Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Ovaj film sam gledao prije 15 ili vise godina. Glavni lik se zove Keti i njena majka je umrla. Nakon odredjenog vremena ona pocinje vidjati svoju mrtvu majku koja je progoni. Sjecam se samo da se radnja odvija u nekoj bolnici, i da se kasnije ispostavi da to zapravo nije bio duh njene majke, nego neki robot koji su napravili ljudi kako bi se na neki nacin okoristili o Keti. Zadnja scena na filmu je kako majcin grob, koji je bio prethodno iskopan, zatrpava lopata koju drzi duh svestenika koji se ne vidi. Eto, nadam se da ce mi neko pomoci da saznam ime ovog filma. Unaprijed hvala.
 
Trazim ime jednog filma:
Mlada devojka dolazi u Rim ili Veneciju posle sestrinog ubistva ili samoubistva, istraga nije zavrsena, odma prvog dana u hotelskoj sobi u kojoj je zivela ubijena sestra srece mladica koji je poznavao njenu sestru i bio blizak sa njom, u toku filma dok traje istaga taj mladic prica devojci neke delove sestrinog zivota. Ne mogu da se setim da li su bile bliznakinje ili su samo jako licile.
 
A da li neko zna kako se zove ovaj film(dugo vec trazim,ali bezuspesno)-Mlada profesorica dolazi da predaje na koledz(mozda je u pitanju i srednja skola,ne secam se vise).Tu neki student,koji je popularan,ali i bezobrazan,pocinje da joj se udvara.Ona ga izbegava,on joj zakazuje sastanke,na koje ona ne dolazi.Ipak,jedne veceri,odluci da ode i da pokusa da mu objasni da je ostavi na miru.On je vodi kolima na neku liticu,iznad mora,pocinje da bude navalentan,ona ga odgurne i on pada sa te litice.Tada ona bezi i odlazi u svoj stan,ne prijavljujuci nista.Film je odlican,iz 60-ih,cini mi se.Pa,eto,ako neko zna naziv ovog filma.
 
Dobar dan svima ! Imam par filmova na ovu temu..
1. Jedna zena starosti oko 35 godina ( u filmu) ima muza i dvoje dece ako se dobro secam... I sada u tom filmu se radnja desava u oko 7 dana cini mi se,i bukvalno svi dani su ispreturani ...Secam se da se jednog jutra ta zena budi i da joj javljaju da je njeh muz poginuo ,sledeceg jutra se budi njen muz je ziv i sedi u kuci i pije kafu tako nesto....Cini mi se isto da ta zena u jednom delu gleda u neki telefonski imenik u kome fali jedna strana pa onda tamo nekog dana se vidi kako je ona iscepala tu stranu i pred kraj filma ona seda u kuci za jedan sto i uzima list papira i crvenim markerom ispisuje svih 7 dana (pon,uto,sre...)i zapisuje dogadjaje koji su se desili

2.Film je nemacki...dvoje ljudi (muska i zenska osoba) se voze autom i dva coveka im javljaju da je u autu bomba (ta 2 coveka su i postavili bombu u auto valjda) i sada taj decko i zena pokusavaju da pobegnu iz tog automobila i na kraju su valjda uleteli sa kolima u zgradu gde su se nalazila ta 2 coveka koji su postavili bombu i ubili su ta 2 "zla" coveka, a taj momak i devojka su preziveli.

Hvala unapred svima.
 
1. Jedna zena starosti oko 35 godina ( u filmu) ima muza i dvoje dece ako se dobro secam... I sada u tom filmu se radnja desava u oko 7 dana cini mi se,i bukvalno svi dani su ispreturani ...Secam se da se jednog jutra ta zena budi i da joj javljaju da je njeh muz poginuo ,sledeceg jutra se budi njen muz je ziv i sedi u kuci i pije kafu tako nesto....Cini mi se isto da ta zena u jednom delu gleda u neki telefonski imenik u kome fali jedna strana pa onda tamo nekog dana se vidi kako je ona iscepala tu stranu i pred kraj filma ona seda u kuci za jedan sto i uzima list papira i crvenim markerom ispisuje svih 7 dana (pon,uto,sre...)i zapisuje dogadjaje koji su se desili
Hvala unapred svima.

Izvoli i uživaj! Premonition (2007)
 
Ako ovo neko pronađe, svaka mu čast, za mene će biti filmska enciklopedija u ljudskoj formi. Dakle, to sam gledao još kad sam bio klinac, sa šest ili sedam godina. Tada je, krajem osamdesetih, na RTS posle ponoći išao neki horor maraton, pa sam ja svake večeri ostajao do kasno kako bih pogledao te filmove. Uglavnom, priča je, onoliko koliko se sećam, da majci sin jedinac gine (ne sećam se kako), ali se nakon nekoliko dana vraća kući živ (nije Groblje kućnih ljubimaca, ukoliko je to neko pomislio). U svakom slučaju, počinju da se dešavaju razne čudne stvari što navodi majku da posumnja kako sa njenim sinom nije sve kako treba, da bi se on na kraju priče pretvorio u nekog demona. Unezverena majka ga pita "gde je Bobi?" (tako je klincu bilo ime, toga se dobro sećam), a demon odgovara da je Bobi u paklu i da je poslao njega da joj kaže koliko je njen sin mrzi. Tu je kraj filma, a veoma moguće je da je to bio i neki omnibus, odnosno da ta priča nije jedina u filmu, jer mi se čini da je prilično kratko trajala...
 
Ako ovo neko pronađe, svaka mu čast, za mene će biti filmska enciklopedija u ljudskoj formi. Dakle, to sam gledao još kad sam bio klinac, sa šest ili sedam godina. Tada je, krajem osamdesetih, na RTS posle ponoći išao neki horor maraton, pa sam ja svake večeri ostajao do kasno kako bih pogledao te filmove. Uglavnom, priča je, onoliko koliko se sećam, da majci sin jedinac gine (ne sećam se kako), ali se nakon nekoliko dana vraća kući živ (nije Groblje kućnih ljubimaca, ukoliko je to neko pomislio). U svakom slučaju, počinju da se dešavaju razne čudne stvari što navodi majku da posumnja kako sa njenim sinom nije sve kako treba, da bi se on na kraju priče pretvorio u nekog demona. Unezverena majka ga pita "gde je Bobi?" (tako je klincu bilo ime, toga se dobro sećam), a demon odgovara da je Bobi u paklu i da je poslao njega da joj kaže koliko je njen sin mrzi. Tu je kraj filma, a veoma moguće je da je to bio i neki omnibus, odnosno da ta priča nije jedina u filmu, jer mi se čini da je prilično kratko trajala...

Izvoli i uživaj! Trilogy of Terror II (1996) Malo me zbunjivalo što si napisao da si gledao 80'
 
Izvoli i uživaj! Trilogy of Terror II (1996) Malo me zbunjivalo što si napisao da si gledao 80'
http://www.imdb.com/title/tt0117966/

Bravo, svaka čast, to je taj i tačno sam bio u pravu da je omnibus. Međutim, sada se opasno osećam kao da sam u nekoj Zoni sumraka, zbog godine produkcije, budući da bih i sada smeo da se zakunem kako je to bio kraj osamdesetih ili sam početak devedesetih (bilo je nekih detalja iz privatnog života zbog kojih sam taj period dobro zapamtio, iako sam bio klinac)...
 

Back
Top