Petarde....

postavis uslov: mama ce nam svima kupiti vatromet i raznorazne dozvoljene amaterske pirotehnicke zezalice u radnji koja se time bavi, i moci cete da gledate i pomazete joj da sve to aktivira. ako obecate da necete bacati petarde, jedna petarda i propao dogovor- nema vatrometa... :D:D

a sad ozbiljno: juce na tv lekar pricao o opasnosti petardi i rece da im je jedno dete od povreda preminulo. predugo je drzao petardu u ustima!!? da se pokaze pred drugarima. treba ozbiljno popricati sa decom i objasniti im kakve sve posledice mogu da budu.
 
Petarde uzasno mrzim.Poslije rata ne mogu da ih smislim jer se trzam skoro na svaku koja padne.Dijecu razumijem sto ih bacaju,pa na kraju i ja sam dijete bio,ali matore konje koiji ih bacaju sacekivajuci prolaznike da ih trznu tu sam vec spreman i u konflikt da udjem.
 
Jeste da od toga zivim u decembru, ali pobornik sam toga da se pirotehnika zabrani osim za obucena lica koja bi izvodila vatromete i to pod odredjenim uslovima i zakonima o obezbedjenju.
Necete verovati koliko ljudi bacaju novac na to.
Ne retko, odrastao covek postavi 5, pa i 10 hiljada dinara za nesto sto traje 30- 40 sekundi. Za to vreme nije moguce ni spaliti novcanice u toj vrednosti.
A neko je spomenuo topovski udar...Postoji na zalost i nesto jace, a to je Tiger. Neka budala ga je bacila u centru Subotice i osim sto su se upalili svi alarmi u kolima, upalili su se i svi alarmi u bankama.
Kakvo im je to zadovoljstvo da nesto grune bas kada ga oni bace. Da li su tako uzivali i za vreme bombardovanja ? Pitanje se odnose na one dve osobe koje su pisale da uzivaju u bacanju petrdi te jacine.
 
uf ne podnosim petarde...ne volim nista sto je glasno...zato i ne idem u bioskop npr ili u diskoteke od kojih moram posle nedelju dana na lecenje...nego bilo kako bilo, koliko znam prodavanje petarda, javno, na ulicama, na tezgama je zabranjeno, a zadnji put kad sam bila u Srbiji pred Novu Godinu, svuda tezgari pazare petarde tek tako....pa trebali bi roditelji da ih proteraju, ali ozbiljno...ali ne niko nista ne kaze...sta ja onda da radim...uostalom koja je svrha tih pedardi, sem pravljenja buke nekome drugom a ne sebi, i rasterivanja lokalnih zivuljki...najveci problem je sto niko nista ne govori...negoduju pojednici...koji lice na vecita gundjala na kraju...i to je to...ostali kojima se ne svidja, cute i to je to...pf....
 
E,pa dragi moji ovako......Poskidala sam sve najgadnije opekotine koje sam, nasla na netu i odrzala jedno predavanje sa sve akcentom na zrelo i odgovorno ponasanje jednog mladog coveka (od 14 godina).koliko je uspelo videcemo sutra kad se vrati sa zurke(koji sam ja optimista),a do tada SREEEEEEEEEEEEEEECNO VAMA bilo prijatelji moji virtuelni i hvala na iskrenim savetima tokom naseg dosadasnjeg druzenja.Pozdrav....
 
petarde.jpg


Ove godine komšija nije pucao iz Heklera, po običaju čisti ga do srpske Nove godine.
Petarde su prosto melem za uši u odnosu na Hekler...
 
Volim da gledam vatromet, posebno kad ga 'odrade' profesionalci. Volela sam da pucam iz tatine lovačke puške (kad se iznosi pečenica iz peći za Božić, mama i tata nose pečenicu a ja pucam iz puške, pošto moj mlađi brat nije smeo, takav je običaj kod nas) Ali nikada nisam poželela da sama napunim pusku i pucam. Petarde me nikad nisu privlačile, totalno su mi besmislene i nemaju nikakvo značenje a ni svrhu osim da naprave buku.
 
Ako vase dete zeli da baca petarde kako resavate ovaj problem?Ako se vase dete plasi petardi sta radite u tom slucaju?
Jasno vam je stariji me izlude svojim navaljivanjem da ih kupuje i bespomucno baca svuda dok se mladja bukvalno krije ispod kreveta kad god negde nesto pukne!
Pozdrav....
Petarde bih zabranila svima, ne samo onima koji imaju manje od 18 godina i rešen problem globalno.
A detetu bih zabranila , ako već ne mogu da izbegnem da ih baca, strogo bih ga nadgledala.
A ako se plaši istih, pa šta tu mogu da uradim sem da pokušam da mu objasnim da mu se od buke ne može ništa desiti, a da od njih beži na kilometar.
 
E sad da vam ja svima nesto kazem, i vama katolicima i pravoslavcima.

Zasto morate da pucate, da senlucite na ovaj porodicni i Boziji praznik????????????????????
Zar vam je malo bilo pucanja poslednjih godina, pa ne mozete bez petardi, topova, pistolja???????????????????

Kako vas bre nije sramota od vasih porodica, pa zar ne znate koliko ste jada naneli nekome ko se boji pucnjave, ko ima fobije, ko ima malu decu, kucne ljubimce, bebe koje reaguju placem na takvu pucacinu.
Zar je to nacin da se proslavi Praznik???????????
Razmislite malo. Mislim da nije.
U svakom slucaju, ako vam se puca ima hvala Bogu, takvi isti kao vi su se postarali da na svetu postoje drzave gde se ratuje, pa idite tamo i pucajte do mile volje.
A najbolje pucajte sebi u glavu.
Eto, mozete da me banujete, ali dosta mi je primitivaca koji su jedino hrabri kada uzmu pistolj u ruke i pucaju.
Sram vas bre bilo.
I katolike i pravoslavce koji na ovakav nacin proslavljaju Bozic i Novu godinu.
 

Back
Top