Distance learning fakulteti?

Z

Zoa

Gost
RAdim vec nekoliko godina, imam dete, pa ne mogu da priustim sebi skolovanje u inostranstvu, ali me zanima kako se uci na daljinu na evropskim fakultetima i da li neko zna koji su provereno dobri fakulteti koji pruzaju mogucnost za ovakvo skolovanje. Znam da ljudi u celom svetu ovako studiraju, mada kod na nije zastupljeno.

Hvala unapred!
 
Ajd kad niko ne odgovora,
Evo ti link
http://www.londonexternal.ac.uk/index.shtml
obrati paznju na podatak od kada se oni bave tom vrstom studiranja.
BTW prosetaj do British Council-a posto i tamo mozes da se raspitas o svemu detaljno inace kod njih polazes ispite itd.
Ako o ovome ozbiljno razmisljas potrudi se da polozis
Cambridge Certificate of Proficiency in English posto ti je on uslov za upis (OK u nekim slucajevima je dovoljan i Advanced ali je CPE zakon).
Inace pogledaj i cene, kada ih uporedis sa nasim univerzitetima to i ne ispada tako skupo :roll:
Nadam se da sam pomogao :)
 
Zoa:
RAdim vec nekoliko godina, imam dete, pa ne mogu da priustim sebi skolovanje u inostranstvu, ali me zanima kako se uci na daljinu na evropskim fakultetima i da li neko zna koji su provereno dobri fakulteti koji pruzaju mogucnost za ovakvo skolovanje. Znam da ljudi u celom svetu ovako studiraju, mada kod na nije zastupljeno.

Hvala unapred!

Cao, Zoa!
Ne znam sta te konkretno interesuje tj kakve studije
javi pa cu pogledati
u medjuvremenu idi na google.com i ukucaj kljucnu rec distance learning
Pozdrav
 
Ne mogu sad tacno da se sjetim njegovog naziva (cini mi se alberta, ili tako nekako), ali u Barseloni postoji univerzitet koji funkcionise samo na ovom principu... Doduse, ovo je informacija stara nekoliko godina...
Inace, ima zaista i uglednih univeriteta u svijetu, na kojima mozes na ovaj nacin da se skolujes...
Jedan od njih je i cuveni Yale...
 
Anonymous:
Ajd kad niko ne odgovora,
Evo ti link
http://www.londonexternal.ac.uk/index.shtml
obrati paznju na podatak od kada se oni bave tom vrstom studiranja.
BTW prosetaj do British Council-a posto i tamo mozes da se raspitas o svemu detaljno inace kod njih polazes ispite itd.
Ako o ovome ozbiljno razmisljas potrudi se da polozis
Cambridge Certificate of Proficiency in English posto ti je on uslov za upis (OK u nekim slucajevima je dovoljan i Advanced ali je CPE zakon).
Inace pogledaj i cene, kada ih uporedis sa nasim univerzitetima to i ne ispada tako skupo :roll:
Nadam se da sam pomogao :)


S obzirom da sam vec cula za ovu dopisnu skolu zanima me da li si i ti pokusao sa istim. I ako jesi mozda bi mogao da mi kazes kakvo ti je iskustvo i koliko su ispiti teski? I na kraju koliko se njihova diploma vrednuje?

Hvala unapred.
 
Danas sam bio na nekom sajmu obrazovanja na Beogradskom sajmu i video sam da i neki nas privatni fakultet organizuje studiranje na daljinu. Mislim da je Megatrend ili Zecevic. Proveri. Pazi dobro kada budes gledala da li je diploma istog ranga kao i dipl. redovnog studiranja. Ja sam to trazio na nekim americkim univerzitetima, pa sam na jednom sajtu pored programa i svega u uglu,malim slovima napisano procitao da sertifikat nije priznat od drzve. Ipak ima toga i to je dobra stvar. Trazi preko yahoo-a pod kljucnim recima: adult education ili distans learning. Srecno
 

Back
Top