Windows last Xp

4 ssashaa:
Mislim da si apsolutno u pravu, jer sam tokom instalacije video da u toku same instalacije nudi gomilu softvera koji zelis da instalirash uz samu instalaciju topg xp-a.Ipak si u pravu- to je samo sminka.U principu samo nasminkan XP!
 
Dobro ljudi, jel ima neko ko dobro zna kako se instalira Win Last XP , da po stavkama opiše proceduri
za totalnog pocetnika, na primer: 1. Upališ računar ,,,,,,,

Pa recimo uputstvo za instalaciju Win XP profesional SP-2

Masu ljudi to interesuje pa i mene.

Poydrav!
 
Laxt XP , XP ultimate , Xp Wienna i sl. su nazivi za prerađene windowse.
U prevodu neko je uzeo instalaciju xp-a i uz pomoć nLite ili programa osakatio , preradio , obradio i napravio instalaciju programa za svoje potrebe . obično su to instalacije tipa sve u jednom , znači intalacija windowsa kao OS-a i instalacija svih programa koje je "guru" namenio da se instaliraju pri instalaciji os-a , tzv "unantended" instalacije. posle njega se instaliraji samo drajveri za matičnu ploču i grafiku i zvuk i voila......
U svakom slučaju ja ih ne koristim , ali ko ne želi da gubi vreme mnogo i koristi ga za sebe može sam sebi napraviti svoju instalaciju windovsa.

A da ne zaboravim ovakve windowse ne proizvodi Microsoft , ovo proizvode sami korisnici.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao taj xp 2 i onda sam valjda nadogradio na service pack 3na mikrosoftovom sajtu ,meni radi bolje bio je malo počeo da ledi i koči šta ja znam ja sam laik za to, to je meni bilo pod new update
 
Jel moze neko da mi pomogne?!? Imam xp last sp3,i kad skinem najnovije drivere za moju graficku ati radeon HD4670 512MB DDR3,kad ih instaliram dobijem neku najmanju rezoluciju a boje su razlivene po ekranu i izbaci mi poruku da su ovi driveri namenjeni za neku prethodnu verziju windowsa pa ce zbog toga windows koristiti default VGA driver.Kad mi nudi drivere ja izaberem Windows XP,ATI Radeon,4600 series.Unapred hvala.
 
Jel moze neko da mi pomogne?!? Imam xp last sp3,i kad skinem najnovije drivere za moju graficku ati radeon HD4670 512MB DDR3,kad ih instaliram dobijem neku najmanju rezoluciju a boje su razlivene po ekranu i izbaci mi poruku da su ovi driveri namenjeni za neku prethodnu verziju windowsa pa ce zbog toga windows koristiti default VGA driver.Kad mi nudi drivere ja izaberem Windows XP,ATI Radeon,4600 series.Unapred hvala.

Skini program driver sweeper pa iz safe moda pocisti ostatke prethodnih drajvera...
Pa onda probaj ponovo da instaliras...
 
Sto se mene tice, to je ono sto treba izbegavati... Uvek treba instalirati cist Windows XP... Sada sa Service Pack 3... I sam dodavati softver po zelji... Te pakovane verzije su pre svega jako nestabilne...
 
da bi stavio "cist" xp moram da se bahccem sa drajverima. ono nije mi prob al msm drajveri su iz 2003 za maticnu i zvuk:sad2: ako bi neko mogo da mi kaze odakle da ih skinem...VIA-ini su drajveri a model.....
 
da bi stavio "cist" xp moram da se bahccem sa drajverima. ono nije mi prob al msm drajveri su iz 2003 za maticnu i zvuk:sad2: ako bi neko mogo da mi kaze odakle da ih skinem...VIA-ini su drajveri a model.....

Sto se tice maticne i zvuka uvek instaliram drajvere sa originalnih diskova... Nikad im nista nije falilo... Jedino sam za graficku ponekad znao da jurim nove drajvere, mada, da udem iskren, nisam siguran sta sam time dobijao...

A, ako zelis da skines najnovije drajvere za svoje komponente, idi na sajt proizvodjaca i trazi za taj model... Ili googlaj... Brzo se pronadje...

Samo, mnogo je bolje utrositi pet minuta za nalazenje drajvera i staviti cistu instalaciju OS... Nego instalirati ove pakovane verzije...
 
Sto se mene tice, to je ono sto treba izbegavati... Uvek treba instalirati cist Windows XP... Sada sa Service Pack 3... I sam dodavati softver po zelji... Te pakovane verzije su pre svega jako nestabilne...
Tacno,nikako ne treba instalirati te modovane verzije,jer je svaka "osakacena" na neki nacin...
Sto se tice maticne i zvuka uvek instaliram drajvere sa originalnih diskova... Nikad im nista nije falilo... Jedino sam za graficku ponekad znao da jurim nove drajvere, mada, da udem iskren, nisam siguran sta sam time dobijao...

A, ako zelis da skines najnovije drajvere za svoje komponente, idi na sajt proizvodjaca i trazi za taj model... Ili googlaj... Brzo se pronadje...

Samo, mnogo je bolje utrositi pet minuta za nalazenje drajvera i staviti cistu instalaciju OS... Nego instalirati ove pakovane verzije...

Pa dobijao si na pefromansama i to dosta...
 
Pita moj ortak, citiram: Da li neko zna sta se desava?? Kad pokrenem bilo koju igru izbaci me na desktop! Probao sam reinstalaciju driver-a (cak 3 verzije) i nije pomoglo..reinstalirao sam xpLast i opet nista!!! U cemu je problem? Da li da nosim na reklamaciju??????!!!!!!!!! Ili da tuzim prodavce?????
 
Tuzibaba jeca :) :) :)
Ako je komp jos u garanciji nek nosi u servis.

Ja koristim BlackXP i prezadovoljan sam.
Radi kao sat.
A da instaliram obican win, pa hiljadu drajvera i programcica to je stvarno smor.
Ovako samo instaliras neke svezije drajvere, i po neki program koj nema u instalaciji i to je to.
 

Back
Top