Auto - radionica, potraznja delova

Prodaje se svasta, obrati paznju na godinu proizvodnje, ispravnost, npr. u oglasima sam video gume koje su dobro tresnule neku rupcagu pa su ostecene, normalno, lik to nije napisao, da nisu ispucale, pa na sve ostalo. Prva dva broja oznacavaju nedelju, druga dva godinu, npr. 2514, znaci da su proizvedene 25 nedelje 2014. godine.

Bio sam skoro kod jednog lokalnog vulkanizera, radio mu neki sajt, pa sam mu objasnjavao kako da ubaci ponudu i bacio pogled sta ima od polovnih guma. 90% tih guma ne bih stavio na svoj auto! Uglavnom su matore gume sa dobrom sarom, retko sta moze da se probere, da ne bude matoro i da ima solidnu saru. Po njegovim recima, navise proda polovnih od 13" i 17+", a kupci su ili oni sa jeftinim automobilima ili oni sa skupljim automobilima, oni sa automobilima iz srednjeg cenovnog ranga mahom voze nove gume. Cak sta vise, covek pljuje po onima sa tim skupim automobilima, koji se urce kako imaju para, kaze da mu donose neki otpad od guma da im montira, bukvalno sa 2-3mm sare ili traze neke sto jeftinije gume. Letnje retko ko od njih vozi, nego kupuju polovne zimske pa ih voze preko cele godine.

Tako sam juce video jedan A4 B8, znaci 2008. +, sa celavim zimskim gumama. Kakav je to mentalni sklop, da vozi auto od jedno 10-ak hiljada evra na celavim gumama?!
 
Ako ti je staklo izgrebano sa unutrasnje strane samo ce se jos vise videti jer folija prijanja na idealno ravnu podlogu a gde ima rupica bice vazduha i videce se.
Na prednja stakla ne smes da stavljas foliju a nazad mozes koliko hoces.
Sto se tice guma,njih ima raznih ali polovna guma treba da se uzima od nekog koga znas ili na preporuku.
Ja imam dosta guma ali polako sam poceo da ih cistim.
@megafavor
Thank you.
 
ZDRAVO LJUDI MORAO SAM DA SE REGISTRUJEM ZBOG OVOG PITANJA, IMAM SKODU SUPERB 2006 GODISTE SA FABRICKIM RADIOM U SEBI, KOJI SAM VEC U SERVISU OTKLJUCAVAO, ALI NE MOZE DA PODRZI CD NITI ONAJ USB STO IDE U UPALJAC, NE ZNAM STA DA RADIM NA NEMACKOM JE, UGLAVNOM IMAM OPCIJU DA IZABEREM IZVOR ALI TU MI NIJE DOSTUPAN CD, EVO SLIKA PA KO ZNA NEK BILO KAKO POMOGNE.
11739552_1496897413934912_140769093_n.jpg



Pisi normalnim slovima, kako bi forum bio pregledniji, ovakvo pisanje se na forumu smatra vikanjem, Nema nikakve potrebe da pises fontom velicine (6). Registrovanje samo da bi pitao nesto nije bas u skladu sa smislom postojanja foruma, s obzirom da je smisao foruma manje-vise stalno prisustvo na forumu, razmena misljenja, medjusobno pomaganje, itd. Clanovi koji se registruju i pisu na forumu samo kada imaju neki problem, obicno ostanu bez odgovora.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako ti je staklo izgrebano sa unutrasnje strane samo ce se jos vise videti jer folija prijanja na idealno ravnu podlogu a gde ima rupica bice vazduha i videce se.
Na prednja stakla ne smes da stavljas foliju a nazad mozes koliko hoces.
Sto se tice guma,njih ima raznih ali polovna guma treba da se uzima od nekog koga znas ili na preporuku.
Ja imam dosta guma ali polako sam poceo da ih cistim.
@megafavor
Thank you.

nisam znao da se bočna prednja ne smeju zatamnjivati
 
koji su sve simptomi neispravne bobine?
da li može auto slabo da vuče ako je bobina neispravna?
zameni sam svećice, kablove, ventile u motoru ali nisam zadovoljan kako vuče i dalje... sporo ubrzava, kao da nema snagu za veću brzinu od od 90-100, mada ga nisam forsirao preko te brzine. inače vozim na plin

znao je da trza kad mu dajem gas u drugoj brzini, nakon zamene ventila to je prestalo, mada se povremeno ipak desi, ali jako retko. ali primećujem kako auto nema onu snagu koju je imao ranijih godina.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da me nećete popljuvati zbog pitanja koje cu postaviti...
Juce mi neki lik reče da ima kombi dizelasa, kojem je pre šest godina izvadio turbinu i da mu od tad potrosnja ne prelazi 5 litara. Sto se onda ugrađuje turbina u automobile i sta se dešava ako se to uradi sa kolima ?
 
Nadam se da me nećete popljuvati zbog pitanja koje cu postaviti...
Juce mi neki lik reče da ima kombi dizelasa, kojem je pre šest godina izvadio turbinu i da mu od tad potrosnja ne prelazi 5 litara. Sto se onda ugrađuje turbina u automobile i sta se dešava ako se to uradi sa kolima ?
Ne prelazi 5 kila, a ide kao turbodizel sa 2 cilindra
Imaš dosta tih starijih motora bez turbine i sa turbinom isti motor. Npr, golf 1.9 SDI i golf 1.9 TDI. Isti motor, bez i sa turbinom, bez i sa snagom.
Kod novijih mora se nešto hakuje, puno elektronike i tako tih dragulija. Pretpostavljam da je izvodljivo, ali samo kao experiment, sumnjam da bi neko to radio zbog potrošnje
 
Ne pomažu tamna stakla za zaštitu od sunca. Pomaže samo klima. Zatamnim ti ja auto 100% svuda i da vidim je l će unutra da bude 60 stepeni ili 18 stepeni.
Na parkingu u zatvorenom autu sam jednom izmerio 80 stepeni unutra. Imam negde sliku, za one koji sumnjaju.

Napred maximum po zakonu 30%, a mnogi idu i zatamne 30%, ne gledajući da su mnoga fabrička stakla već malo zatamnjena. Ako su zatamnjena 20%, sme se još 10% zatamniti folijom. Ovo je po zakonu.
 
Tih 30% ****** ne sluzi.Bez 70%+ nema price oko smanjenja temperature u autu.Pre 2 meseca,vozio sam Mazdu 6 sa zatamnjenim staklima ~80% od Panceva do Mazde Dipem (oko 30km u jednom pravcu).Na tipa 2-3 km od Dipema sam ukljucio ventilaciju na min da malo duva,i spustio malo prozore,dok se drugar u ML-u isprzio od sunca,vozio je pod klimom od Panceva.Al' jbg,ML ima samo zadnje prozore zatamnjene,i veca su stakla.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top