kusturicin govor na mitingu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:shock:
:lol::lol::lol:
Ko si ti da odredjuesh shta je nepromishljeno?
I gde to pishe,koji to zakon zabranjuje slobodu govora i mishljenja javnim lichnostima?
A da li ga neko uvazava ili ne van je tvojih motji.:lol:

dobro je braco srbi, i ostala braco drugih nacionalnosti i vera, samo sam hteo da kazem da nije lepo terati narod na takve postupke jer narod narod razmislja srcem a pojedinac glavom, kao sto je sloba imao referendum zelite li da date kosovo ili ne svi su glasali NE
a da je napisao zelite li da nedamo kosovo i da ratujemo sa celim svetom da vam bomaba padne na komsiju i da vam deca setaju bosa i gladna i sinovi se vracaju kao invalidi iz rata dok moj marko kupi pare od benzina i pljuga ... stvarno ne znam sta bi onda zaokruzili !!!
 
dobro je braco srbi, i ostala braco drugih nacionalnosti i vera, samo sam hteo da kazem da nije lepo terati narod na takve postupke jer narod narod razmislja srcem a pojedinac glavom, kao sto je sloba imao referendum zelite li da date kosovo ili ne svi su glasali NE
a da je napisao zelite li da nedamo kosovo i da ratujemo sa celim svetom da vam bomaba padne na komsiju i da vam deca setaju bosa i gladna i sinovi se vracaju kao invalidi iz rata dok moj marko kupi pare od benzina i pljuga ... stvarno ne znam sta bi onda zaokruzili !!!

:confused:
Sloba,referendum...kakve sve to veze ima choveche?
Moze Kusturica da kaze shta god hoce,ovo bi bar deklarativno trebalo da bude slobodna zemlja,to shto je javna lichnost ni u chemu ga ne ogranichava.A ako se tebi ne svidja shta pricha,pa yebiga...tvoj problem.
 
Jao jao kako su se eUropejci sad uzbudili..."predstavlja nas kao cigane,poturica"...chim se prichica ne uklapa u njihovu vizuru realnosti odma padaju sve maske politichke korektnosti:lol:

Ма да, одмах "мрзимо" и Цигане и муслимане, а да пљују по Србима и Србији, били би "Роми" и "Бошњаци".

Али ту је нешто друго интересантно. На страну Кустуричино дело, које је многима, као, изговор да га воле или мрзе. Да се изјашњава као Бошњак, да цмиздри над Сребреницом и кука над Сарајевом, за све тзв. "потурице" би био национални херој. Да се не лажемо. Али тада би 90% истих оних који га сада "воле због његовог уметничког дела" мрзело јер је "Турчин".

И исто тако; да је у друштву Пешићке, Кандићке и друге екипе неостварених и несхваћених ум(ј)етника којима је зла власт Милошевића и Коштунице крива што живе у "Смрдији" - био би икона тог истог миљеа људи који га сада највише мрзе и пљују, и поспрдно називају "Немањом". И око тога немој да се лажемо. А и у том случају би га презирали исти они који га данас воле, и користили исту ту "аргументацију" да нас "представља као Цигане".

А и добро си рекао: његова једина кривица је што "сме да се не изјашњава као Бошњак". Помирите се људи, реч је о још једном босанском Србину, и ту је крај приче. По смрдљивом Сарајеву су они православци или католици који се национално изјашњавају као "Босанци" и залажу се за унитарну Босну хероји. И што је најгоре, такве овде прихватају као неке нормалне саговорнике исти они медиокритети који се "згражавају" над Кустурицом.

А има ли веће ироније судбине, него погледати колико су истакнути ликови са те "патриЈотске" линије допринели српском угледу у тој чувеној Европи, а колико они који толико пате за том Европом, а немају довољно личног ни значаја ни квалитета да добију најобичнију визу, а камоли да се тамо уопште чује за њих.
 
Meni se Kusturica uopshte ne svidja kao umetnik..njegovi filmovi.
Ne salzem se ni sa dosta njegovih politichkih stavova,u mnogim stvarima kao chovek izigrava nadobudu poznatu budaletinu.
Ali to nema veze sa ovom temom.
Kakav god stav imao i shta god rekao,on na to ima pravo.Niko ne moze da mu porekne da je takav kakav je na zapadu poznat i priznat.A ove shto ga pre svega POLITICHKI ne podnose zbog stavova ne on sam nego to shto je spolja poznat i priznat njih tangira,jer im rushi iluzije da samo "pro zapadno evrpsko integrishuci"JeUropejci mogu i MORAJU da budu priznati spolja i uspeshni.
 
Kusturica je poznat i priznat u Svetu.Uz to ima i pare,koje je uložio ovde.Kome se ne sviđa nek' se žali.

pa u tome i jeste problem!
priznat je u svetu u koji mi hocemo da se integrisemo i da zivimo iole normalno, a on te iste ljude koji teze tom svetu gde je on priznat naziva misevima a njihov cilj holivudska srbija. :confused: sto nije onda isao u rusiju da ga priznaju i da tamo zaradi silne pare...
tamo bi mogao da zaradi ne za turisticki centar nego za cevabdzinicu na buvljaku
 
pa u tome i jeste problem!
priznat je u svetu u koji mi hocemo da se integrisemo i da zivimo iole normalno, a on te iste ljude koji teze tom svetu gde je on priznat naziva misevima a njihov cilj holivudska srbija. :confused: sto nije onda isao u rusiju da ga priznaju i da tamo zaradi silne pare...
tamo bi mogao da zaradi ne za turisticki centar nego za cevabdzinicu na buvljaku
Ko teži tom svetu.Ljudi koji pričaju da nečem teže u Srbiji samo skupljaju političke poene kod svoje ciljne grupe...a holivudska Srbija?:lol:Novokomponovana fraza tipa ''vrh brate''.
 
:shock:
:lol::lol::lol:
Ko si ti da odredjuesh shta je nepromishljeno?
I gde to pishe,koji to zakon zabranjuje slobodu govora i mishljenja javnim lichnostima?
A da li ga neko uvazava ili ne van je tvojih motji.:lol:

sloboda govora, a pogotovo javnih osoba, uvijek i prvenstveno podrazumijeva odgovornost za receno...i za posljedice koje to receno sa sobom nosi...
u govoru Kusturice,( a i Kostunice) to nije slucaj...
paljenje emocija osobama koje ionako razmisljaju srcem, nije sloboda rijeci nego puka pateticna demagogija za postizanje odredenih ciljeva...u ovom slucaju rusilackih...
 
Ko teži tom svetu.Ljudi koji pričaju da nečem teže u Srbiji samo skupljaju političke poene kod svoje ciljne grupe...a holivudska Srbija?:lol:Novokomponovana fraza tipa ''vrh brate''.

pa zar ti ne zelis da zivis u normalnoj dosadnoj zemlji gde ce ti plata biti bar 800evra ili vise i gde ces moci sam da odes u nemacku shvicu ili austriju da kupis auto 10 puta jeftiniji nego sto ti ovde prodaju krajisnici sa hr pasoshima i gde ces sa svojim pasosem biti u mogucnosti da bez cekanja ispred amabasade odes na letovanje u recimo spaniju, i kupujes tehniku jeftiniju 2 puta nego kod ovih nasi lopina, i da detetu kupis normalne patike a ne kineske u kojima ces da dobije gljivice, i jos iz milijardu razloga...

ne ja cu da slusham kusturicu i svetog kostunicu i jos hiljade njih retardiranih i usporenih i zadrtih koji znaju neto vise i koji nas vode nekom uzvisenom cilju koji je samo njima jasan.

jos jednom svaka cast kusturici na svetskom uspehu skidam kapu ali tema je bila njegov govor na mitingu!!!!
sloboda govora svaka cas ali i nasa sloboda da osudimo to sto je rekao!
 
Neću ocenjivati Kusturičin rediteljski rad, jer nisam filmski kritičar, ali jedno je jasno, ona belosvetska bagra iz Srbije, koja je pljuvala po Srbiji tokom 90-tih i tako skupljala simpatije po zapadu, sada napada Kusturicu. Smeta im što nije išao svetom i pljuvao po zemlji Srbiji, jer tako bi, poput njih imao lakšu prođu na zapadu, s' obzirom da je to bilo "in" u to vreme. Kusturica je mogao da glumi jadnog malog ugroženog muslimana u Evropi i tako da pobere simpatije i bez svog rada, ali on nije jednostavno hteo to da radi i bio je na strani ovoga naroda kada mu je bilo najteže. Ono što je rekao je bila istina, miševi i razni pacovi su toga dana sedeli u svojim rupama i sa gorčinom gledali veliki skup ljudi, oni su samo na ulici kada imaju podršku tirana sa zapada, kada se narod okupi onda se povlače u svoje jazbine i čekaju novi potez svojih gazda.
 
pa zar ti ne zelis da zivis u normalnoj dosadnoj zemlji gde ce ti plata biti bar 800evra ili vise i gde ces moci sam da odes u nemacku shvicu ili austriju da kupis auto 10 puta jeftiniji nego sto ti ovde prodaju krajisnici sa hr pasoshima i gde ces sa svojim pasosem biti u mogucnosti da bez cekanja ispred amabasade odes na letovanje u recimo spaniju, i kupujes tehniku jeftiniju 2 puta nego kod ovih nasi lopina, i da detetu kupis normalne patike a ne kineske u kojima ces da dobije gljivice, i jos iz milijardu razloga...

ne ja cu da slusham kusturicu i svetog kostunicu i jos hiljade njih retardiranih i usporenih i zadrtih koji znaju neto vise i koji nas vode nekom uzvisenom cilju koji je samo njima jasan.

jos jednom svaka cast kusturici na svetskom uspehu skidam kapu ali tema je bila njegov govor na mitingu!!!!
sloboda govora svaka cas ali i nasa sloboda da osudimo to sto je rekao!

odlično............Emir ima helikopter,kad zagusti on ode i drvengrad, a šta ćemo mi koji nemamo ništa osim hipoteke i patriotizma............:confused:
 
pa zar ti ne zelis da zivis u normalnoj dosadnoj zemlji gde ce ti plata biti bar 800evra ili vise i gde ces moci sam da odes u nemacku shvicu ili austriju da kupis auto 10 puta jeftiniji nego sto ti ovde prodaju krajisnici sa hr pasoshima i gde ces sa svojim pasosem biti u mogucnosti da bez cekanja ispred amabasade odes na letovanje u recimo spaniju, i kupujes tehniku jeftiniju 2 puta nego kod ovih nasi lopina, i da detetu kupis normalne patike a ne kineske u kojima ces da dobije gljivice, i jos iz milijardu razloga...

ne ja cu da slusham kusturicu i svetog kostunicu i jos hiljade njih retardiranih i usporenih i zadrtih koji znaju neto vise i koji nas vode nekom uzvisenom cilju koji je samo njima jasan.

jos jednom svaka cast kusturici na svetskom uspehu skidam kapu ali tema je bila njegov govor na mitingu!!!!
sloboda govora svaka cas ali i nasa sloboda da osudimo to sto je rekao!
Ne pričaj gluposti...pare niko ne poklanja,a u Svet,tj na zapad ćemo ići kad njima bude u interesu.
 
Meni se Kusturica uopshte ne svidja kao umetnik..njegovi filmovi.
Ne salzem se ni sa dosta njegovih politichkih stavova,u mnogim stvarima kao chovek izigrava nadobudu poznatu budaletinu.

Е видиш, мени су његови филмови одлични. Уз доста других домаћих, све његово (осим можда Завета и Оца на службеном путу) стављам у листу домаћих филмова по мом избору и укусу. И мање више се слажем са његовим политичким изјавама гледе културе и глобализма. И, веровали или не, потпуно исто такво мишљење бих имао о њему да је из групе ових "несхваћених и исфрустрираних" уметника, или да је сарајевски Бошњак који је међу својим филмовима режирао и филмове типа "Грбавице" или неке пропагандне. Зато ми и иде на нерве кад људи о њему само ****ју (да извинете), без обзира са које стране то долазило.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top