žene ili je to naziv kojim je tebi označen od strane tvoje žene?
Zvuči isto , ali teško da jeste.....
Pisalo na bukvi nešto .......
 
Ovde je pitanje koje treba postaviti da li je dotični drug , drug tvoje žene ili je to naziv kojim je tebi označen od strane tvoje žene?

Свако је сумњив...зидови имају уши...непријатељ никад не спава....туђе нећемо - своје не дамо...живимо као да ће 100 година бити мир, спремајмо се као да ће сутра бити рат....Трст је наш (опс, мало сам се залетела...)...имаш кућу-врати стан....петоколонаш вреба.....увек морамо бити будни....све за фронт - све за победу!
 
Ovde je pitanje koje treba postaviti da li je dotični drug , drug tvoje žene ili je to naziv kojim je tebi označen od strane tvoje žene?
Zvuči isto , ali teško da jeste.....

Тешко да би једна иоле нормална жена имала друга. Жене имају само јебаче или потенцијалне јебаче! Смисао њиховог живота је да се кресну иза ваших леђа и направе вас рогоњом!
Стога - радијатор! :mrgreen:
 
nesvesna: iskreno govoreci dosadilo mi je u zivotu da izigravam tesiteljku i psihoterapeuta zbog toga sto je neka tamo njemu totalno poremetila zivot i usadila mu stepen nize vrednosti...kao po pravilu kad se oporave zaborave sve sto smo cinile i onda se bacaju na osvajanje drugih puni sigurnosti u uspeh...

ova logika ti je nakaradna skroz... i prilicno mi lose govori o tvojoj "sigurnosti"...

nesvesna: e mnogo sam ja takvih utesila pre nego sam shvatila da to redovno ide tako kako ide...i taman kazem dosta je a ono opet na zalost jedan primerak kome sam dozvolila da menja raspolozenja kad god hoce i da mi ljubomorise kad hoce i da me nervira takodje pa zaboravim nekad koliko je recimo ok covek s jedne druge strane...sve bi dakle bilo idealno da nema te nesigurnosti.

po ovome kako pises o tom coveku, deluje da ga ne volis... i ne verujem da bi ista bilo idealno i da te njegove nesigurnosti nema.
cime necu da opravdavam njega... previse ljubomorni smaraju.
 
Свако је сумњив...зидови имају уши...непријатељ никад не спава....туђе нећемо - своје не дамо...живимо као да ће 100 година бити мир, спремајмо се као да ће сутра бити рат....Трст је наш (опс, мало сам се залетела...)...имаш кућу-врати стан....петоколонаш вреба.....увек морамо бити будни....све за фронт - све за победу!


kad zena golim du*petom sedne na vrelu plotnu, ipak ne veruj, nego proveri da li se opekla!
 
Ovde je pitanje koje treba postaviti da li je dotični drug , drug tvoje žene ili je to naziv kojim je tebi označen od strane tvoje žene?
Zvuči isto , ali teško da jeste.....
Pisalo na bukvi nešto .......

Pa majku mu, valjda i ti imaš oči.
Valjda si tog čoveka upoznao, sedeo sa njim, pričao, posmatrao ga.
Računam da ti je žena rekla istoriju poznanstva sa njim i sl.

Što bi ti nekog čoveka predstavila kao druga ako on to nije.
Pa lakše joj je da ti ne daje razloge za sumnju, ako zaista ima nekoga sa strane.
Pre bi ćutala i rekla da ide kod drugarice, u kupovinu, na kurs jezika ...whatever.

Ja samo znam da je kategorija -drug- ona iz koje se najteže, gotovo nikako prelazi u kategoriju -yebach-
Iz te kategorije obično može da se ode samo u istoriju...ili se u njoj ostaje do kraja života.
 
nesvesna: iskreno govoreci dosadilo mi je u zivotu da izigravam tesiteljku i psihoterapeuta zbog toga sto je neka tamo njemu totalno poremetila zivot i usadila mu stepen nize vrednosti...kao po pravilu kad se oporave zaborave sve sto smo cinile i onda se bacaju na osvajanje drugih puni sigurnosti u uspeh...

ova logika ti je nakaradna skroz... i prilicno mi lose govori o tvojoj "sigurnosti"...

nesvesna: e mnogo sam ja takvih utesila pre nego sam shvatila da to redovno ide tako kako ide...i taman kazem dosta je a ono opet na zalost jedan primerak kome sam dozvolila da menja raspolozenja kad god hoce i da mi ljubomorise kad hoce i da me nervira takodje pa zaboravim nekad koliko je recimo ok covek s jedne druge strane...sve bi dakle bilo idealno da nema te nesigurnosti.

po ovome kako pises o tom coveku, deluje da ga ne volis... i ne verujem da bi ista bilo idealno i da te njegove nesigurnosti nema.
cime necu da opravdavam njega... previse ljubomorni smaraju.

word!....... upravo takav sam i ja utisak stekao iz aootorkinog pisanija....
 
Verovao sam da je moguce trajno zadrzati voljenu osobu.Cinjenica je da,sta god cinili,ona neumitno odlazi.Cesto fizicki,nekad samo emocionalno,ali odlazi.Ako je nesigurnost u sebe,majka ljubomore,onda je neiskustvo otac.Ljubav,privrzenost i vernost su pitanje trenutka sadasnjeg.Nikako sledeceg.Ceo zivot se,zapravo,odigrava ovog momenta.Buducnost je apstraktan pojam.
 
Jaoj nesvesna pa ti ni ustvari nesrecna kao rimuje se. Ti si ta koja je birala svog decka, i ne bi ga volela da nije takav kakav je, zar ne? A sto se onda zalis na njega? Volis ga, zelis da ga menjas? Nemoguce, moras prvo da menjas sebe pa onda ostale. Ne znam ova krstarica budi u meni onu iskonsku zelju da pomognem ljudima u nekom pitanju. Najgore je kad je covek u neskladu sa sobom. Decko ti je malo ljubomoran a ti si emotivna. Zatvoren je a ti vi volela da je otvoreniji. Cini mi se da ti nedostaje slobode. Ljubav je sloboda. Ljubav je poverenje. Ljubav je i ta ljubomora. Ili se navikni ili menjaj :) LJub
 
Свако је сумњив...зидови имају уши...непријатељ никад не спава....туђе нећемо - своје не дамо...живимо као да ће 100 година бити мир, спремајмо се као да ће сутра бити рат....Трст је наш (опс, мало сам се залетела...)...имаш кућу-врати стан....петоколонаш вреба.....увек морамо бити будни....све за фронт - све за победу!
Хеллен, још једном си у праву. Мало здраве параноје никад није на одмет.
 
Uopste ne znam kako da se ponasam prema muskarcu koji ima manjak samopouzdanja...iskreno govoreci dosadilo mi je u zivotu da izigravam tesiteljku i psihoterapeuta zbog toga sto je neka tamo njemu totalno poremetila zivot i usadila mu stepen nize vrednosti...kao po pravilu kad se oporave zaborave sve sto smo cinile i onda se bacaju na osvajanje drugih puni sigurnosti u uspeh...e mnogo sam ja takvih utesila pre nego sam shvatila da to redovno ide tako kako ide...i taman kazem dosta je a ono opet na zalost jedan primerak kome sam dozvolila da menja raspolozenja kad god hoce i da mi ljubomorise kad hoce i da me nervira takodje pa zaboravim nekad koliko je recimo ok covek s jedne druge strane...sve bi dakle bilo idealno da nema te nesigurnosti...Ja sam drustvena osoba a on ne bas...volim da se vidim sa prijateljima koje on nije bas prihvatio i tu uvek nastane problem...ne shvata da zena moze imati drugara nego ako se s nekim malo zapricam odmah je to aha muvanje i dogovaranje da se sa njim dok on siroti umire na poslu negde "povatam"... Sinoc sam ponovo pukla i evo danas sam stvarno ko izduvani balon...ni da prekinem ni da ostavim muka mi je vise od ubedjivanja da dok sam u vezi niko me ne zanima i da treba da se druzi a ne izoluje naoruzava negativnim mislima i bude uvek u poziciji da me optuzuje...Nista gore nego kad obori nos kad negde krenem na kafu pa mi sve to presedne i dodje mi da ne idem nigde...Kako vas dragi moji koji ste slicni u ponasanju uzdignuti i povratiti vam samopouzdanje? Zasto je zena u vasim ocima zbog sopstvene nesigurnosti uvek vrednovana kao "jeftina"...ako neko ume i zna nek mi odgovori...:-(

A da li si se zapitala zašto biraš sebi takvu vezu nanovo? Pored svi slobodnih (i zauzetih ;) ) muških unaokolo? ... Ti ih lečiš, i lečiš, pa ih izlečiš, pa oni odu ... I onda si pobedonosno puna sebe jer si tako dobra i kvalitetna osoba, ali, eto, nesrećna u ljubavi, jer niko to ne ume da ceni... :?:
Nešto nisam primetila da muškarci i žene vrednuju nesigurne žene (muškarce) kao 'jeftine'. Kao nesrećnike, da. Ili pričamo o različitim pojmovima?
 
da...al kad nisam ljoobomoran...u početku kad me ne kopka...što mi se ne javi...baš tada...a uopšte se nismo dogovorili kada...ali ja to očekoojem...znači ljoobomoran sam...pa pravim scenarija.....znatči....ako nisam ljoobomoran....u početku..nego kao...opoošteno samo...meni nije to to...treba mi ta žiška...samo kod sebe da osetim..ne da joj prebacoojem ili pravim ljoobomorne scene..ne bih to sebi nikad dozvolio....meni čim nema te vatrice...pokazatelj da nisam zainteresovan.... ljoobomora na samom početku dođe, nekako, kao incijalna kapsla....
 
Slažem se, munjo, bez vatrice nema ni produbljenja emocija.
Ali tema nije tako postavljena. Prozvani su nesigurni muškarci nezahvalni samostalnim, jakim, ženama, otprilike...
A o tome ne znam da kažem ništa više od onoga što sam zapitala postavljačicu teme gore. Ako joj to smeta, zašto to sebi nameće? Ako joj se to sviđa, zašto se na to žali?
 

Back
Top