cemu su trebale sluziti demonstracije

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.220
nezelim da se osvrcem na nerede pri demonstracijama nego me zanima vase misljenje o slijedecem..demonstracije se uvijek organiziraju sa ciljem slanja u svijet npr. jasne poruke..
ovoga puta, koliko sam ja razumjela, poruka je bila Kosovo je Srbija
e, sad...gledala sam na raznim TV kucama izvjesca o demonstracijama s grupom zapadnoevropskih poznanika...i bila iznenadena (jer ja to nekako nisam ni primjetila) kad su me odjednom svi pitali da im procitam sto pise na transparentima...skoro svi transparenti, napisi itd. na cirilici..
kome su bile namjenjene te demonstracije, odnosno tko je trebao da vidi i cuje poruke demonstracija...ako je bilo namjenjeno svijetu, gdje su transparenti na engleskom i latinici...ili su nosioci istih doista mislili da ih svijet razumije, ili mora da razumije...cak ako se netko i potrudi i prevodi kilometarske govore, transparente i plakate nece prevoditi nitko...a to su rijeci, poruke koje se pamte..
cesto pricate o tome kako ste izgubili mediski rat, mislim da ste sami u tome dosta krivi
p.s. molim bez pljuvanja jer mi nije namjera provokacija, nego samo konstatacija cinjenice da se to u danasnjem svijetu treba raditi drugacije ako se ocekuje podrska i solidarnost sa svijetom
 
onda je bilo OK

Pa nije,jer efekat nije postignut,tachnije pokushaj u tom pravcu nije bio dobro izveden jer je doshlo do veelikog kontraudara.I to nije bilo sluchajno.Sva ova prepucavanja oko svega losheg posle mirnog protesta su oko toga.Niko normalan ne moze niti pravda huliganstvo,jedino su veeelika razmimolazenja oko toga shta ono predstavlja i josh vaznije da li i shta pokushava da se predstavi da huliganstvo predstavlja od strane pojedinih medija...ako me razumesh.Opet unutrashnja stvar..a ima veze sa onim mojim postom povodom zamrzavanja EU integracija.
 
skoro svi transparenti, napisi itd. na cirilici..
kome su bile namjenjene te demonstracije, odnosno tko je trebao da vidi i cuje poruke demonstracija...ako je bilo namjenjeno svijetu, gdje su transparenti na engleskom i latinici

pa ni shiptari nisu mnogo pricali na engleskom ovih 9 godina pa im prosla nezavisnost

a cirilica latinica to je smesno ovde vise provladava cirilica i to je to
 
Cemu ???

Jos jednom je pro zapadnjacka grupa kontejnera, semafora i izloga atakovala na nase gradjane proglasivsi nezavisno Kosovo, medjutim nasi hrabri gradjani su ustali i polupali tu bandu semafora, kontejnera i izloga koji otvoreno rade protiv naseg naroda i pokazali svetu da smo jaci i da nam ni jedan kontejner, ni jedan semafor, a kamoli izlog mogu bilo sta uraditi.

Poruka nasih gradjana glasi: "Svi strani placenici, mahom kontejneri, izlozi i semafori, proci ce isto kao i nihove kolege koje su polupane 21.02.2008. Dakle, ako jos neko proglasi nezavisno Kosovo, da zna da cemo svoj grad polupati do temelja".
 
Jos jednom je pro zapadnjacka grupa kontejnera, semafora i izloga atakovala na nase gradjane proglasivsi nezavisno Kosovo, medjutim nasi hrabri gradjani su ustali i polupali tu bandu semafora, kontejnera i izloga koji otvoreno rade protiv naseg naroda i pokazali svetu da smo jaci i da nam ni jedan kontejner, ni jedan semafor, a kamoli izlog mogu bilo sta uraditi.

Poruka nasih gradjana glasi: "Svi strani placenici, mahom kontejneri, izlozi i semafori, proci ce isto kao i nihove kolege koje su polupane 21.02.2008. Dakle, ako jos neko proglasi nezavisno Kosovo, da zna da cemo svoj grad polupati do temelja".

Da, ovu poruku smo poslali, definitivno. :lol:
Ali trebala je neka druga da ode u etar, zar ne?
 
nezelim da se osvrcem na nerede pri demonstracijama nego me zanima vase misljenje o slijedecem..demonstracije se uvijek organiziraju sa ciljem slanja u svijet npr. jasne poruke..
ovoga puta, koliko sam ja razumjela, poruka je bila Kosovo je Srbija
e, sad...gledala sam na raznim TV kucama izvjesca o demonstracijama s grupom zapadnoevropskih poznanika...i bila iznenadena (jer ja to nekako nisam ni primjetila) kad su me odjednom svi pitali da im procitam sto pise na transparentima...skoro svi transparenti, napisi itd. na cirilici..
kome su bile namjenjene te demonstracije, odnosno tko je trebao da vidi i cuje poruke demonstracija...ako je bilo namjenjeno svijetu, gdje su transparenti na engleskom i latinici...ili su nosioci istih doista mislili da ih svijet razumije, ili mora da razumije...cak ako se netko i potrudi i prevodi kilometarske govore, transparente i plakate nece prevoditi nitko...a to su rijeci, poruke koje se pamte..
cesto pricate o tome kako ste izgubili mediski rat, mislim da ste sami u tome dosta krivi
p.s. molim bez pljuvanja jer mi nije namjera provokacija, nego samo konstatacija cinjenice da se to u danasnjem svijetu treba raditi drugacije ako se ocekuje podrska i solidarnost sa svijetom


Lepo od tebe što se interesuješ za korene.

Ako nisi znala,nisu u pitanju bile ni parole ni transparenti niti išta drugo.
Cilj je bio da se pokaže da većinska Srbija nije za otimanje Kosova i Metohije.U tom smislu miting je sasvim uspeo.Bez obzira šta ko pričao velika masa sveta je bila prisutna a niko nesme tačno da precizira koliko.
A bilo je prisutno bar toliko koliko ima šiptara na Kosovu i Metohiji a možda i više.Sam onaj plato ispred Skupštine bio je dupke pun naroda i velika većina ulica okolo čak do Brankovog mosta a to je skoro kolometar od Skupštine koji nije mogao ni teoretski da priđe.

Znači bar 3/4 Srbije neće da prihvati nikakvu otimačinu niti će se složiti sa tim ni sada ni u buduće.
OK?
 

Back
Top