MIRC skripta pomoc

Patrick_star

Početnik
Poruka
5
Hocu da na Krstarica chatu koristim skriptu, kao neki. Interesuje me kako se to koristi? Kako da napravim npr da kada neko udje na moj nik, i nesto napise, posle npr. 10 sekundi , izadje poruka koju ja hocu? Nemam iskustva s ovim.:oops:
 
Pa da, gotovu. Ako da je "instaliram" ili kako vec. Kako da je podesim prema svojim potrebama, konkretno kada neko nestu meni posalje, npr CAO, on automatski izbaci neku poruku KOJU JA NAPISEM(pretpostavljam u skripti).:confused:
 
Ovde imas gomilu skripti pa biraj.To sto tebi treba se zove automatska poruka ili sekretarica.Potrazi to u opisu skripte.
Achilles skripta je dosta dobra.Samo moj savet je da nekoristis skripte koje nerazumes.Najbolje je goli mirc pa onda sam da odradis ono sto ti je potrebno.To je vec pisanje skripte a za to ti treba poznavanje bar neke osnove.Za komplikovanije stvari mnogo vise od osnove.Znaci moras traziti neki tutorijal.Guglaj...
 
Molim vas Help!!!!!!!!!!!!!!! E ovako ,moj problem je sledeci,da ne ulazim u detalje:Zeleo bih da na mircu registrujem svoj Nick ,a takodje i jedan kanal,pa va MOLIM ako mozhe ikakva pomoc ili bar link na kom bih mogao doci do informacija...iako je ovaj post malo off topic,molim vas pomozite,glupo mi je da otvaram novu temu...smrc :(
 
Ili na krstarici ( u kanalu #pomoc )ukucaj registracija kanala ili nicka i neko će ti odgovoriti.
Ili neko ko ima automatsku skriptu da cim ti upises nick reg odmah ce ti izbaciti upustvno ;)

Znaci , /join #pomoc pa pitaj :D
 
Pa da, gotovu. Ako da je "instaliram" ili kako vec. Kako da je podesim prema svojim potrebama, konkretno kada neko nestu meni posalje, npr CAO, on automatski izbaci neku poruku KOJU JA NAPISEM(pretpostavljam u skripti).:confused:

Ako se ja dobro sećam mIRC scriptinga, trebalo bi da je kod ovako:
Kod:
on *:TEXT:cao:?: {
.msg $nick Cao i tebi $nick !
}

Ovaj kod ubaciš u remote, tako što pritisneš ALT+R a onda ideš FILE pa NEW, i tu ga prekopiraš. U prvom redu je "cao" - tekst koji dobiješ, a u drugom redu "Cao i tebi $nick" to je šta mu ti pošalješ. $nick neće da piše, nego će tu da bude njegov nick. Ako nešto ne valja - javi da probamo nešto drugo, ali mislim da je to to. Kod mene radi.
 

Back
Top