Original vs.Remake

out_of_africa.jpg
vs.
English%20Patient.jpg


Nije remake ali imaju mnooooogo slicnosti. Prednost dajem kopiji ;)

z:shock:z:shock:z:shock: kakvu slicnost vidis izmedju ova dva filma? Nemaju ama nikakvu slicnost osim sto su ljubavni filmovi...Engleski pacijent je snimljen u pustinji Moja Afrika u Najrobiju valjda. Eng. pacijent je ratni film koliko i ljubavni, viseslojan, obradjuje Pustinjsku lisicu, traume izazvane ratom, ljubavnu pricu, emotivne prevare i izdaje, osecaj prokletstva, pokusaj da se spasi jedna osoba a pri tome se zrtvuje mnogo vece dobro i ljudi nastradaju zbog toga, polovina filma je snimljena u pustinji bez ijednog drvceta...prepun istorijskih podataka...Moja Afrika je film snimljen u slavu africkog kontinenta, kadrovi su duuuugi, imala sam osecaj ponekad da sam otisla na safari, njihova prica je obicna ljubavna prica, on je gotivi, nju vara muz, ona dobije sifilis, oni budu zajedno ali se svadjaju i njemu padne avion...ali ta prica nema nikakvu vezu sa pricom iz Engleskog pacijenta...mislim osim sto se prica odigrava na africkom tlu ( doduse jedno savana ili sta god a drugo tvrda pustinja) i sto pada avion ali taj avion pada iz sasvim sasvim sasvim razlicitih razloga....Najveca vrednost Moje Afrike je kvalitet fotografije i dugacki prikazi savana, btw Moja Afrika je istinita prica a Engleski pacijent nije...
 
"Jedan od primera koji me uvek nervira je to sto je vise ljudi gledalo inferiorni americki rimejk Vanilla Sky, nego sjajni spanski original, Abre Los Ojos (Otvori oci)."


Ja nisam ni odgledala do kraja Vanilla Sky, koliko je bio razocaravajuce mlak posle spanskog filma Abre Los Ojos.
 
kakvu slicnost vidis izmedju ova dva filma?
-zena dolazi u Afriku, zaljubljuje se u avanturistu/osobenjaka i vara muza
-smrt ljubavnika na kraju filma usled pada (identicnog) zutog aviona
-scena pranja kose
-prikaz pejzaza Afrike, naravno.
-uspeh filma po broju Oskara z:p

Mislim da je ovo sasvim dovoljno slicnosti. Btw, volim oba filma.
 
Tri metara iznad neba, i ako su ga uradili bas apsolutno isto, ovaj iz 2010 mi se mnogo vise svidja jer je glumacka ekipa mnogo bolja od onih iz 2004, mada se mojoj sestri vise svidja onaj iz 2004 jer je original...
 
Retko kad neki rimejk moze da pridje originalu. Ne volim da vidim ni dva glumca u istoj ulozi u nastavcima jer film vec tada gubi na kvalitetu. Izuzetak je Kum kada Brando i De NIro glume don Vita sto je razumnije od Raidena iz Mortal Kombata kog su glumili Lamber i jos neki lik (nisam se trudio ni da mu upamtim ime) u nastavku.
 
Originali su mi uvek bolji od rimekovanih filmova,jedan od tih je i ,sad malo rizukujem,Titanic 1979,ustari prvi je bio A night to remember,njega nazalost nsam gledala,i ovde cu da stavim sto sam vec na nekom postu stavila
. Priznajem da Cameronov ima nekih svojih drazi,ali uglavnom se radi o kradji ideje i onaj ko nije gledao Titanika iz 1979 moze ovaj smatrati remekdelom,za mene je mlaka kopija polu originala.,jer ja sam gledala Titanica koji snimljen 1979,a prvi film o Titanicu je iz 1958 i zove se A night to remember.
 
Оригинални филмова су у већини случајевима бољи од римејкова. Али постоје и римејкови које су много бољи од оригинала. Навешћу три примера.

I spit on your grave
http://www.imdb.com/title/tt1242432/
Оригинал, у поређењу са римејком, ми делује као пародија

Lolita
http://www.imdb.com/title/tt0119558/
Уз сво поштовање према Кјубрику, али римејк Лолите је много боље урађен.

King Kong
http://www.imdb.com/title/tt0360717/
Најбоља верзија Кинг Конга по мени.
 
True Grit
true-grit.jpg


Po meni najbolji rimejk.Možda zato što obožavam Coene.Nisam nikada bio fan Johna Wayna tako da mi original nije seo, Jeff Bridges je po meni uradio ulogu vrednu svake nagrade.Brbljiv, surov ali opet topao.Što se tiče Haille Steinfel kao ženskog glavnog lika, mislim da je reč o glumici o kojoj će se za 10-15 godina pričati kao o prvoj glumici Hollywooda.Ona je buduća Julianne Moore.

Što se tiče rimejka koji me je razočarao to je "Gloria"
MV5BMTcyMzg4NDEyOV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzA2MzUyMQ@@._V1_UY268_CR2,0,182,268_AL_.jpg


Ruku na srce film nije grozan, ima svoje momente, ali od velikog Sydneya Lumeta sam očekivao mnogo više, kada je već pred kraj svoje karijere odlučio da radi rimejk, očekivao sam da će to biti na dosta većem nivou.Sharon Stone čak i nije loša, ali petnaest nivoa ispod Gene Rownalds koja je u originalu uradila jednu od bolji ženskih uloga u istoriji čitave kinematografije.Neki filmovi jednostavno ne trebaju da dobiju rimejke, previše su dobri za to a takav je i "Gloria".
 

Back
Top