Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

POŠTOVANE KOLEGE, prenosim vam poruku našeg kolege a vezano za PONOVNI NAPAD NA NAS VOJNE PENZIONERE PREKO SREDSTAVA INFORMISANJA - POLITIKE !

Gospodo vojni penzioneri,

Dnevni list ''Politika'' Objavio je članak 19.10.2012. godine, pod naslovom '' NAJNIŽE PENZIJE POVEĆANE 423 DINARA '' ali kada se pročita ( u prilogu ) Videćete da je to novi talas halabuke na vojne penzionere.

Prvo, da li su podaci verodostojni koje im servira RF PIO. Ja mislim da je to u službi hajke na vojne penzionere i da su podešeni nameni za upotrebu zlonamernih.
Drugo, RF PIO je zvaničnu u svojim statističkim iskazivanjima, vojne penzionere utopio u krpus penzionera zaposlenih u Republici Srbiji.
Treće, naši dosijei o penzionisanju rapoređeni su po filijalama RF PIO prema mestu boravka vojnog penzionera.

To znači da neko iz RF PIO po nalogu odozgo vrši posebnu pretragu i na nezakoniti način ističe nezakonite statističke podatke o vojnim penzionerima. Samo još i ovo da znate. Imaju oni podatke o penzionerima iz MUP-a. Njihova prosečna penzija je znatno veća od prosečne penzije vojnih penzionera, ali to nije za objavljivanje. Jednom su objavili i nikad više.

KOMENTAR, našeg kolege DRAGAŠ ĐURAĐ

Danas ( 2012.10.19 ) je na strani 11 u listu Politika izišao članak o penzijama. Sve bi bilo dobro da autor članka nije ubacio deo o vojnim penzijama ( vansvakog konteksta ), pa mi to deluje kao napad na vojne penzionere i zaključak kako nam ne treba odobriti onih 11.06 %. Ako te ne mrzi, a pošto ti imaš ogromno iskustvo u dopisivanju sa instancama i isterivanju pravde, napiši dopis Politici da ga objavi po zakonu o štampi. Tu se može navesti sledeće ( čega se ja trenutno mogu setiti, a ti ćeš se setiti još nečega sigurno ):

1.- Vojne penzionere čine penzionisani oficiri i podoficiri Vojske SFRJ, SRJ i Srbije, dakle ljudi sa završenom srednjom školom i fakultetom od kojih su mnogi magistri i doktori pa nije korektno uporediti vojne penzije i civilne u kojima su obuhvaćeni penzioneri svih kvalifikacija.
2.- Zbog poznatih događaja u privredi mnogi civilni penzioneri su dokupljivali staž po minimalnoj ceni rada, pa im je i to još smanjilo penzijski osnov.
3.-Spajanje staža je isto bilo po minimalnoj ceni rada.
4.-Pretežna većina vojnih penzionera je otišla u penziju sa punim stažom osiguranja, dok to nije tako u civilstvu gde su uslovi i kriterijumi menjani sa ciljem da se pritisak nezaposlenih smanji.
5.-Vojnih invalida nije bilo mnogo u mirnodopsko vreme, ali su ratovi koje vojska nije želila, a morala je da vodi, povećali tu skupinu penzionera i ne vidim uopšte razloga da se oni pominju u članku.

U svakom slučaju statistički se ne mogu upoređivati dve velićine koje nisu iste vrste (ne mogu se upoređivati babe i ćabe, što bi narod rekao ili jedan koji jede kupus, s drugi meso pa u proseku oni jedu sarmu).

Pozdravljam te. Dragaš

Očekujem reagovanje ostali kolega vojnih penzionera u okvirima svojih mogućnosti.

S poštovanjem,
Dragoslav Ivanović
mob. 064 47 49 03
 
Poslednja izmena:
Puna podrška g-dinu DRAGAŠ ĐURAĐU u povodu pisanja Politike i svim razlozima koje je naveo. Pored ovih razloga ovde jasno treba da se istaknu i razlozi za ovo stanje koje je nastalo i koje je nepodnošljivo za ostvarivanje prava vojnih penzionera:

1.- U svim državama sveta koje drže do svog dostojanstva i do dostojanstva ove posebne profesije (a to je svugde direktno vezano za dostojanstvo same države) penzionisanje vojnika se vrši po posebnim zakonima kao što se vrši i njihova služba ali takođe i zdravstvena zaštita te stambeno zbrinjavanja,
2.- Treba jasno reći da je spajanje Fonda SOVO i RF PIO koje je izvršeno za vreme Vlade V.Koštunice uz podršku DS i dr. a kasnije i nastavljeno po istom principu za vreme Vlade M.Cvetkovića bio potpuni promašaj,
3.- Treba otvoreno reći i da je stav i delovanje PUPS po pitanju vojnih penzija,zdravstvene zaštite i stambenog zbrinjavanja bio kapitulantski i da nisu ostvarili makar zaštitu stečenih prava a kamoli povećanje ili poboljšanje istih,
4.- Delovanje UVPS je svo ovo vreme bilo snishodljivo i sa udvoričkim povlađivanjem vlasti za rad lične koristi nekolicine ljudi što je dovelo do nejedinstva i podela unutar penzionerske populacije.

Ovo nije prvi napad na vojne penzionere u medijima i to su uvek unapred smišljeni natpisi sa jasnom aluzijom kako su tobože te penzije ogromne.
Bilo bi interesantno baš videti kolike su plate direktora i gl.urednika tih medija u poređenju sa recimo platama generala (napominjem da to ne bi smelo biti uopšte uporedivo obzirom na školsku spremu,radno iskustvo a i društvenu odgovornost funkcija).
Ljiljana Smajlović Predsednik UNS-a je izjavila: "Ja sam imala platu od 2000€ a kad sam smenjena sa mesta g.urednika Politike došao je Bujošević i neka on kaže kolika mu je plata a ona je nekoliko puta veća od moje". Evo to je stanje. E a sad baš ta Politika donosi ovakvu statistiku i ovakve jasne pokušaje da obesmisli i našu profesiju a bogami i ceo život mnogih od nas.
Lično poznajem g-dina Dragaša i znam ga kao visokog oficira,izuzetnog stručnjaka za elektroniku u raketnim jedinicama PVO,nastavnika u VA,Nač.štaba brigade PVO,učesnika ratova 91.-95 (i to više godina),magistra itd.itd. Pored toga znam ga kao izrazito skromnog i lično poštenog čoveka pa to njegovom izraženom mišljenju daje još veći značaj.Dragaš nije ni istakao sve razloge a oni postoje i neke od njih bi trebalo istaći:

- Država nam nikad nije javno i jasno objavila koliko je profesionalnih vojnika,podoficira i oficira poginulo u ratovima 91.- 99. godina, da li je država isplatila neka obeštećenja porodicama tih ljudi (to se čini u svim ozbiljnim državama),
- Da li je i koliko profesionalaca ranjeno,razbolelo se od ozbiljnih bolesti,koliko je invalida i šta je tačno i koliko obeštećenja država dala za te ljude?
- Da li profesionalni vojnici,podoficiri i oficiri koji su na ratištima bili i po nekoliko godina dobili status borca-veterana i da li im je prilikom odlaska u penizju dodat makar simbolično veći dodatak u odnosu na kolege koji to nisu,

Itd.itd. Odgovor je jasan - država nije uradila ništa i "uštedela" ogromne pare na svim ovim ljudima a mi smo samo razjedinjeni ćutali i dozvoljavali da rade upravo ovako kako rade. Dokle god mi budemo ćutali do tada će nam mediji servirati "istinu" o našim penzijama a gl.urednici će da primaju svoje visoke apanaže a penzioneri iz PUPS-a će nas "braniti" za visoke dopunske prihode koji prelaze veličinu njihovih penzija.

Šta činiti?

1.- Podržati g-dina Dragaša i druge kolege koje jasno i precizno iznose svoj stav,
2.- Na svakom mestu i na svaki način iznositi jasno i glasno svoj stav i neslaganje sa ovakvim statusom i na ovakav način prezentiranja naših problema,
3.- Pisati žalbe i pritužbe na kabinet Predsednika Srbije i otvoreno iznositi svoje probleme,
4.- Podnositi tužbe sudu kad god vam je uskraćeno neko i od ovako redukovanih prava,
5.- Pažljivo pratiti i ocenjivati rad političara koji su nam obećavali da će rešiti neka od pitanja i koji su nas izneverili (naročito PUPS i sl.).
 
Volim citati @trimarmir_a. Njegovi tekstovi su smisleni,pismeni i nadasve konstruktivni sa konkretnim predlozima.Podrska g-dinu DRAGAŠ ĐURAĐU na reakciji povodom pisanja Politike.Ima ovde jos takvih koji bi znali da nas zastupaju a umeli bi i na postavljena pitanja da nam odgovore. Pozdrav svima i hvala na kvalitetnim postovima
 
haranga na vojne penzionere se nastavlja..pri tom se namerno zabroravlja da policajac pozornik ima vecu penziju od penzionisanog potpukovnika...a policajac potpukovnik vecu od generala vojske ...razlog tome je potpuna pasivnost penzionisanih staresina...neshvatljivo je da su penzionisane staresine najneorganizovaniji deo drustva danas-a celog radnog veka su radili upravo na usavrsavanju svoje organizovanosti i organizovanosti podcinjenih...neshvatljivo je da se populacija vojnih penzionera rasplinula u vise udruzenja u kojim se listom vrsi borba za prevlast na celima udruzenja...zar je moguce da smo toliko sitne duse i toliko neorganizovani..?? ako je to tako--a sto nas cudi da nam drzava ovako uzvraca..??? pitanje svih pitanja--GDE JE U SVEMU TOM UDRUZENJE GENERALA I ADMIRALA..?? kako su smeli da dopuste da se tako postupa sa njihovim dojucerasnjim podcinjenima..?? oce li se konacno neko javno obratiti u ovoj drzavi ispred tih udruzenja--da objasni narodu lazi i zablude..??
hoce li neko prozvati neodgovorne novinare koji istupaju sa neproverenim i nepotpunim informacijama..?? oce li neko objasniti da u redovima penzionisanih staresina nema strucne spreme ispod SSS..da ne napominjemo da vecina penzionisanih staresina ima onoliko kurseva i strucnih usavrsavanja tokom sluzbe a da to niko nije uzimao u obzir prilikom aktivnog rada ali i odlaska u penziju...mnogi podoficiri imaju po vise od 10 specijalizacija i preobuka...oficiri doskolovavanja-gde neki nisu dobili formacisko mesto za rang za koji su se doskolovali a time i cin-a otisli su u penziju...
a pri tom nikom ne smetaju onolike staresine koje su drzavljani drugih republika a zive u BG i primaju penziju iz srpskog budzeta...
 
Zainteresovana pajinim pitanjem vezano za generale i admirale potrazila sam ih da vidim postoje li i cime se bave. Pronasla sam Klub generala i admirala a vi se sami uverite sta rade.Obratite paznju na cinjenicu da imaju sekciju za društveno statusni položaj pripadnika Vojske i vojnih penzionera!!!


http://www.klubgenerala.org.rs/lat/index.html


~Naročito dobra saradnja ostvarena je sa Ministarstvom odbrane. Posle višegodišnje pauze ministar odbrane Dragan Šutanovac informisao je penzionisane generale i admirale o reformama u sistemu odbrane i planovima za naredni period ~


itd. Ako vam nije mucno , citajte


http://www.klubgenerala.org.rs/lat/page61.html
 
Zainteresovana pajinim pitanjem vezano za generale i admirale potrazila sam ih da vidim postoje li i cime se bave. Pronasla sam Klub generala i admirala a vi se sami uverite sta rade.Obratite paznju na cinjenicu da imaju sekciju za društveno statusni položaj pripadnika Vojske i vojnih penzionera!!!


http://www.klubgenerala.org.rs/lat/index.html


~Naročito dobra saradnja ostvarena je sa Ministarstvom odbrane. Posle višegodišnje pauze ministar odbrane Dragan Šutanovac informisao je penzionisane generale i admirale o reformama u sistemu odbrane i planovima za naredni period ~


itd. Ako vam nije mucno , citajte


http://www.klubgenerala.org.rs/lat/page61.html

iskreno-ne zelim...da zaista nesto korisno rade--svi bi to osetili licno...i ova tema ne bi bila ovako posecena...verovatno rade ono sto su radili dok su bili aktivni---vode racuna o licnim ambicijama...da su posteno radili svoj posao i brinuli o podcinjenima--i dok su bili aktivni ne bi dozvolili toliku devalvaciju vojske...
 
e moj pajo i ti si izgleda debelo zastranio, ovaj tvoj pod skriptum "eee... ajd kazi sta imas ako si covek..." mozda ima i smisla po tvojim kriterijima vrednovanja. Vidim da su ti trn u oku staresine-penzioneri iz drugih republika, pa evo da ti odgovorim: ja sam iz BiH, ni jedan rat me nije obisao pocev od Slovenije,preko Hrvatske,BiH pa do KiM, imam malo manje od 6 godina efektivno provedenih u ratu i borbenim dejstvima, zivim u Srbijii9mam drzavljenstvo R.Srbije i primam penziju. Borio sam se casno i posteno u borbi za ocuvanje srpskog naroda i vekovnih srpskih ognjista, samo da napomenem da sam svo vreme proveo u spec. jedinicama i u borbi nisam komandovao sa KM i sa distance. Ja te sada pitam gde bi ja to trebalo da zivim i od koga da primam penziju, po tvom misljenju verovatno od Janse,Tudjmanovih i Alijinih sledbenika ili Tacija.
"E sad odgovori i kazi sta imas ako si covek"
P.S.
Izvini ako sam pogresno protumacio tvoje pisanje.
 
e moj pajo i ti si izgleda debelo zastranio, ovaj tvoj pod skriptum "eee... ajd kazi sta imas ako si covek..." mozda ima i smisla po tvojim kriterijima vrednovanja. Vidim da su ti trn u oku staresine-penzioneri iz drugih republika, pa evo da ti odgovorim: ja sam iz BiH, ni jedan rat me nije obisao pocev od Slovenije,preko Hrvatske,BiH pa do KiM, imam malo manje od 6 godina efektivno provedenih u ratu i borbenim dejstvima, zivim u Srbijii9mam drzavljenstvo R.Srbije i primam penziju. Borio sam se casno i posteno u borbi za ocuvanje srpskog naroda i vekovnih srpskih ognjista, samo da napomenem da sam svo vreme proveo u spec. jedinicama i u borbi nisam komandovao sa KM i sa distance. Ja te sada pitam gde bi ja to trebalo da zivim i od koga da primam penziju, po tvom misljenju verovatno od Janse,Tudjmanovih i Alijinih sledbenika ili Tacija.
"E sad odgovori i kazi sta imas ako si covek"
P.S.
Izvini ako sam pogresno protumacio tvoje pisanje.

ne znam zasto si se nasao prozvanim...raspitaj se koliko ima vojnih penzionera sa nekretninama posebno u BG a koji su svojevremeno otisli na drugu stranu...ne bi me zacudilo ni da tus i kompanija jos ima nekretnine po BG...
 
paja 1408,slučajno ili namerno si naveo veoma loš primer ili konstataciju u vezi starešina iz drugih republika koji žive u BG (pa i drugim mestima kao ja) i to nije dobro tako razmišljati(samo moja konstatacija a ne savet) pogotovo javno iznositi jer budi siguran da to nije naš izbor (bar većine)a silom prilika smo tu i delimo istu sudbinu! Meni lično je Srbijaje u srcu, volim je ,kao i njene ljude i prolazim sve nedaće sa njima ali ne mogu zaboraviti korene odakle sam i ne shvatam ljude koji prave podele po mestu porekla ili dolaska u neko mesto prebivališta!!! Budi siguran da nikome ništa neću i ne želim uzeti što mi ne pripada! Mala napomena,u mom Sarajevo u mojoj zgradi pre rata živelo je preko 80%vojnih lica iz Srbije i nikome nisu smetali niti smo mislili da su nam nešta uzeli ili će uzeti!!!! Treba imati SRCE veliko,ljudsko i ne zamarati ga takvim glupostima da mi je neko sa strane uzeo nešta što meni pripada.
Radi ovakvih diskusija mi se ne bavimo pravim problemom jer se trošimo na glupostima,neka komšiji izgori štala....
Bez obzira otkuda smo,ako smo zajedno na istom pravcu i cilju, nešta ćemo uraditi a do tada.... Ja ovoliko o tome,pa kome se svidelo ili ne morao sam progovoriti-propisati....Pozdrav svim mojim forumašima bez obzira odakle ste,sudbina nam je ista,neizvesna....
 
paja 1408,slučajno ili namerno si naveo veoma loš primer ili konstataciju u vezi starešina iz drugih republika koji žive u BG (pa i drugim mestima kao ja) i to nije dobro tako razmišljati(samo moja konstatacija a ne savet) pogotovo javno iznositi jer budi siguran da to nije naš izbor (bar većine)a silom prilika smo tu i delimo istu sudbinu! Meni lično je Srbijaje u srcu, volim je ,kao i njene ljude i prolazim sve nedaće sa njima ali ne mogu zaboraviti korene odakle sam i ne shvatam ljude koji prave podele po mestu porekla ili dolaska u neko mesto prebivališta!!! Budi siguran da nikome ništa neću i ne želim uzeti što mi ne pripada! Mala napomena,u mom Sarajevo u mojoj zgradi pre rata živelo je preko 80%vojnih lica iz Srbije i nikome nisu smetali niti smo mislili da su nam nešta uzeli ili će uzeti!!!! Treba imati SRCE veliko,ljudsko i ne zamarati ga takvim glupostima da mi je neko sa strane uzeo nešta što meni pripada.
Radi ovakvih diskusija mi se ne bavimo pravim problemom jer se trošimo na glupostima,neka komšiji izgori štala....
Bez obzira otkuda smo,ako smo zajedno na istom pravcu i cilju, nešta ćemo uraditi a do tada.... Ja ovoliko o tome,pa kome se svidelo ili ne morao sam progovoriti-propisati....Pozdrav svim mojim forumašima bez obzira odakle ste,sudbina nam je ista,neizvesna....

odakle 750 generala u srbiji..?? cime su svih 750 zaduzili srbiju da bi srbija udomila sve njih i iz budzeta finansirala..??
 
odakle 750 generala u srbiji..?? cime su svih 750 zaduzili srbiju da bi srbija udomila sve njih i iz budzeta finansirala..??


"Posle ukaza predsednika Srbije Borisa Tadića kojim je 17 pukovnika unapređeno u čin brigadnog generala, Vojska Srbije od oko 28.000 pripadnika imaće 33 oficira sa generalskim epoletama.
To su naši prvi brigadni generali jer do novog zakona o vojsci taj čin nije postojao"
"U Vojsci Srbije su do ovog povećanja broja generalskih epoleta često isticali da je odnos broja generala i ukupnog broja pripadnika Vojske najmanji u okruženju"
"Vojska Srbije trenutno ima samo 12 aktivnih generala, a 756 vojnih veterana s najvišim oficirskim činom"
"Ovakav broj penzionisanih generala je posledica minulih vremena, na prvom mestu raspada SFRJ i SRJ (SCG), kada je i veliki broj visokih oficira "s grančicama" stigao u Srbiju, objašnjavaju analitičari. Na povećanje generalskog penzionerskog stroja uticale su i reforme vojske i sistema odbrane, kada je i veliki broj najviših vojnih oficira silom prilika penzionisan, piše Dnevnik"
(Ovoliko ste se mogli obavestiti svi a ja sam nabacala nekoliko citata da vam olaksam trud)
U pitanju su srpski generali a trebalo bi da je poznato svima koji su radili u vojsci da ni malo nije bilo lako postici uspeh i zasluge da bi se stiglo do cina generala!Za visi oficirski cin u vojsci neophodno je bilo zavrsiti Visu vojnu akademiju koja je u rangu fakulteta a uz to i civilni fakultet. Imam 2 fakultetske diplome mog pok. supruga koji i pored toga nije stigao do formacijskog mesta pukovnika jer se nisu olako delili činovi ni formacijska mesta koliko je meni poznato a na vojnom hlebu sam od rodjenja! Dakle ne može se osporavati profesionalni uspeh svakog pojedinca koji je licnim zaslugama stigao do cina generala, ja bar ne bih. Ponašanje penzionisanih generala kod grabljenja stanova u Cvecari duboko je urezao ružnu sliku o njima kao i o VS u javnosti, no njihov moralni lik je drugi par rukava o cemu ne bih ovom prilikom.
Gde bi trebali da su udomljeni srpski generali i oficiri ako ne u Srbiji i ko je taj ko bi mogao to da im ospori?
Pajina recenica koja se odnosi na srpske staresine iz drugih republika je ružna i ne mogu da poverujem da je može napisati srpski vojnik ili oficir!!
Najmanje sto može da učini jeste da se izvini svima koje je povredio, ali to treba da bude njegova odluka.Ukoliko ne ucini tako ne vidim odakle mu moralno pravo da proziva one koji su na vojničku čast zaboravili.
 
Poslednja izmena:
ne znam zasto si se nasao prozvanim...raspitaj se koliko ima vojnih penzionera sa nekretninama posebno u BG a koji su svojevremeno otisli na drugu stranu...ne bi me zacudilo ni da tus i kompanija jos ima nekretnine po BG...

Anton Tus nema nikavih nekretnina u Srbiji 100% provjereno.Mirovinu mu isplaćuje Hrvatska.
Odlikovanja:

Velered kralja Petra Krešimira IV.
Red kneza Domagoja
Red Nikole Šubića Zrinskog
Red hrvatskog trolista
:bye:
 
"Posle ukaza predsednika Srbije Borisa Tadića kojim je 17 pukovnika unapređeno u čin brigadnog generala, Vojska Srbije od oko 28.000 pripadnika imaće 33 oficira sa generalskim epoletama.
To su naši prvi brigadni generali jer do novog zakona o vojsci taj čin nije postojao"
"U Vojsci Srbije su do ovog povećanja broja generalskih epoleta često isticali da je odnos broja generala i ukupnog broja pripadnika Vojske najmanji u okruženju"
"Vojska Srbije trenutno ima samo 12 aktivnih generala, a 756 vojnih veterana s najvišim oficirskim činom"
"Ovakav broj penzionisanih generala je posledica minulih vremena, na prvom mestu raspada SFRJ i SRJ (SCG), kada je i veliki broj visokih oficira "s grančicama" stigao u Srbiju, objašnjavaju analitičari. Na povećanje generalskog penzionerskog stroja uticale su i reforme vojske i sistema odbrane, kada je i veliki broj najviših vojnih oficira silom prilika penzionisan, piše Dnevnik"
(Ovoliko ste se mogli obavestiti svi a ja sam nabacala nekoliko citata da vam olaksam trud)
U pitanju su srpski generali a trebalo bi da je poznato svima koji su radili u vojsci da ni malo nije bilo lako postici uspeh i zasluge da bi se stiglo do cina generala!Za visi oficirski cin u vojsci neophodno je bilo zavrsiti Visu vojnu akademiju koja je u rangu fakulteta a uz to i civilni fakultet. Imam 2 fakultetske diplome mog pok. supruga koji i pored toga nije stigao do formacijskog mesta pukovnika jer se nisu olako delili činovi ni formacijska mesta koliko je meni poznato a na vojnom hlebu sam od rodjenja! Dakle ne može se osporavati profesionalni uspeh svakog pojedinca koji je licnim zaslugama stigao do cina generala, ja bar ne bih. Ponašanje penzionisanih generala kod grabljenja stanova u Cvecari duboko je urezao ružnu sliku o njima kao i o VS u javnosti, no njihov moralni lik je drugi par rukava o cemu ne bih ovom prilikom.
Gde bi trebali da su udomljeni srpski generali i oficiri ako ne u Srbiji i ko je taj ko bi mogao to da im ospori?
Pajina recenica koja se odnosi na srpske staresine iz drugih republika je ružna i ne mogu da poverujem da je može napisati srpski vojnik ili oficir!!
Najmanje sto može da učini jeste da se izvini svima koje je povredio, ali to treba da bude njegova odluka.Ukoliko ne ucini tako ne vidim odakle mu moralno pravo da proziva one koji su na vojničku čast zaboravili.

JOVO KAPICICU ja ti se izvinjavam sto si usred srbije i prestonice kao general i narodni heroj ucinio sve da odcepis crnu goru od srbije...izvinjavam ti se sto si 70 i vise godina uzivao gostoprinstvo srbije--a sad je pljujes na sva usta i hvalis se svojim crnogorskim nacionalizmom...izvinjavam se i mnogim drugima koji su ti nalik...a to da srbija ima 756 generala i sve su srbi--nek veruje onaj ko hoce...ja necu---jer to nije istina...
ovim putem se izvinjavam i vladi trifunovicu,i kukanjcu i jos po nekim velikim i zasluznim ratnicima...
 
JOVO KAPICICU ja ti se izvinjavam sto si usred srbije i prestonice kao general i narodni heroj ucinio sve da odcepis crnu goru od srbije...izvinjavam ti se sto si 70 i vise godina uzivao gostoprinstvo srbije--a sad je pljujes na sva usta i hvalis se svojim crnogorskim nacionalizmom...izvinjavam se i mnogim drugima koji su ti nalik...a to da srbija ima 756 generala i sve su srbi--nek veruje onaj ko hoce...ja necu---jer to nije istina...
ovim putem se izvinjavam i vladi trifunovicu,i kukanjcu i jos po nekim velikim i zasluznim ratnicima...

jednostavno te ne prepoznajem,ovo je vrlo nizak udarac ljudima koji nisu srbi a sve su dali za srbiju,ceo radni vek,poštenje,struku,tako nešto od TEBE nisam očekivao, Pajo reci da se šališ....
 
paja1408,prijatelju,ako se ne ljutiš što te tako oslovih,uz svo poštovanje tvoje ličnosti,godina i činova a nepoznati su mi ti podaci i nije bitno,čovek se vrednuje po ljudskosti,znanju,poštenju,razumevanju.... i po meni nije bitna njegova geogravska pripadnost,nacionalna opredeljenost,obojenost kože,jezik kojim govori...nikada nisam vodio statistiku koliko je generala i odkuda su koliko je ovih ili onih a zanimalo me je koji su mu interesi,koliko je odan pozivu i državi,da li mu smem okrenuti leđa,mogu li se u njega pouzdati itd,itd. ....Ovo su moji neki kriteriji pa mi se na osnovu toga čini da si se malo pogubio prozivanjem tih silnih generala koji su došli u Srbiju iz odcepljenih republika i što su uništili budžet ove naše napaćene Srbije,a postavljam ti pitanje zašto ti ne dostiže taj generalski čin,ili JA, pa se sada nebi ovako dopisivali??? E ovo su ta naša srpska posla,sve znamo šta se oko nas događa a sami sebi ne možemo pomoći! Poznato je da smo mi naljbolji selektori na svetu a vidite gde se nalazimo? Nemoj se ljutiš,zajedno smo jači i svako ima pravo na svoj život i status i da ga uređuje po svojoj volji ali niko nema pravo da se poigrava sa KVP bez obzira na čin i mesto gde je rođen ako je radio i doprinosio odbrani ove naše Srbije!!
Nego sada jedno ozbiljno pitanje,da li ti ili neko od kolega sa foruma zna kada će biti UTS? POZDRAV
 
paja1408,prijatelju,ako se ne ljutiš što te tako oslovih,uz svo poštovanje tvoje ličnosti,godina i činova a nepoznati su mi ti podaci i nije bitno,čovek se vrednuje po ljudskosti,znanju,poštenju,razumevanju.... i po meni nije bitna njegova geogravska pripadnost,nacionalna opredeljenost,obojenost kože,jezik kojim govori...nikada nisam vodio statistiku koliko je generala i odkuda su koliko je ovih ili onih a zanimalo me je koji su mu interesi,koliko je odan pozivu i državi,da li mu smem okrenuti leđa,mogu li se u njega pouzdati itd,itd. ....Ovo su moji neki kriteriji pa mi se na osnovu toga čini da si se malo pogubio prozivanjem tih silnih generala koji su došli u Srbiju iz odcepljenih republika i što su uništili budžet ove naše napaćene Srbije,a postavljam ti pitanje zašto ti ne dostiže taj generalski čin,ili JA, pa se sada nebi ovako dopisivali??? E ovo su ta naša srpska posla,sve znamo šta se oko nas događa a sami sebi ne možemo pomoći! Poznato je da smo mi naljbolji selektori na svetu a vidite gde se nalazimo? Nemoj se ljutiš,zajedno smo jači i svako ima pravo na svoj život i status i da ga uređuje po svojoj volji ali niko nema pravo da se poigrava sa KVP bez obzira na čin i mesto gde je rođen ako je radio i doprinosio odbrani ove naše Srbije!!
Nego sada jedno ozbiljno pitanje,da li ti ili neko od kolega sa foruma zna kada će biti UTS? POZDRAV

dal si ti prijatelju svestan da je 90% generala bivse SFRJ u srbiji..?? jel normalno da generali raspolazu sa nekretninama od nekoliko ari vrednosti od nekoliko miliona evra dok su im 20.000 podcinjenih bez stana..?? koliko znas visokih oficira koji su dokazali svoje cinove u vreme 91-99..?? ako od mene trazis da postujem generala kao sto je trifunovic i njemu slicni--ja to ne mogu...izvinjavam se...koliko smo vredeli kao vojska sa sve tim generalima smo pokazali...a vecina njih je iskoristila sve svoje privilegije--cak ih pomnozila sa 4-5...al sto se tice obaveza ..??
izgubismo onolike ratove i teritorije--a generala nikad vise nismo imali...
 
paja1408,prijatelju statistiku koju si ti naveo niti pratim niti me zanima,a baš me zanima zašto si ti toliko ogorčen i goropadan prema tim visokim činovima i oficirima koji su karijeru nastavili i završili u Srbiji a nisu po rođenju iz Srbije???
Pišeš da su te nešta učili o odnosu podčinjeni-nadređeni,a Bogami su te slabo naučili kad nepodnosiš više od sebe i ako nisu iz tvog sela!!! Prijatelju mene nisu tako učili i isti mi je i vodnik i general i sa obojicom sam imao veoma korektne odnose.
Da odgovorim na tvoje pitanje. Znam poprilično oficira sa visokim činovima koji su dali nemerljiv doprinos vojsci,narodu i državi i opravdali ih u periodu 91-99.g.(AKO JE TO NEKI REPERNI PERIOD,A ZA MENE JE BITAN I MIRNODOPSKI DOPRINOS I NAJ SREĆNIJI JE NAROD KOJI NIKAD NIJE RATOVAO A IMA JAKU VOJSKU) i na žalost neki su i živote položili a ti ih prozivaš zato što nisi ostvario neke svoje ambicije i onda su ti svi krivi!!!! Ne radi se to tako prijatelju!?Većina su pošteni ljudi a o izuzecima ne treba diskutovati jer takvih svugde ima.
O sebi ti neću pisati a imam visok čin i zaslužio sam ga školovanjem ,znanjem,zalaganjem a opravdao sam ga i u periodu 91-99.g.prošavši sva ratišta od Hrvatske,Bosne i stigao sam i u Srbiju 99. a nisam tu rođen i Bogami i tu zaradio orden od pokojnog Miloševića i prilično sam ponosan na to!!
A da te sada pitam, ko si ti i koji su tvoji kvaliteti da sebi toliko dozvoljavaš da govoriš o generalu Trifunoviću ( I SLIČNIM)? Jesi li se postideo ili pocrveneo kad si to pisao,znaš li ti da je čovek izgubio sve u životu,od porodice,autoriteta,zdravlja a o materijalnom aspektu da ne govorimo, a sud ga je oslobodio krivice što znači da je pravilno postupio! Ja sam proveo u okruženju 15-tak dana bez struje vode,hrane i znam kako je to a da li si ti imao takvih iskustava? Ina kraju,vredeli smo kao Vojska,ništa nismo izgubili ni ratove ni teritorije,OTELI SU NAM BELOSVETSKI GULAMFERI a ti si podlegao toj propagandi i naslućujem i kojoj političkoj opciji naginješ a na to imaš pravo ,samo nikada ne seci granu na kojoj sediš i nepodištavaj hleb koji te je odhranio! I ja sam nezadovoljan poprilično,nemam stan,žena nezaposlena,deca bez posla a visoke,visoke škole završili pa ne mogu kamenjem na svoje.Treba tražiti svoja prava ali ne omalovažavati druge ako su se bolje snašli ako je u skladu sa zakonom.Eto toliko,i pisao bi ti na privatnu poštu ali si me naljutio pa sam namerno javno prodiskutovao pa ako nisam u pravu IZVINUĆU SE!!!!!!!
 

Back
Top