Ko je kakav u ljubavi ?

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Dosta dugo sam proučavao da otkrijem kakve to žene trebam izbjegavati, kako da lociram i izbjegnem one koje vrlo brzo potroše svoje emocije i prilično brzo i bezosjećajno nekoga ostave.

I sad mi je sve jasno.

Sam imam Veneru u Vagi ali mislim da je su takve ženske potencijalno opasne. Svagdje gdje je Venera naročito jaka, snažna i moćna kao u znaku Vage i Bika postoji opasnost. Zato što te osobe vole sebe i cijene sebe nekada i previše. Isti je slučaj kad je Venera na asc u pokretnom znaku ili je bilo kako uglovno postavljena.

To je prvi pokazatelj.

Drugi i ključni pokazatelj je snaga Mjeseca. Da bi osoba bila bezdušna prema onima koje ostavlja mora imati SLAB Mjesec....Dakle Škorpion, Djevica, Jarac itd....Ona tada nije u stanju suosjećati sa drugima jer je snažno usmjerena na sebe i svoje potrebe.

Dakle jaka Venera , slab Mjesec i eto opasnosti.

Ako se Venera ili Mjesec nađu u 9 polju ili Mjesec u znaku Strijelca tada će to uvelike popraviti situaciju.

Nisam osobno nikad u životu upoznao osobu koja ima Veneru u Strijelcu a da je sklona varanju.

Dopunski bi bilo dobro za pogledati Mars. Slab Mars će donijeti roba emocija, koji može ići u ovom ili onom smjer. Mars u Biku kad se zalijepi za nekoga teško da će se odvojiti, Mars u Škorpionu do kraja želi iscijediti emocije i tada odlazi. jak Mars recimo u Ovnu će uvijek biti iskren i reći će što misli, bez susprezanja, ali nemojte se čuditi ako takav naglo promijeni smjer.

Sve ovo može biti korigirano drugim planetama. Jupiter u aspektu prema 5 ili 7. polju će pojačati empatiju i suosjećajnost sa drugima.

Venera u Ribama ako nije teško aflicirana u pravilu neće nekoga povrijediti, više će maštati o varanju nego što će to stvarno napraviti.

Suma sumarum ovo izbjegavajte kod žena:

Venera u Vagi, aspekt Uran, a Mjesec u Škorpionu
Venera u Biku sa jednim jednim aspektom, loše ako je aspekt Jupiter
Venera sextil ili trigon Mars u zračnim znakovima, Mjesec lediran.

s druge strane ne plašite se:

Venera u Lavu ili Strijelcu = jak moral, voli biti obožavana
Mjesec u Biku , Venera u Djevici = ta će vas teška ostaviti
Mjesec u Raku, Venera u vatrenom znaku = ne daj Bože da ju prevariš

Toliko za sada komentirajte :D
 
Sve osobe koje srecemo u zivotu tu su da bi nas naucile necemu.Razumem tvoju zelju da shvatis i objasnis sebi zasto nam se neke stvari desavaju u zivotu,ali ja sam ubedjena da ni jedan susret u nasem zivotu nije slucajan.Zar ti nikada nikoga niisi ostavio i u necijim ocima ispao bezosecajan?To ne znaci da si zaista takav i da si takav prema svima..:confused:
 
Nikada u napred nemozemo znati kakav ce ishod veze biti,a ako pdjemo od toga da svesno izbegavamo stupanje u neku vezu koja nam je namenjena da nam se desi,time onda izbegavamo i samo iskusvo i lekciju koju trebamo savladati,i to ce nam se nametati iznova i iznova dokle god ne naucimo ono sto moramo.
 
Moja namjera je samo bila da ukažem što u horoskopu pokazuje da određena osoba nije spremna ni sposobna za razvijanje nekih dubljih i trajnih emocija.

No naravno, moj članak nadam se može poslužiti nekome da bude oprezniji sa takvim osobama.
 
Zanimljiva zapazanja Vindex, treba malo promisliti o svemu sto si naveo...mada je zaista individualno to, mi dozivljavamo druge svojim polozajem planeta u horoskopu i treba biti ekstra izdignut iz sebe da bi se napravila "nepisana pravila"...sa druge strane, tesko mogu da komentarisem o zenama jer me nisu ostavljale ..:lol::lol::lol:ali mogu malo "promuckati" po glavi u dokolici ono sto sam vidjala i zapazala u nekim slucajevima...jedino sto mi nekako strci odmah to je komentar o Veneri i Mesecu u Strelcu ...da ne varaju...oni su bas ekstremni i specificni slucajevi ako su im te planete u vezi sa 5 i 7 poljem..oni se bas tesko daju sebe i u zrelijim godinama jer im je tudja trava uvek nekako zelenija i uvek im nesto skrene paznju kad su se taman priblizili svom cilju...a ne trpe ogranicenja ni pitanja, odleprsaju tako slatko i iskreno kompletno nesvesni zasto im neko prebacuje da su okrenuti sebi i svojim potrebama, da ne znaju da zive "u paru"...no, neka se ne osete odmah prozvani oni koji imaju naglasene ove polozaje iz razloga sto mnogo drugih pokazatelja, polozaja, planeta i aspekata u natalu mogu da dopune i zadrze ovu osnovnu nit u granicama normale ili da to bude sarmantno i interesantno a ne razarajuce..
 
Djuro ja sam pažljivo naglasio da sama činjenica da netko ima jaku Veneru ne znači da je zato nesposoban voljeti, već sam jasno napisao da tu utječe i Mjesec i mnogi drugi faktori. I da se sve to može korigirati.

Ovo su samo INDIKATORI koji nam mogu nešto sugerirati a za detaljnu sliku treba sve vidjeti.
 
vip ja znam 9 žena koje imaju 30 i nešto godina...moje klijentice nikad varale, fanatični vjernici, tradicionalni odgoj imaju ili stelij deveto polje ili mjesec ili veneru u strijelcu.

onda ne mozemo da uzmemo da su im svima osobine vernosti bazirane time sto su zene i sto im je Venera ili Mesec pokazatelj emotivnih sklonosti i vernosti kao opsti princip..ako sve one imaju jako 9 polje koje ukazuje na vaspitanje i opredeljenje, kod njih se treba gledati sta imaju zajednicko kroz 1, 5, 7 i 8 polje posebno, kao pokazatelj prvo njih kao licnosti (asc) i gde je njihovo usmerenje(vladar asc), pa 5 polje stav o ljubavi i odnosu, gde je vladar pa 7 polje prema muskarcima kao partnerima u ozbiljnim vezama i posebno 8 polje stav i odnos prema seksualnosti kao i pokazatelj njihovih potreba...itd..to je prioritet u svim tim natalima, kao i "sta im je sudbina dala - mogucnost sklada ili nesklada sa jednim partnerom..."..nekako mi to uopsteno gledanje zene kroz Veneru ili Mesec nikad nije stimalo..ok ako je negde to uvuceno u ovo sto sam navela ali nikako da se prvo krene od toga...ko sto rekoh, one moraju da imaju jos nesto jako karakteristicno jer im je sigurno zajednicko...mozda sam se "dorekla" kako kazem...
 
Da, u pravu je vip, tim pre što je Strelac znak tipičan za sve samo ne za vernost i posvećenost ... Baš naprotiv, vezuje se za afere, prevare i sl. a u boljem slučaju su iskreni i prema sebi i prema drugima pa se i ne vezuju previše, da ne kažem da umeju da budu površni. Naravno pričam o prototipu znaka ... ako su emotivne planete tu ili signifikatori za ljubav (vladar 5.,7. npr) ili je Jupiter u vezi s 5. ili 7., to je ta priča.
Na stranu to što je argument br. 1 - pričamo o promenljivom znaku.

A conto vernosti, nju treba tražiti pre među nekim statičnijim znacima ... Jarac, Bik, Devica npr., ne ulazeći sad u to šta tim znacima u emotivnom pogledu manjka. ;) Čak i fiksni znaci generalno - Lav, Škorpion - će pre biti posvećeni u ljubavi (izuzev Vodolije npr) od jednog lepršavog Strelca kojem je do vezivanja kao do lanjskog snega.

Naravno ... ne kažem da neko s emotivnim planetama u Strelcu ne može biti veran ;) nego da prosto tu vernost treba pripisati nekom drugom pokazatelju a ne planetama u Strelcu.
 
Naravno ... ne kažem da neko s emotivnim planetama u Strelcu ne može biti veran ;) nego da prosto tu vernost treba pripisati nekom drugom pokazatelju a ne planetama u Strelcu.
Ja znam jednog čoveka sa Venerom i Marsom u Strelcu- tri puta se ženio...doduše, ne znam mu podznak, pa da vidimo gde u pada ta konjunkcija ( neveran je totalmente)...znam da je Sunce u Vagi.
 

Back
Top