upomoc :)

marco3dx

Zainteresovan član
Poruka
496
ok, uzeo sam komp:

abit ib9 maticna
c2d e4600 2.4ghz
8600gt 1gb
2gb rama
320gb hitachi hard

solidno za danasnje racunare.
medjutim desava mi se "cudan" problem. kada npr hocu da pustim neki video fajl preko real playera i komp se zapuca, tj ne zapuca se skroz jer ja mogu da pomeram mis al ne mogu nigde da kliknem, nego kad dva-tri puta pritisnem ctrl+alt+del onda mi se otpuca komp i pusti se video fajl. kada pustam taj isti video fajl preko bilo kog drugog plejera sve radi normalno, ne zapucava se. instalirao sam sve kodeke i chuda.
bilo je jos par tako nekih slicnih defekata sa zapucavanjem i sve se otklanja preko ctrl+alt+del.
mislim ne mogu da skontam u cemu je fora...
i da, kad ukljucim komp pise mi "cpu is unworkable...", to maticna nesto brljavi, pa sam iskljucio to u biosu da prikazuje greske i sad kao radi.
da nije mozda bas to uzrok ovim bagovima? na stranim forumima predlazu updateovanje biosa u novu verziju, medjutim ne znam kako se to radi :)

pozdrav, i hvala unapred
 
Nadji na netu fajl realalt160.exe , guglaj malo... To ti je zamena za real plejer, umesto njega sve te klipove mozes da gledas na BSplayeru ili nekom drugom. Mozda ti se tad nece zakucavati.

Ili probaj neku drugu verziju real playera.
 
mozhda je virus?!

i i dalje mi nisi odgovorio na pitanje... :|

ma nije virus sto posto.
uzeo sam 8600gt od 1giga jer je cena naspram ovih od 256mb veca mozda za 1000dinusa a nemam para za 8800gt naravno :)

ne mogu da ga provalim koji mu je djavo, mashina radi perfektno, u igrama fps ne pada ispod 60.
nego eto zapuca se nekad jednostavno... i ctrl+alt+del resi stvar, ali nije poenta u tome da ja stalno pritiskam ctrl+alt+del :)
 
bolje da si otishao na pice... tih giga rama ona NEMA SHANSE da iskoristi... ne iskorishcava ih ni 8800GT sa giga rama a ne 8600...
nadam se da znash da vece rezolucije zahtevaju vushe rama ;)
 
bolje da si otishao na pice... tih giga rama ona NEMA SHANSE da iskoristi... ne iskorishcava ih ni 8800GT sa giga rama a ne 8600...
nadam se da znash da vece rezolucije zahtevaju vushe rama ;)

hehe sve znam, izmedju ostalog bavim se 3d modelovanjem, tako da ce se tih giga rama iskoristiti sigurno :)
 

Back
Top