molim za pomoc

sashale

Obećava
Poruka
92
skoro sam pazario jensen challenger 2000 kutije 75/150w i imam problem sa kondenzatorom za visoki, posto nije radio dao sam ih na servis kod jednog lika i on mi ugradi kondenz. 50v 15mf...U medjuvremenu lutajuci po netu vidim da to nije kako treba, a i u toku slusanja nije to to.... Posto sam totalni laik za te stvari a volim dobar zvuk, molim Vas za pomoc koji kondenzator da trazim???
 
1. Odneses ih opet na "servis kod jednog lika" i zamolis ga da ti vrati stari kond. Mozda je neznalica ali verovatno nije nerazuman.
2. Otvoris drugu kutiju i saznas kakav ti kondenzator treba. Ako je "servis kod jednog lika" promenio kondenzatore na oba zvucnika, vidi pod 1.
 
hari, nista sem 100v ne pise na kondenzatorima (za toliko znam da se snadjem) i stari sam uzeo........Verovatno ih je neko pre mene menjao, a ja sam ih kupio od narkica.....Nisam toliko glup kao sto mislis....
 
Kondenzatori...imas ih vise vrsta.
Po pravilu se u skretnice trpaju bipolarni elektroliti, ali s' obzirom da se tesko nabavljaju, 'ladno uzmes serijski spoj dva duplo veca kapaciteta, nego original.
Znaci za 15 mF bipolarac, uzmes 2 kom. od 30 mF i spojis im minuse. Gotovo. E, ali mozes staviti i blok kondenzatore, ako se malo potrudis, k'o ja npr.
I taman, kad pomislis, da si ubo stvar - razocarenje. Uprkos svemu nije to - to ! Cak isti proizvodjac, isti kapacitet ali druga vrednost radnog napona daje razlicite rezultate. ( Zato ne slusaj savete tipova koji se STRIKTNO drze proracuna i filozofija. Obicno time skrivaju svoje neiskustvo ili prodaju zvaku. )
Jedino ti preostaje da eksperimentises i ugodis zvuk kako tebi odgovara. I dobro dosao u nocnu moru Hi-Fi-ja....:twisted:
 
hvala A-man, izvini na ovako kasnom odgovoru, jos uvek nisam resio kond. ovaj sveze ugradjen (danas sam skinuo visoki i pogledao) pretvorio se u prah....verovatno sam ga mnogo maltretirao.....
 
Pokusaj negde naci, u trajno vlasnistvo "Conrad-electronic" katalog iz bilo koje godine. Jako dobra baza podataka, sa podacima i dimenzijama i sl. Moze se mnogo toga nauciti. Posebno sto imaju specijalnu ponudu materijala za Hi-Fi samogradnju.
Pogledaj www.conrad.de www.elementa.co.yu Proveri, moze li se, kao nekad preko Ptt naruciti iz Conrada preko Elemente uz proviziju sta ti treba...Ja sam bas kondenzatore narucivao, recimo.
Pozdrav !
 
skoro sam pazario jensen challenger 2000 kutije 75/150w i imam problem sa kondenzatorom za visoki, posto nije radio dao sam ih na servis kod jednog lika i on mi ugradi kondenz. 50v 15mf...U medjuvremenu lutajuci po netu vidim da to nije kako treba, a i u toku slusanja nije to to.... Posto sam totalni laik za te stvari a volim dobar zvuk, molim Vas za pomoc koji kondenzator da trazim???

Kao 1. odnesi kutije i pokloni ih tom liku,a on neka ti za zahvalnost i izvinjenje kupi nove
TAKVE KUTIJE SE NE NOSE KOD NEKOG LIKA VEC SE ZNAJU LJUDI KOJI SE TIME OZBILJNO BAVE
Kao 2. 15mf(ovo m znaci mikro a ne mili) je veliki kapacitet za visokotonce osim ako ne pokrivaju i srednji spektar(U slucaju dvosistemskih zvucnika a i za tu kombinaciju mislim da je puno),a obzirom da ne poznajem taj model kutija i da nisi naveo kakva je skretnica tj.dali visoke odvaja samo kondenzatorom ili ima i zavojnica,a nisi ni naveo ni dali su kutije dvo ili trosistemske onda probaj sa elektrolitima 6,8 ;4,7 ;2,2 ;1mf 100V

Kao3. Navedene elektrolite imas u svakoj radnji elektronskih delova i nisu skupi 20-tak dinara komad te za pocetak eksperimentisi sa njima,te kada budes postigao priblizan zvuk onda juri bipolarce,a ako si u BG onda ako trazis CONRADOVE kataloge i delove prosetaj do MONS elektonika(Preko puta bogoslovije) ili do Mikro princa (Slavija) jer oni rade katalosku prodaju,tj.bice ti zgodnije i nemoras ti da se opterecujes narucivanjem.
Koliko vidim te kutije si dao na prodaju.Pre lika ili posle i po kojoj ceni?U SVAKOM SLUCAJU GLEDAJ DA IH SE OTARASIS JER KRPLJEN ZVUCNIK NIJE VISE ZVUCNIK I UBUDUCE PAZI KOME DAJES UREDJAJE,Pozdrav
 
Poslednja izmena:
da bile su na oglasima i prodajem ih jos uvek, danas mi dolazi kupac da ih vidi, poslusa....reci mi tvoju procenu koliko da trazim u ovakvom stanju...
 

Prilozi

  • 97682ad2_IMG14686.large.jpg
    97682ad2_IMG14686.large.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 17
Tako sam i predpostavljao. probaj sa ranije navedenim kondenzatorima, druge ti nema.
A sto se tice prodaje u tom stanju vrlo je nezgodno,u svakom slucaju gledaj da izvuces onoliko koliko si ulozio u njih mada je to nemoguce,pa recimo kaliraj jedno 10-20% jer ce ti neko u takvom stanju ponuditi i 20eura
 
Poslednja izmena:

Back
Top