Temperatura i ostale tegobe

spajalica

Početnik
Poruka
10
Imam 34 godine. Molim da mi neko kaze misljenje o mom zdravstvenom stanju. U toku decembra sam 3 puta imala visoku temperaturu 38.9, uz jezu, drhtavicu, slabost, zamaranje. Treci put kada sam otisla kod lekara opste prakse, dobila sam uput za infektivno. Dobila sam uput za vadjenje krvi i analizu mokrace.
Nalaz- bakterije u mokraci, uradila sam urino kulturu - escherichia coli - dobila sam panklav da pijem,
Nalaz krvi i mokrace -
bilirubin negativan,
urobilinogen 16 mol/l - ref. 3-6 mol/l.
AST 36 - ref.do 31
ALT 41 - ref do 32
GGT 137 - ref do 38
CRP 38 - ref do 5
SE 7
limfo 43 - ref 20-40
stap 1
mono 5
eosino 5
virocit 3.
hepatitis b i c - negativ, sve ostalo je u granicama normale, pa i T3, TSH i CA19.9
ofamolog, UTZ stitne zlezde, RTG pluca - rezultati dobri
Kardiolog - tahikardija, puls u mirovanju 93, lekar mi je ispisao verapamil, ali jos nisam pocela da pijem, jer mi je 25.01. treba da nosim holter, pa cu onda da vidim, pritisak 120/80. Inace se brzo umaram, i u mirovanju mi u poslednjih godinu dana brzo zalupa srce, pa se smiri , recimo kada lezim i ustanem, osetim kako mi srce zalupa i nelagodno mi je.
Pre 4 godine su mi na UTZ nasli u desnom reznju jetre najmanje dve hiperhogene promene velicine do 2 cm, naverovatnije hemangiomi., sto se potvrdilo i CT nalazom.
2002. god nalaz biopsije sa grlica materice - Ca in situ, radjena konizacija 2 puta i 2003 uradjena histerektomija. nije bila potrebna nikakva terapija.
Cekam da se lekar vrati sa godisnjeg odmora 30.01. da bi mi pogledala sve ove nalaze, pa Vas najlepse molim za misljenje.
 
Virusoloski status - rekla bih da je neophodan i cudi me da Vam to na Infektivnoj nisu uradili.Rezultati jetre mogu biti od promena koje su vidjene na jetri, CRP ukazuje na neku upalu, limfociti na virus ali ne bitno, kardioloski nalaz moze da indikuje virusnu upalu (ali i ne mora), dakle bez virusoloskog statusa nista. UZ srca je neophodan, tahikardija u miru moze da stoji u prilog koksakiju ali i ne mora (tema o koksakiju postoji), temperature u decembru mogu biti (ali i ne moraju) od e. coli.

Dakloe imate gomilu nabacanih nalaza koji ovako sami za sebe ne znace ama bas nista a mogu d aznace i sto raznih stvari. Sacekajte da VAm dodje lekar sa odmora i uradite dijagnostiku do kraja.
 
Popila sam dve kutije panklava i bakterije u mokraci su prosle. Nosila sam holter 24 h i dr je rekao da je alaz u sustini ok. Pise na nalazu da je bilo 1369 tahikardija a da je najduza trajela 12 minuta.Max. HR 152, min 44, prosecno 80. Rekao mi je da pijem verapamil 2 x 1 tbl. Sto se tice ostalih pretraga, rekao je da ne treba. Medjutim je i dalje povremeno u toku dana imam ubrzano lupanje srca u stanju mirovanja. A sto se tice rezultata jetre dr je rekla da samo treba ponoviti analize za 6 meseci i to je to.
 
Tahikardije u mirovanju mogu cesto biti jedini znak na koksaki virusnu infekciju - sve o tome imate na temi o koksakiju. Ako radite testiranje na koksaki, nemojte ga raditi drugde sem ili na Torlaku ili na VMA: obe laboratorije rade tipizaciju virusa bez koje rezultati titra nista ne vrede (u privatnim laboratorijama). VMA je jeftiniji. Da sam na Vasem mestu ja bih uradila test na koksaki virus.
 

Back
Top