musko-zensko prijateljstvo

Ma nemam pojma,mozda mi nije ni puno stalo...Odavno mi se cini da mi se nesto i ne bori za njegovu naklonost.Mozda sam bas i zeljela i da se desi nesto ovako(ako se desava) pa da dobijem ono malo vjetra u ledja sto mi fali.Mislim da sam i zato trazila misljenje na forumu,realnije se gleda na stvar.Poznanici ne bi ni povjerovali da se tako nesto moze desiti i u "savrsenom"braku.
 
ma divno bice. cist humanitarac koji od opstih i visih ciljeva ne vidi da prelazi granicu pristojnosti i sjebava atmosferu necijeg braka... da joj nabacimo oreolce odmah.

Хм, па чекај, ако муж сматра да то не угожава брак, ако он то види као пословну сарадњу (како год) зашто би та нека жена требало да се плаши како ће то деловати на нечији брак? Мислим, брак треба да чувају брачни другови (какав израз! :lol:)
Да он то доживљава као прелажење границе пристојности, она би вероватно ускладила свој однос према њему.
Питање је да ли је Заточена уопште на адекватан начин скренула пажњу мужу на то да ој мсета толико дружење? Можда он нема ни представу како она то доживљава?
Како би тек онда та жена могла да зна да ти контакти угрожавају брак?
 
U pravu si moje srce. Sanse, da kako staris nadjes prijatelje koje zelis da gledas svaki dan, ravne su 7/39. A ako ta fantasticna sansa dostavi prijatelja suprotnog pola, sa kojim zelis da potrosis vise vremena i bliskosti nego sa bracnim drugom, pocinje naucna fantastika. Za nekog drugog tu, romansa, ili bajka, cak.
 
Ma nemam pojma,mozda mi nije ni puno stalo...Odavno mi se cini da mi se nesto i ne bori za njegovu naklonost.Mozda sam bas i zeljela i da se desi nesto ovako(ako se desava) pa da dobijem ono malo vjetra u ledja sto mi fali.Mislim da sam i zato trazila misljenje na forumu,realnije se gleda na stvar.Poznanici ne bi ni povjerovali da se tako nesto moze desiti i u "savrsenom"braku.

Не бих да се играм чика Фројда..али ако могу мало запажање?
Када си поставила тему рекла си за свој брак ''можда и није све тако савршено''?
Било ми је чудно, јер људи обично знају да савршених односа и савршених људи нема.
Сад ми се некако чини да ти одавно знаш да ''није савршено'', то јест да си одавно незадовољна мужем и браком, али да си се из неког разлога дуго трудила да то тако представиш (себи или другима).

Ако ти је стало до мужа и одржања брака, ово може да буде добар повод за преиспитивање и постављање односа на нови ниво. Ако ти није стало (а тако ми некако звучиш у последњем посту:-?), онда разлог тражи у себи и својим осећањима, не у некој тамо жени из цркве...и онда види шта ћеш са браком и мужем...
 
ova zena ne prica o drugovima iz pelena. prica o vrlo konkretnoj situaciji naglog zblizavanja sa "pravom vernicom", o svakodnevnom chatu i kontaktu, i to muza koji inace koliko vidim samo ***** i zvoca... pa bi bilo lepo da o tome pricamo ovde.

a...o tome priča?..........u to opasno zayebano....ja savetoojem zatočenu da preseče....nema drooženja...može svašta da booode.....uopšte nije bitno kako žene izgleda.....taj njen će da opsenari....mi mooški smo tako....malo.....ovaj...da... (:
onda makaze u rooke i da se preseče......
 
А ако ситуација то захтева, па те неки ожењени колега сваки час цима да бисте неки посао хитно привели крају?

Мислим, шта знам, мени је један ожењени колега често долазио у стан док смо радили неки пројекат. Нисам размишљала да то што неколико дана заредом долази у стан једне распуштенице може да му утиче на брак. Ваљда он познаје своју жену и води рачуна о томе. :roll:

(Можда је проблем у мени што ја не видим опасност тамо где је други виде, и што мушко-женске односе не сводим првенствено на физичку привлачност. Колеге и сараднике не разврставам по полу...:roll:)
 
А ако ситуација то захтева, па те неки ожењени колега сваки час цима да бисте неки посао хитно привели крају?

Мислим, шта знам, мени је један ожењени колега често долазио у стан док смо радили неки пројекат. Нисам размишљала да то што неколико дана заредом долази у стан једне распуштенице може да му утиче на брак. Ваљда он познаје своју жену и води рачуна о томе. :roll:

(Можда је проблем у мени што ја не видим опасност тамо где је други виде, и што мушко-женске односе не сводим првенствено на физичку привлачност. Колеге и сараднике не разврставам по полу...:roll:)
moze da me cima u kancelariji. nema potrebe da mi dolazi u kucu - racunare i to jos bolje imamo i tamo, nema kod mene nista sto nema u kancelariji. ostajemo duze da radimo kad je frka i to cesto, ali NA POSLU.

meni je inace potpuno svejedno sto su moji saradnici muskarci, niti me iko tu zanima, niti ih razvrstavam po polu. samo sam svesna toga sta je pristojno a sta nije i sta bi u glavi neke tamo zene (umorne i u mozda ne bas dobroj fazi u braku) moglo da deluje uzasno i bude bolno.
i ne, ne pustam da ozenjene kolege vode racuna o tome sta ja radim.
ja vodim racuna o tome sta ja radim.
 
и што мушко-женске односе не сводим првенствено на физичку привлачност.
ni ja.
ja u vooj temi uopste nisam napisala da je po sredi prevara, niti mislim da je uzrok prevare u zrelim godinama samo i najpre fizicka privlacnost... sto rece pile, situaciju ne znam detaljno i necu da se bavim vracbinama...
ali ono sto znam jeste da je svakodnevno cimanje coveka koji je u braku (pritom ne kazem da i njegovo ponasanje nije bzvz) i iznenadno zblizavanje odraz najblaze receno bezobrazluka.
 
Наравно да свако треба да води рачуна о томе шта ради... О томе и говорим!
Нека уморна супруга у лошој фази брака може и од вашег заједничког дужег остајања на послу да направи шпанску серију...
Ко хоће да види зло - видеће га, било где!

Мени је савест чиста што са колегом код своје куће радим пројекат. Ја не морам да будем упућена у стање његовог брака (ко што и нисам). Ако он зна да има љубоморну жену која ће у томе видети неко зло - он треба да води рачуна о томе и да не доводи себе (и мене) у непријатну ситуацију. Ако он процени да је то сасвим ОК и да нема разлога да не дође код мене да радимо заједно - онда нема шта ја да размишљам о његовој жени и браку. Ваљда он боље зна.

То сам хтела да кажем.
 
helen, jasno mi je koji je tvoj psihicki sklop i slicnije smo nego sto deluje.
ali, ja ne verujem da ljudi nuzno bolje znaju.
da znaju ne bi bilo toliko govnjivih brakova.
i ne prepustam nista slucaju ako makar i osetim da bi moglo biti sranja.
pazim na ljude cak i kad oni ne paze na sebe.

u mom dosadasnjem radu sa muskarcima bilo je tacno 7 situacija u kojima je moglo da se desi sranje i isto toliko u kojima sam se napravila luda i odigrala sah mat dovoljno pre...
 
ne verujem da ljudi nuzno bolje znaju.
da znaju ne bi bilo toliko govnjivih brakova.
i ne prepustam nista slucaju ako makar i osetim da bi moglo biti sranja.
pazim na ljude cak i kad oni ne paze na sebe.

u mom dosadasnjem radu sa muskarcima bilo je tacno 7 situacija u kojima je moglo da se desi sranje i isto toliko u kojima sam se napravila luda i odigrala sah mat dovoljno pre...
Slažem se u potpunosti...reagujemo slično....čak i u dugogodišnjim prijateljstvima sa pripadnicima muškog pola, medju kojima ima ljudi koji me poznaju kao ja sebe samu, uvek sam se trudila da kad im se u životu pojavi neka nova žena, da joj lično i suptilno stavim do znanja da mi je on samo drug...ako smo do tad letovali zajedno, više ga ne pitam hoćemo li i ove godine na letovanje zajedno, nego čekam njegovu reakciju, ako smo do tad znali i da prespavamo noć u krevetu zajedno ( naravo, bez da se išta dešava), više ni to ne radim...pa čak i ako on ima tendenciju da to radi....svoje prijatelje čuvam od neprijatnosti, a kad su poznanici u pitanju, čuvam sebe od neprijatnosti.
 
Bravo zene.
Opravdale ste laskavi naziv forumashice.
Ja vam se divim.
Ne samo da pazite na sebe, vec i na druge.
Ne dozvoljavate ni najmanju mogucnost da se nesto desi.
A desilo bi se...muskarci su inace hodajuci pe.nisi i sve o cemu razmisljaju je kako da vas sto hitnije i sto vise puta kresnu.
Hvala za aplauze.
 
Oprosti Sanjice vjerovala bih i ja da sam Zatocena 92,ali posto sam ja Zatocena 72,ne mogu reci bas da vjerujem pogotovo tako cvrsto kao ti.

:lol: 'crni' homor...
normalno je da i ti i on imate prijatelje oba pola. shto reche neko ovde,ne zavrshava se zivot ulaskom u brak. pazi, ja nisam ni blizu braka i ovo pishem ne iz svog nego iz iskustva meni bliskih osoba koje su u dugoj vezi ili bash u braku. to su uglavnom parovi neshto mladji od vas. ono shto je meni chudno u ovoj prichi je ta razlikama u godinama izmedju njih. pri tom su se skoro upoznali. moze to da se razvije i u neko lepo prijateljstvo, ima nas svakakvih, ali meni je verovatnije da se tu neshto deshava. ne mora da bude u emotivnom smislu...
recimo da imam par drugova iz 'ranijih dana' , ali zna se koje su granice prijateljstva i shta mogu da ochekujem od njih. a i oni od mene. ali imash ti i stvarno jakih mushko-zenskih prijateljstava, koja ne pochivaju na privlachnosti, al' opet ponevljam,ta za koja ja znam su se formirala u godinama drugachijih od ovih koje ti navodish.
udavih..
 
Наравно да свако треба да води рачуна о томе шта ради... О томе и говорим!
Нека уморна супруга у лошој фази брака може и од вашег заједничког дужег остајања на послу да направи шпанску серију...
Ко хоће да види зло - видеће га, било где!

Мени је савест чиста што са колегом код своје куће радим пројекат. Ја не морам да будем упућена у стање његовог брака (ко што и нисам). Ако он зна да има љубоморну жену која ће у томе видети неко зло - он треба да води рачуна о томе и да не доводи себе (и мене) у непријатну ситуацију. Ако он процени да је то сасвим ОК и да нема разлога да не дође код мене да радимо заједно - онда нема шта ја да размишљам о његовој жени и браку. Ваљда он боље зна.

То сам хтела да кажем.
Da ja radim s tobom projekat više bi gledo u tvoje grudi, dupe, noge, stas, nosić, okice, frizuru nego u projekat ali teško da bih ti to rekao ili dozvolio da primetiš i u tom trenutku ne bi mi bila ni na kraj pameti moja supruga.
 

Back
Top