Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

POŠTOVANE KOLEGE, oni koji su podneli ZAHTEVE za NEPOVRATNI kredit od 20.000 EU, dajem vam na uvid ODLUKU o podeljenim kreditima na sednici održanoj 06.08.2012.godine .


На основу члана 10. став 1. тачка 4. Уредбе о надлежности, делокругу, организацији и начину пословања Фонда за социјално осигурање војних осигураника („Службени гласник РС“, бр. 102/12 и 37/12), а у вези са чланом 7. Статута Фонда за социјално осигурање војних осигураника („Службени лист СРЈ“, бр. 71/94), и члана 18. став 1. Правилника о употреби, условима и начину коришћења средстава за побољшање материјалног положаја корисника војне пензије без стана („Службени војни лист“, брoj 32/10), Управни одбор Фонда за социјално осигурање војних осигураника, на седници одржаној 06.08.2012. године, доноси

О Д Л У К У
о одобравању средстава за стамбено збрињавање

1. Одобравају се средства за стамбено збрињавање у износу од по 20.000 евра у динарској противредности према званичном средњем курсу евра који утврди Народна банка Србије на дан преноса тих средстава, на основу ранг листе број 2526-2 од 02.08.2012. године, а која је прилог ове одлуке, и то за следећа лица:

РЕДНИ
БРОЈ ИМЕ БРОЈ_ РЕШ ДАТ_ЗАХТ
1 БАНКОВИЋ СТОЈАН МИЛУН 580245 172-2 09.03.11
2 ЖУПАЊАЦ МИЛУТИН ДРАГАН 598081 1558-1 13.09.11
3 РАНЂИЋ ЂОРЂЕ МИОДРАГ 567569 1563-1 14.09.11
4 БЛАГОЈЕВИЋ ТОМИСЛАВ ДРАГАН 596612 1564-1 14.09.11
5 СИМИЋ ПЕТКО ЈОВАН 555440 1513-1 16.09.11
6 НИКОВИЋ РАДИВОЈЕ НИКОЛА 588487 1569-1 19.09.11
7 ЗЛОНОГА МИХАИЛА ВОЈИСЛАВ 103614 1575-1 20.09.11

Закључно са редним бројем 7.

2. Овлашћује се директор Фонда за СОВО да у складу са одредбом члана 4. и члана 5. став 1. Правилника о употреби, условима и начину коришћења средстава за побољшање материјалног положаја корисника војне пензије без стана („Службени војни лист“, брoj 32/10), за свако од наведених лица донесе решење.

3. Ова Одлука ступа на снагу даном доношења.


Број 2526- ЗАМЕНИК ПРЕДСЕДНИКА
УПРАВНОГ ОДБОРА
од 07. августа 2012. године бригадни генерал
Васо Гујић



U sklopu toga dostavljam i pregled podentih i podeljenih zahteva do sada :

Број захтева и уговора
Планирано да се реши
Свим лицима који поднесу захтев и испуњавају услове
Поднетих захтева
1759
Одобрено захтева-донето решења
1297
Одустало од захтева након доношења решења
11
Потписано уговора 1283
Исплаћено уговора 1283
 
Poslednja izmena:
Nikako da mi prodju poruke, vec tri ih nigde nema, ali nije bitno, valjda ova hoce.Kolega Gage procitao sam Zakon o stanovanju u R. Srbiji i nigde nisam nasao bodovanje. Valjda je to u nekim silnim Uredbama koje nam nisu dostupne. Ako je potreban i takv nacin bodovanja uredu.Ali osnovno, najvise bodova bi trebalo da vuce vreme provedeno bez stana, ostalo kao clanovi porodice,staz i nisu toliko bitni ako se stambeni interesenti budu razvrstavali po grupama of,pof,cl,i normalno struktura stana prema broju clanovima domacinstva.Najvaznije po meni je probati izboriti se da se ne odvajaju kategorije PVL i KVP, jer su tu moguce razne malverzacije. Dokaz za to je da od pocetka godine (podaci MO) nijedan stan iz vojnog stambeng fonda nije podeljen KVP a bespovratnih kredita je podeljeno 52. Izjednacavanjem ove dve kategorije na rang listama i mogucnostima za resavanjem stambenog pitanja dobicemo mnogo pravednije resavanje stambenih pitanja. Jer zbog cega KVP nemoze aplicirati za subvencionisani kredit i zbog cega treba biti u podredjenom polozaju (u odnosu na broj podeljenih stanova) u odnosu na PVL. Sa druge strane PVL su u podredjenom polozaju u odnsu na KVP zbog nemogucnosti da biraju garnizon gde zele da resavaju svoje stambeno pitanje(ako je neko zaglavio negde po potrebi sluzbe tu treba i da ostane) i nemogucnosti da svoje stambeno pitanje resavaju putem bespovratnih kredita.Napraviti prvo dobar zakonski okvir za resavanje stambenih pitanja (Pravilnik), a onda neko svako odluci sta je za njega najbolje i kojem nacinu resavanja stambenog pitanja da pristupi.Nemojmo dozvoliti da se svadjamo izmedju sebe i da pravimo razdor izmedju nas samih. Nece meni biti bolje ako je nekom drugom gore, niti mi je kriv tamo neki KVP ili PVL koji je na jedvite jade dobio stan ili kredit, a je se zacaurio pa samo kukam. Ako sam se opredelio za neku od varijanti resavanja stambenog pitanja onda je normalno da posledice (i dobro i lose) snosim ja sam. Jedino ko nam moze biti kriv je MO koja je donela nakaradni pravilnik (po kome su moguce malverzacije) a nisu sposobni ili nece da naprave novi.Zbog toga sam zahvalan kolegi Gagiju sto nam o raznim mogucnostima za resavanja stambenih pitanja daje sto vise informacija a na nama je da se odlucimo, on to za nas i da hoce nemoze.
 
KOLEGA Skitalo, e-mail koji je dao BAKI777 je dobar samo trebaš da izbaciš - razlomak, stambeno obezbedjenje- OTKUCAJ samo .....http//www.fsovo.mod.gov.rs , a kada uđeš u njihov sajt sa leve strane naćićeš.... "stambeno obezbedjivanje korisnika vojnih penzija" ..... Kada otvoriš tu stranicu naćićeš rang liste za stambeno zbrinjavanje KVP, odluka o dodeljenih kredita i td. Izvinjavam se bakiju, POZDRAV SVIMA !!!!!
 
Poštovani kolega GAGE07
Pre svega, želeo bih da se zahvalim Vama i svima onima koji nesebično ulažu trud, slobodno vreme i znanje za opšte dobro, odnosno, za ostvarivanje kakve-takve pravde u ovim kriznim i nehumanim vremenima za sve nas koji smo godinama časno i pošteno obavljali svoje radne obaveze i dužnosti, a koji se "nismo snašli" i ne umemeo da plivamo u mutnim vodama.

Iskoristio bih priliku da iznesem stambeni problem preko stotinu porodica, korisnika "službenih stanova" koji u suštini to i nisu, a koje i novi NACRT Pravilnika ponovo NE PREPOZNAJE!!!

Radi se o "Službenim stanovima" u naselju SRC Surčun u Beogradu koji ne zadovoljavaju kriterijume da zaista budu Službeni stanovi iz prostog razloga što se nalaze u VOJNOM KOMPLEKSU i što naselje kao takvo nije LEGALIZOVANO kao gradsko naselje, Nečijim neprofesionelnim ponašanjem podeljena su Rešenja za "Službene stanove" koja nemaju pravni osnov da to i budu i na žalost to traje i ništa se nije preduzelo da se greška ispravi već 20-tak godina. Svi naši napori u tom cilju, ostali su bez rezultata.

Ovi stanovi se mogu tretirati samo kao Nužni smeštaj, a mi smo godinama bili dovedeni u zabludu da imamo Službene stanove. I NIŠTA SE NIJE UČINILO DA SE GREŠKA ISPRAVI I DA MI, KORISNICI OVIH STANOVA, BUDEMO OBEŠTEĆENI I RAVNOPRAVNI SA OSTALIM KORISNICIMA SLUŽBENIH STANOVA U BEOGRADU i šire.

Naravno, zbog toga godinama smo imali nebrojeno problema. Navodim samo neke:

- problem sa prijavljivanjem mesta boravka jer Opština Surčin je odbijala da nas prijavi na navedenim adresama, naše adrese nisu bile u sistemu (navedeni smo da kršimo zakon o prijavljivanju mesta boravka)
- problem sa ostvarivanjem glasačkog prava
- problem sa prevozom (GSP je izašao u susret i dao liniju 602 na 35 minuta gde saobraćaju samo autobusi za rashod koji se svakodnevno kvare i faktički ostajemo i bez to malo prevoza)
- problem škola (od osnovnih pa nadalje)
- problem prodavnice (za kupovinu dnevnih novina prinuđeni smo da putujemo autobusom)
- problem rasvete u naselju
- problem kvarova na vodovodu, kanalizaciji, elektro i drugim instalacijama, koje VGC otklanja nakon prilično dužeg vremena neprestanog insistiranja
- problem ugrađenih fasadnih ploča na kučicama od AZBESTA koji su več u stanju raspadanja....itd...itd...

Naravno, posledice ni krivi-ni dužni, snose korisnici ovakvih stanova koji su oštećeni po više osnova i to:

1. Korisnicima ovih stanova se ne dozvoljava preimenovanje i otkup ovih "Službenih stanova", shodno važećem Pravilniku.

2. Na osnovu podeljenih Rešenja o "Službenim stanovima" umanjen je broj bodova po osnovu stambene ugroženosti

3. Na osnovu podeljenih Rešenja o "Službenim stanovima, tretirani smo kao lica koja koriste Službeni stan, a koja nisu dala saglasnost za izmenu Rešenja u stan u zakup (istina jesledeća: da smo PODNOSILI ZAHTEVE ZA PREIMENOVANJE, ali odgovor VGC Beograd je bio negativan sa obrazloženjem da ovi "Službeni stanovi" NISU NA LISTI STANOVA ZA OTKUP)

4. Veći deo korisnika ovih "Službenih stanova" su KVP kojima je zbog ovakve apsurdne situacije onemogućeno da stambeno pitanje reše putem bezpovratnog kredita od 20.000 evra

Na osnovu iznešenog smatram da je novi stambeni Pravilnik prilika da se ova NEPRAVDA prema nama ISPRAVI tako što:

U čl.14 i Čl. 15 i Čl.16 - budemo tretirani kao da smo korisnici NUŽNOG SMEŠTAJA i da nam se tako obračuna broj bodova, a ne kao lica koja koriste Službeni stan i koja nisu dala saglasnost za izmenu Rešenja.

Kolega GAGE07, ne sumnjam da ste u potpunosti shvatili naš problem. Molim vas da razmotrite mogućnost da se uvrstu kao primedba na NACRT Pravilnika sa nadom da će nadležni imati sluha za rešavanje problema koji su sami izazvali, a posledice snosimo mi i naše porodice.

Veliki pozdrav za Vas i sve forumaše i želim svako dobro. HVALA.
 
Supruga i deca poginulog pilota u Novoj Pazovi ce dobiti stan tj. krov nad glavom. Ja mislim da je ovo sramota da taj covek nije vec imao stan a cigani ispod mostova u kartonskim kutijama su dobila svoje tople domove. Ova zemlja je Ciganija kako nas zovu u Bosni i Hrvatskoj i to tek sad i vidim i uveravam se. Sve za cigane, po nalogu EU. Ko vodi ovu zemlju, imali tu imalo pameti.
Neka je vecna slava i hvala nastradalom pilotu. Zao mi je sto sam njega morao da provucem kroz ovaj usrani podforum koji nazalost postoji.
 
Pozdrav Forumasima,sta se to dogodilo,stali smo sa komentarima.Da li je sve postalo potaman,pa niko nista ne komentarise,predlaze,kritikuje,a ima toga mnogo.Ne zna covek sta pre da kritikuje.Jedino dobro je sto je "nas coveku"u skupstini ,konacno,poceo da govori i o nasim problemima i da javno pita,ima jos mnog pitanja koje bi trebalo postaviti,a najvaznije je za nas beskucnike,sta je sa resavanjem stambenih problema,nas preostalih,ne misle valjda.da ce nas sve resavati puteo bespovratnog kredita.Ako misle tako,onda neka redne liste za stanove promene u redne liste za bespovratne kredite,pa da znamo svi,a ne ovako,kako se sada radi,a cini mi se,najvise ispod zita.Voleo bih da gresim.
 
Pozdrav Forumasima,sta se to dogodilo,stali smo sa komentarima.Da li je sve postalo potaman,pa niko nista ne komentarise,predlaze,kritikuje,a ima toga mnogo.Ne zna covek sta pre da kritikuje.Jedino dobro je sto je "nas coveku"u skupstini ,konacno,poceo da govori i o nasim problemima i da javno pita,ima jos mnog pitanja koje bi trebalo postaviti,a najvaznije je za nas beskucnike,sta je sa resavanjem stambenih problema,nas preostalih,ne misle valjda.da ce nas sve resavati puteo bespovratnog kredita.Ako misle tako,onda neka redne liste za stanove promene u redne liste za bespovratne kredite,pa da znamo svi,a ne ovako,kako se sada radi,a cini mi se,najvise ispod zita.Voleo bih da gresim.

KOLEGA SAŠA023, stvarno je čudno da nema komentara na forumu. Inače bi hteo da te obavestim , na sajtu i forumu Radio-Admirala (pušten je novi sajt) ....sa korisničkim imenom ....www.admiral.radioadmiral.info....otvorena je TEMA : STAMBENA PROBLEMATIKA i tema: PRAVNA PITANJA i PROBLEMATIKA . Prebaci se na tm sajtu i moći ćešda vidiš komentare i predloge vezane za NACRT novog Pravilnika, a ima i datih datoteta, jer se očekuje da tokom ovog i narednog meseca bude aktuelno to pitanje uz očekivanje da do kraja godine bude pušten u javnu raspravu novi Pravilnik i usvojen do kraja godine. Dali će to tako biti ne mogu ti tvrditi ali se tako priča, a mngo puta su tako pričali pa je sve ispalo drugačije . Uključi se u debati, iznesi svoje stavove i razmišljanja . POZDRAVLJAM te !!!!
 
POŠTOVANE KOLEGE, radio-admiral radi i to na sajtu koji je BAKI napisao. Organizacijska mreža je nova i u izradi je. Ima već otvorenih tema i što je NAJVAŽNIJE ono ŠTO NE MOŽETE DA ISTAKNETE NA SAJTU UVPS ZBOG CENZURE , MOŽETE SLOBODNO TAMO DA IZNOSITE, PITATE I DAJETE SVOJE PREDLOGE I KOMENTARE, što je veoma važno i bitno. Ja sam dosta i na tom forumu i mogu vam reći da postaje forum i sajt sve bolji i interesantniji a što je najvažnije teme su one koje nas najviše žulja i boli !
POZDRAVLJAM SVE FORUMAŠE i KOLEGE !!!!
 
Ovo je promasena tema u danasnje doba kapitalizma i brdo partijskih sistema a ono samo jedno. Mislim da od te nazovi pravde da nam vrate stanove koje smo imali u bivsoj jugi nema nista koliko se got ovde mi ritali spevali stihove o tom i ovom. Ako neko i dobije stan, dobice ga onaj koji bude podmazao sa stranom valutom na mestu gde se podmazuje za takve stvari. Ako ikad dodjem u situaciju da mi neko to zatrazi onako cisto objasnjenja radi kako to ide i koliko bi on trebao da bude masniji, ovde kazem da cu da ga ubijem, sto pistoljem sto nozem sto tupim predmetom, jednostavno sta mi bude pri ruci u tom trenutku. U svim zapadnim zemljama ovako se stanovi ja verujem nikom nedodeljuju kako je bilo u SFRJ. Evo neka neko kaze ako zna kako se to radi sa vasim kolegama u EU, tj. kako oni dolaze do krova nad glavom, evo ajmo nesto malo za promenu, glava me boli od jedno te istih vesti, znaci kako se dolazi do krova nad glavom u EU da si recimo Oficir??? Jel zna neko??? Pozz svim postenim ;)
 
laks,dobro postavljeno pitanje i dobra tema,samo na žalost mi nismo EU i o tome možemo da maštamo!!!!!!???? Evo ti primer,moj kolega u Švedskoj-Stokholm, istog ranga kao ja, imao je takav standard dok je radio,sada je isto u penziji,kupio je bez problema vilu na ostrvu Lindigo-kredit koji je bez problema otplaćivao ( tu ti je krem Švedske) sa bazenom,trim stazama....Sada kada je u penziji obilazi svet,uživa,živi od minulog rada i to bez ikakvih problema po pitanju finansija jer ga je država obezbedila dok je radio. Bio je kod mene 1984.g.na Olimijadi u Sarajevu i oduševio se a pre dve godine u prolazu na hrvatsko more svratio i ne može da veruje gde sam,kako sam itd....E, toliko o našim i njihovim oficirima,o njima sistem brine o nama niko i budimo sretni kada nas malo manje pljuju nego obično,jer mi smo krivci za sve loše u ovoj zemlji i svima smo trn u oku.... I još nešta njh ne upoređuju,mislim oficire-vojne penzionere sa ostalim penzionerima čiji je standard takođe visok,oni su posebna klasa stečena radom i pozivom koji su obavljali! Imaju običaj reći:"To može biti svačiji izbor,izvolite." Eto tako,malo sam uživaou sećanjima....
 
Ovo je promasena tema u danasnje doba kapitalizma i brdo partijskih sistema a ono samo jedno. Mislim da od te nazovi pravde da nam vrate stanove koje smo imali u bivsoj jugi nema nista koliko se got ovde mi ritali spevali stihove o tom i ovom. Ako neko i dobije stan, dobice ga onaj koji bude podmazao sa stranom valutom na mestu gde se podmazuje za takve stvari. Ako ikad dodjem u situaciju da mi neko to zatrazi onako cisto objasnjenja radi kako to ide i koliko bi on trebao da bude masniji, ovde kazem da cu da ga ubijem, sto pistoljem sto nozem sto tupim predmetom, jednostavno sta mi bude pri ruci u tom trenutku. U svim zapadnim zemljama ovako se stanovi ja verujem nikom nedodeljuju kako je bilo u SFRJ. Evo neka neko kaze ako zna kako se to radi sa vasim kolegama u EU, tj. kako oni dolaze do krova nad glavom, evo ajmo nesto malo za promenu, glava me boli od jedno te istih vesti, znaci kako se dolazi do krova nad glavom u EU da si recimo Oficir??? Jel zna neko??? Pozz svim postenim ;)

Razumljiv je vaš gnev ali nisu moguća ni rešenja kao ni poređenja sa EU.
Ovde treba razdvojiti dve osnovne grupe ljudi i sudbina:
1- Ljudi koji su ostali bez prava iz prethodnog (da kažem socijalističkog) perioda i koji su ulagali u Fond za stambeno zbrinjavanje u tom periodu i
2- Ljudi koji su u sistemu u zadnjih 22 godine (da kažem kapitalističkom periodu) a i u budućnosti.

Za prvu grupu bi trebalo pronaći rešenja koja bi izrastala iz sukcesije,Fonda za raseljena lica i donacija ali i možda posebnog Zajma koji bi država trebala potražiti od prijateljskih zemalja po povoljnim uslovima i upravo za tu namenu (recimo od Rusije ili Kine). Za ova lica uslovi bi morali biti približno jednaki pri otkupu stanova kao i za ostale iz tog perioda. Pošto je ovo veliki broj ljudi i pošto je ovo stari problem a veliki ovo bi trebalo rešavati brzo i po posebnim procedurama.

Za drugu grupu bi stambeno pitanje trebalo rešavati po posebnoj proceduri i to kroz kredite koje bi država subvencionisala kroz određene oblike. Pitanje službenih stanova bi trebalo rešavati izgradnjom vojnih hotela sa samačkim sobama i malim apartmanima koji bi se koristili samo u vreme službene potrebe. Trajno rešenje stambenog pitanja rešavati izgradnjom uglavnom stanova i kuća u prigradskim naseljima (koja mogu biti i posebno vojna) u saradnji sa državom i lokalnom samoupravom (sa ciljem što jevtinijeg građevinskog zemljišta i komunalija). Ovde je posebno interesantna izgradnja kuća u nizu po recimo rou-bau sistemu (na malom placu dvostrane ili četvorostrane kuće gde svako ima garažu i malo vrta ali gde su izvedeni svi spoljni radovi sa stolarijom ali se stanaru-vlasniku ostavlja da sam uređuje unutrašnjost - prezide,kupatila,podove,podove,krečenje i farbanje - el.instalacije,voda,grejanje i sl. ugrađeni). Ovo bi bitno pojevtinilo gradnju ali i omogućilo veći komfor i kvadraturu sa lićnim učešćem.

Posebno želim da istaknem da poređenja sa EU i oficirima u tim državama nije realno jer je to nemoguće obzirom na plate u Srbiji (kao što nije moguće ni poređenje recimo inženjera,profesora,radnika i sl.).

Mi trebamo da se zalažemo za poređenje našeg standarda sa profesijama u državnoj službi u Srbiji gde bi to trebalo da je to izvedeno tako da je recimo plata oficira sa visokom str.spremom bila ista kao kod inženjera,lekara,pravnika i sl. u državnoj službi ali uvećana za 30% zbog posebnih uslova i režima života i rada oficira. Isto poređenje je moguće i za ostale zaposlene (ili penzionisane) iz Vojske.
 
Dragi moji forumaši, prijatelji i sapatnici,
iznet ću nekoliko primera dvostrukih aršina koji kao direktnu posledicu imaju ovoliki broj vojnih beskućnika:
1.Kolega koji je po završetku VA počeo raditi u jedinici koja nema ama baš nikakve veze sa rodom vojske za koji se školovao, ali je bitno da se jedinica nalazila u njegovom rodnom gradu, od prvog dana je živeo u svojoj kući koju je njegov otac napravio za njega,a bio je prijavljen na drugoj adresi, i sada sa porodicom živi u toj kući. Od početka je primao UTS iako su odgovorni koji su radili na donošenju rešenja za UTS znali gde živi i da ne ispunjava uslov za ostvarivanje tog prava. Iskoristio je priliku i na osnovu toga dobio stambeni kredit za kupovini stana koji od prvog dana izdaje za 300 eura mesečno. Računica je jasna 850 bodova za UTS +10 %=935 bodova x 25 din.=23375 dinara (oko 210 eura), mesečna rata kredita je 250 eura. Dakle ponovo se krši zakon i uslov da prvih 5 godina mora živeti u stanu koji je kupio stambenim kreditom. Kao što vidite ovdje se radi o višestrukom kršenju zakona i propisa, za koje nadležni znaju ali svi ćute.
Primer 2:
Kolega koji je živeo i radio u Slovenijije po povlačenju JNA iz Slovenije dobio stan u garnizonu u Srbiji i taj isti stan otkupio za male pare,a nekoliko godina poslije isti i prodao za mnogo veću sumu novca od kog je kupio plac i napravio kuću u rodnom gradu. Sve to nebi bilo toliko strašno da krajem devedesetih godina nije dobio povrat stana u sloveniji i dobio slovenačko državljanstvo, te taj isti stan prodao za cifru od koje vam se samo može zavrteti u glavi.
Sada se pitam gde sam ja proveo tolike godine, sa kim sam radio i kakvoj organizaciji pa za tolike godine rada u vojsci i godine provedene u ratovima širom bivše SFRJ nemam svog ni kokošinjca.
Srdačan pozdrav armiji meni sličnih.
 
Dragi moji forumaši, prijatelji i sapatnici,
iznet ću nekoliko primera dvostrukih aršina koji kao direktnu posledicu imaju ovoliki broj vojnih beskućnika:
1.Kolega koji je po završetku VA počeo raditi u jedinici koja nema ama baš nikakve veze sa rodom vojske za koji se školovao, ali je bitno da se jedinica nalazila u njegovom rodnom gradu, od prvog dana je živeo u svojoj kući koju je njegov otac napravio za njega,a bio je prijavljen na drugoj adresi, i sada sa porodicom živi u toj kući. Od početka je primao UTS iako su odgovorni koji su radili na donošenju rešenja za UTS znali gde živi i da ne ispunjava uslov za ostvarivanje tog prava. Iskoristio je priliku i na osnovu toga dobio stambeni kredit za kupovini stana koji od prvog dana izdaje za 300 eura mesečno. Računica je jasna 850 bodova za UTS +10 %=935 bodova x 25 din.=23375 dinara (oko 210 eura), mesečna rata kredita je 250 eura. Dakle ponovo se krši zakon i uslov da prvih 5 godina mora živeti u stanu koji je kupio stambenim kreditom. Kao što vidite ovdje se radi o višestrukom kršenju zakona i propisa, za koje nadležni znaju ali svi ćute.
Primer 2:
Kolega koji je živeo i radio u Slovenijije po povlačenju JNA iz Slovenije dobio stan u garnizonu u Srbiji i taj isti stan otkupio za male pare,a nekoliko godina poslije isti i prodao za mnogo veću sumu novca od kog je kupio plac i napravio kuću u rodnom gradu. Sve to nebi bilo toliko strašno da krajem devedesetih godina nije dobio povrat stana u sloveniji i dobio slovenačko državljanstvo, te taj isti stan prodao za cifru od koje vam se samo može zavrteti u glavi.
Sada se pitam gde sam ja proveo tolike godine, sa kim sam radio i kakvoj organizaciji pa za tolike godine rada u vojsci i godine provedene u ratovima širom bivše SFRJ nemam svog ni kokošinjca.
Srdačan pozdrav armiji meni sličnih.

Sve ovo sto ste naveli je decenijama javna tajna. Ne znam da li se ministar Vucic bavi korupcijom u svom ministarstvu i koliko uopste moze stici da se bavi nasim zivotno_stambenim problemima obzirom na sve funkcije koje ima. Forum nije adresa gde mozemo dobiti nekakav odgovor, ali je zato Predsednik Republike u ciju nedleznost spada komandovanje Vojskom taj, koji bi mogao da nam odgovori na nasa pitanja, tim pre sto na njegovoj zvanicnoj stranici stoji ovakav poziv (kopiram)


Контактирајте председника


Уколико желите да се лично обратите председнику или му поставите питање то можете урадити овде или писаним путем на адресу


ГЕНЕРАЛНИ СЕКРЕТАРИЈАТ ПРЕДСЕДНИКА РЕПУБЛИКЕ Андрићев венац 1, 11000 Београд, Србија


Dakle gospodo, zaboravite UVPS, stambeno MO, i sve one koji su nas decenijama ignorisali. Ukoliko postoji jos trunka nade da ce se i za nas pronaci delic pravde,adresa je ovde

http://www.predsednik.rs/
 
Poslednja izmena:
Одговор из Управног суда Србије на ургенцију УВПС
ПЕТАК, 19 ОКТОБАР 2012 17:58
Одговор из Управног суда Србије на ургенцију УВПС
НИЈЕ ПРОТЕКАО РОК ОД 60 ДАНА
Удружење војних пензионера Србије, које је недавно упутило Ургенцију Управном суду Србије због непоштовања рокова постављених одлукама Уставног суда и неажурног поступања по тужбама корисника војних пензија, 19. октобра 2012. године, примило је одговор на ургенцију од вршиоца функције председника Управног суда Србије судије Слађане Бојовић. Текст одговора објављујемо у целини:
„Поводом Ваше притужбе упућене вршиоцу функције председника Управног суда дана 04.10.2012. године, обавештавам Вас да ће у периоду од 07.10. до 10.10.2012. године бити одржано саветовање судија Врховног касационог суда, Управног суда и осталих судова на коме ће се, између осталог, разматрати начин поступања судија у извршењу одлука Уставног суда које се односе на усклађивање војних пензија у висини од 11,06% од 01.01.2008. године, а коначан став у вези поступања по овом правном питању биће донет на седници Одељења судске праксе Управног суда, која ће потом бити заказана.
У предмету овог суда У 2666/10, на коју се односи пресуда Уставног суда број Уж 2666/11 од 22.06.2012. године, а који је заведен под новим пословним бројем У 8225/12, расправа није заказана, а према изјашњењу судије известиоца наведени предмет је примљен у рад, тако да није протекао рок од 60 дана за поновно одлучивање по тужби, који је одређен одлуком Врховног касационог суда.“
 
Одговор: стигао у Удружење 19. 10. 2012, из Управног суда упућен
11.10. 2012, а УВПС се обавештава да ће се саветовање одржати од 7.
10. до 10.10. 2012. године!? УВПС се, дакле, обавештава да ће се
одржати саветовање судија које је одржано претходног дана. Вероватно
је реч брзоплетости и површности у раду.
 

Back
Top