plavi ekran... :|

marco3dx

Zainteresovan član
Poruka
496
konfa je sledeca:
c2d e4600 2.4ghz
abit ib9 maticna
2x1gb ddr2 rama
8600gt graf
360gb hard

daklem, nekad jednostavno komp pokaze plav ekran na jednu sekundu i restartuje se. to se desava bilo kad, i u windowsu, i u igrici, i dok gledam film npr. znaci skroz nebitno sta radim.
kad se restartuje pokaze ono "Send, Dont send", i kad pritisnem Send on mi kao sa microsoftovog sajta kaze da je problem verovatno nastao zbog greske u memoriji (ram-u).
molim one koji se razumeju malo vishe u ove stvari da mi kazu sta bi moglo biti?

hvala unapred
poz, marko
 
daklem, nekad jednostavno komp pokaze plav ekran na jednu sekundu i restartuje se. to se desava bilo kad, i u windowsu, i u igrici, i dok gledam film npr. znaci skroz nebitno sta radim.
kad se restartuje pokaze ono "Send, Dont send", i kad pritisnem Send on mi kao sa microsoftovog sajta kaze da je problem verovatno nastao zbog greske u memoriji (ram-u).
molim one koji se razumeju malo vishe u ove stvari da mi kazu sta bi moglo biti?
Skini neki program za dijagnostiku memorije (npr. Memtest) i pusti ga da istestira kompletnu memoriju. Pored ovoga, probaj da izbaciš prvo jedan modul i da radiš na kompu dok se ne resetuje ili dok ne prođe, recimo, 2 sata, pa isto to probaj sa drugim modulom. Ukoliko ovo sve prođe bez resetovanja, problem može da bude do matične ili podnožja za memoriju. U tom slučaju pokušaj da module prebaciš u druga dva slota. Ako se problem javlja i u tom slučaju, jedino što ti preostaje je da nosiš komp/memoriju/matičnu na reklamaciju.

@iVE014: Šta znači "probaj da oboriš sistem"?
 
pa tesko e reinstalirati sistem ako se komp restartuje na svakih pola sata...
reinstal sistema je po meni zadnja opcija, jer za nju treba najvise vremena i zivaca...to ide na kraju..ako nista ne pomogne..
 
eh. vise vremena i mucenja zivaca pravi testiranje rama! jer moze biti samo jedan od modula, a ne znas koji... a moze biti samo jedan od lezista za njih, a opet ne znas koji. ram se testira pravilno 24h... ali neka posveti i 1h jednoj mogucnosti... to je mnogo vise od reinstaliranja windowsa, koji sa sve ubacivanjem drajvera uzima najvise 90 min... ali, bojim se da reinstal nije resenje... imao sam slican problem- a razlog je bio jedan modul! i da- uspevao sam dok nisam skontao o cemu se radi da instaliram i novi win sa losim ramom... jednostavno ram moze ponekada da brljavi tek toliko da ce ti komp resetovati tek kada mu zadas neki komplikovaniji zadatak (sto reinstaliranje win-a nije).
 
Pa prvo iskljuci opciju da se automatski restartuje, a onda zapisi kod sa plavog ekrana:roll:
Eto pola posla...

Probaj da oboris sistem. To je se meni desavlo sve dok nisam oborio sistem.
Sistem se ne obara(sem ako ne zelis nekome da napravis stetu) vec se ponovo instalira;)
Inace ako bas hoce da ga obori nek izbrise NTLDR file;)
 
ok, ponovo se desio plavi ekran. ovaj put sam zapisao sta pise.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

(sad ovde pise da treba da restartujem bla bla)

Techical information: STOP: 0x0000000A (0x000000E8, 0x00000002, 0x00000001, 0x806E4A16)

eto to je to :)
hvala unapred opet
poz, marko
 
To znaci da treba najnoviji drajver da instaliras(samo neznam da li od Chipa ili Graficke itd).Ako si neki novi drajver vec Instalirao onda ga izbrisi i instaliraj onaj predhodni.Ako si ubacio novi hardver a i novi drajver onda otkloni taj hardver zajedno sa drajverom.To ti je to.;)
 
[/QUOTE]The actual error messages (and parameter values) are documented in the Windows DDK (which you can download from www.microsoft.com/ddk (and also accesible via MSDN Library).

Windows maintains a set of IRQ Levels (32 on x86 32 bit, and 16 on x86 64 bit and ia64/Itanium).

Level 0 is always "passive" (i.e. no interrupt). The highest levels (i.e. levels 28->31, or level 13->15, depending on the platform) are reserved for critical system interrupts (e.g. the system clock, or halting the system due to a critical STOP - which results in a Blue Screen of Death).

The lowest two levels: 1 and 2 are used for software interrupts (Level 1 is APC - Asynchronous Procedure Call, and Level 2 is Dispatch/Deferred Procedure Call).

The other levels (Level 3 upwards) are used for hardware interrupts. When an interrupt occurs (hardware or software) the IRQL (IRQ Level) is raised. When the IRQL is raised, all interrupts that occur at a lower level are "masked" (basically, ignored). So, if the IRQL has been raised to Level 10, then any level 8 IRQs are ignored until the current executing thread signals that it is ready to lower the current IRQL (via a kernel routine: KeLowerIRQL). The system then checks to see if there are any other Level 10 interrupts, and if not, any level 9 interrupts, and if not, any level 8 interrupts. At that point, the level 8 interrupt will be processed.

Now, accessing paged memory occurs at the Dispatch/DPC Level (level 2). If a hardware device has generated an interrupt which has raised the IRQL (to 3 or greater), and the device driver (or whatever code is assigned in the IDT to handle the interrupt) then attempts to access paged memory, the operation can not be completed, because accessing paged memory uses a lower IRQL (level 2), but all operations that utilise lower IRQLs lower than the current IRQL are masked out. So, you end up in a deadlock situation. The current thread wants to access paged memory, but that can't happen until the current thread has finished what it's doing and is ready to lower the IRQL. Because there's a deadlock, Windows will halt the system with an 0x0000000A (IRQL_Not_Less_Or_Equal) bug check.[/QUOTE]



Sve u svemu ovde se spominje skidanje najnovijih drajvera za plocu i graficku,a cak sam negde bio i iscackao da i wmp 11 oce da napravi ovu gresku kao i neki codec pakovi.Probaj i sa drugim kodecima.

Takodje jos jedno pitanje> Da li mozda kacis modem na USB? Ako da i ako je moguce okaci ga na lan ili na drugi usb port iako je u svakom slucaju bolje na lan.

I naravno reset biosove liste hardvera.Ne secam se tacno gde je ta opcija u biosu ali se zove "Reset configuration data"

Evo sta i Microsoft kaze oko ovoga http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;Q314063
 
taman sam pomislio da je sve ok, 2 dana nije bilo plavog ekrana, i jutros Baaaam! :(
probao sam da usb prebacim na LAN, ali kad ga povezem sa kompom, javi da je konektovan i sve ali ne mogu da idem na internet, tj kao da nisam konektovan. da li je potrebno jos neko podesavanje?
 

Back
Top