DAMPYR

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Kako vam se čini ovaj strip?Šta mislite o radnji i likovima?Kako vam se svidja način na koji su radjeni?Šta mislite o mestu gde je smeštena radnja?Mene je iskreno fascinirao i mislim da osim Alana Forda, Dilana Doga dugo nije bilo boljeg stripa na našem tržištu.
 
Dampyr bi mi lezao da sad imam 15-18godina jer su mi tada lezali i horori, danas mi je to mnogo providno i vec vidjeno, kao i vecina epizoda Dilana. Malo je onih epizoda koje vise sa filozofske/psihicke
strane ocrtavaju pricu, a sve vise onog Marvel fazona koji nikad nisam gotivio, junak progovori 3 recenice pa ide neki fajt...

Nedavno sam procitao tek da se podsetim DD Giganta br.10 "Gresnici Helborna" - onaj ko ga je citao znace o chemu govorim (isto tako ima i akcije i horora ali je naglasak na karakterizaciji likova).
 
Meni se sviđa što je radnja dosta realistička i mi smo upoznati sa njom.Ne mislim na vampire već na činjenicu da se sve to dešava na Balkanu da su ljudi i odredi koji se pominju u stripu stvarno postojali kao i događaji.
 
Pescane utvare su mi nesto losiji broj...

Ni nokturno u crvenom nije mnogo bolji,ali dacu mu sansu da popravi sve greske koje sam zapazio.
Npr. Devojka,Ariel,iz Pescanih utvara je bila vampir,ali je tvrdila da sunce vampirima nista ne moze.Zasto se onda Tesla stalno skriva iza one maske teroriste od prirodne svetlosti.
Prica je bila pomalo nejasna i u nekoliko mahova nejasna,a negde i zbrzana.
 
5 i 6 broj ce biti fe-no-me-na-lni, odlepice te skroz na skroz, narocito ako ste vec postali fanovi do sada, a i oni koji kukaju kako je "obican akcioni strip" promenice misljenje....
 

Back
Top