15frejmova / 1s 640x480 kolika je brzina potrebna

Bitna ti je kompresija-kbps.Tako reci koliko je veliki fajl koji traje 1 sekundu.
Manju ili vecu kompresiju postizes biranjem kodeka,velicine slike i broja slicica(frejmova)po sekundi.

U tvom slucaju zavisi kakav je kvalitet slika,tj. dali su one velike ili male u KB gledano.
To sto si ti neveo prakticno nije dovoljno za izracunevanje toga sto tebi treba :)
 
Pa jesi li ti procitao ono sto sam napisao??

Ajd ovako.Hoces nesto da posaljes na internet.Vreme za koje ces nesto podici na net je obrnuto srazmerno protoku.Veci protok manje vremena.E sad ako imas 10 kbps to znaci da ces za jednu sekundu poslati 10 kb.Logicno zar ne?
Znaci radi se o kb.Sad samo da vidis kolki je taj tvoj fajl i izracunas vreme za koje ces ga poslati.Malo marematike i to je to.
Pazi samo na sledece 1 bajt je 8 bita.A 1 kilobajt je 1024 bajta i 1 megabajt je 1024 kilobajta ;)

15 fps 640x450 a recimo da traje pola sata moze biti 'tesko' 500 MB a moze i 1GB.

E sad ako ima nekog ko gleda u pasulj mozda ti i kaze tacno ;)
 
Pa jesi li ti procitao ono sto sam napisao??

Ajd ovako.Hoces nesto da posaljes na internet.Vreme za koje ces nesto podici na net je obrnuto srazmerno protoku.Veci protok manje vremena.E sad ako imas 10 kbps to znaci da ces za jednu sekundu poslati 10 kb.Logicno zar ne?
Znaci radi se o kb.Sad samo da vidis kolki je taj tvoj fajl i izracunas vreme za koje ces ga poslati.Malo marematike i to je to.
Pazi samo na sledece 1 bajt je 8 bita.A 1 kilobajt je 1024 bajta i 1 megabajt je 1024 kilobajta ;)

15 fps 640x450 a recimo da traje pola sata moze biti 'tesko' 500 MB a moze i 1GB.

E sad ako ima nekog ko gleda u pasulj mozda ti i kaze tacno ;)

Nemoj da se ljutis,procitao sam sve sto si napisao.

Treba mi ovo za ispit > Racunarska tehnika.
trazio sam po netu neke informacije na ovo pitanje ali nisam nista nasao kako se ovo racuna.Meni zanima kako da izracunam koliko ce biti veliki fajl.Ako mi postavi pitanje ( on nam je dao primer ) sta ako nesto izmeni ??? kako si izracunao da ce biti 500MB
 
Opet ti kazem nemas dovoljno podataka.Lupio da moze biti izmedju 500MB i 1 GB,

Evo uprosticu.Zamisli video kao niz slika koje se brzo listaju.E sad ti imas broj slika tj. frejmova u sekundi.Imas dimenzije te slike.Ali nemas podatak kolika je jedna slika u bajtima.Neznam kako jednostavnije da ti objasnim.
Da je pitanje ukupan obim ili povrsina :) svih frejmova u videu odredjenog trajanja moglo bi da se izracuna bez podatka koji je kodek ili format.Ali velicina tog fajla u bajtima na osnovu tih podataka nema sanse.

Ja mislim da si ti pobrkao nesto.To pitanje nemoze tako da glasi jer odgovor jedino mozda onaj Milan Radonjic sa tv Duga moze da da.:wink:
 
Opet ti kazem nemas dovoljno podataka.Lupio da moze biti izmedju 500MB i 1 GB,

Evo uprosticu.Zamisli video kao niz slika koje se brzo listaju.E sad ti imas broj slika tj. frejmova u sekundi.Imas dimenzije te slike.Ali nemas podatak kolika je jedna slika u bajtima.Neznam kako jednostavnije da ti objasnim.
Da je pitanje ukupan obim ili povrsina :) svih frejmova u videu odredjenog trajanja moglo bi da se izracuna bez podatka koji je kodek ili format.Ali velicina tog fajla u bajtima na osnovu tih podataka nema sanse.

Ja mislim da si ti pobrkao nesto.To pitanje nemoze tako da glasi jer odgovor jedino mozda onaj Milan Radonjic sa tv Duga moze da da.:wink:

Izvinjavam se ,vidim da mi hoces da pomognes - problem je u temi.

Re: 15frejmova / 1s 640x480 kolika je brzina potrebna treba da glasi Re: 15frejmova / 1s 640x480 kolika je velicina ovog video fajla ( a ne brzina-meni treba kolika iznosi velicina ovog fajla)
 
Da bi izracunao koja brzina ti je potrebna moras prvo izracunati velicinu tog fajla.Tako da je svejedno sta stoji u naslovu.Opet neces moci da izracunas.

Ja vise neznam kako da ti objasnim.Sve sam ti napisao.Pokusaj da shvatis i videces da je jednostavno nemoguce uraditi to sto ti hoces.
Jednostavno nema dovoljno podataka.

Neznam kako taj tvoj profesor misli da izracunas.Mora da je dao jos neki podatak ili mozda o kom se formatu radi.
 

Back
Top