Canon LPB 2900 (kako se puni toner prahom )

ivan88se

Obećava
Banovan
Poruka
82
Ako neko zna neki sajt kako se puni toner kod Canon Lasera LBP 2900 ( u video formatu ili iz slika )neka mi da link ako nije problem ili ako mu nije tesko da mi napise ( ako ne postoji link a on zna )

Ja sam pre 1god uzeo Canon LBP 2900 i o njemu mogu da kazem samo nabolje,

Ako se neko razmislja da kupi ovaj laser slobodno neka ga uzme jer je ekstra>>> nezglavljuje papir,brz odziv stampe ....


Ja sam sam probao nesto da petljam pre nego sto sam kupio prah.Neke safove sam skino i nista.

jedino sto sam uspeo je >>>>>>> umazao sam se sav prahom iz tonera >>>cacko sam nesto oko valjka - posto sam sve safove koji su imali odsafio i nije hteo da se otvori ja ti povucem valjak ( nije ni on mogao da ispadne-pomerio je se mozda za 1mm kao da ga drzi neka opruga ili ... !!! ) i kada sam ga pomerio ispalo je nesto praha - meni se cini da sam mu skratio vek stampe za jedno 500lista posto je poslen toga bio mnogo laksi.

Kod HP ima plastican cep ( ima i kod Canona ) ali kod HP je vidljiv dok je kod Canon-a prekriven plastikom e sada koji safovi skidaju tu plastiku ja nemam pojma ja sam sve safove poskidao ali nista se nije desilo.


Ako je neko licno punio ovaj toner molim ga da mi kaze kako se radi,ali detaljno da mi opise koji saf se odsafi,sta se skine i tako dalje ........ ako nije problem

ali molim vas da mi kaze onaj ko je to uradio a ne da pisu neki koji to nisu radili ( teoretisu ) pa mi treba ceo dan da procitam sta su napisali.




////////////////////////////////
UNAPRED HVALA
////////////////////////////////
 

Prilozi

  • toner4vl.jpg
    toner4vl.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 15
Koliko sam ja citao, taj prah je kancerogen (use google)!!! Pogotovo kad se udahne, prah se zelepi, vezuje za plucne alveole i godinama ostaje tu!!!

Prepusti to ljudima koji se time bave, refiluju tonere. Oni imaju neke komore u kojima to rade.
A cena je negde oko 1.200 din

Inace, ja sam uzeo skoro HP 1020. Malo sam se informisao oko punjenja tonera i kako i sta, pa sam dosao do ovih informacija, posto sam pre imao injekt HP1315, i sam sam punio ketridze, inace i te boje za ketridze su toksicne.

Pozz
 
izvini ako gresim HP1315 da to nije deskjet


Ja sam moj HP5150 punio toliko mnogo da je crko i sam stampac.


Pogledaj moju temu : Canon Pixma 1800 zbogom HP 5150 ( placen pre 3 godine u Uzicu )


Inace mene su savetovali da placam i za punjenje ketridza za deskjet HP 5150,sto su oni od mene pametniji.


Lepo narucio iz BG boju,kupio 4 sprica i sam punio,sto bi ja njima davao od 100-200dinara za punjenje ketridza ( cena punjenja bez boje ) ????????
 
nemojte dzabe pisati na ovu temu nesto levo , nego ako neko zna kako se radi neka napise ili neka da link ( ako zna )


jer sigurno ce jos nekome trebati da zna kako se puni toner sa prahom kod Canon LBP 2900.




//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
pisite na ovu temu samo ko je punio ovaj model a nemojte pisati sta ste radili sa
vasim modelom stampaca koji nije NAVEDEN U OVOJ TEMI .Ovu temu sam postavio zato sto mi stvarno treba jel ko je lu.... da placa punjenje kad moze i sam to da uradi .
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////





////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
ALI SIGURNO CE JOS NEKOME TREBATI
JER CE IMATI ISTI PROBLEM KAO JA PA ZATO PISITE SAMO
VEZANO ZA OVU TEMU
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////​
[
 
Aj, idi baci se pod voz, jel za bolje nisi!!

koliko sam procitao pravila foruma pretnja se kaznjava.

Ja se izvinjavam ako sam te uvredo sto sam napisao

" pisite samo vezano za ovu temu a ne vezano za druge stvari jer je bas bezveze svi nesto rokaju a niko ne odgovori na temu aj i da odgovori nego sto mi treba poslen ceo dan da procitam sve strane sta je neko pisao.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
nema buraz ljutnje ako sam te te uvredio,ja se izvinjavam ako je to u pitanji ali ako
nesto znas ti napisi-a ako ne znas nemoj pisati
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////



////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

meni licno ovaj FORUM je najbolji,ne samo sto sam nasao pomoc za skolu vec i za privatne stvari
ALI SKORO UVEK POPI............. JER NA SVAKOJ TEMI NEKO LUPA NESTO STO NEMA VEZE SA TOM TEMOM

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

i da stavimo tacku ( ako si se kojim slucajem naljuti i zbog ovoga sto sam napisao ) jos jednom IZVINI ali morao sam.
 
Xe,xe,xe....rece ti...:"sto su oni pametniji...", a sto si pa ti is[pao sad pametnijiod njih? Pa covece ti si sa onim sto si opisao gore napravio samo vece sranje koje ce da te kosta pa....namjanje duplo vise nego sto bi te kostalo punjenje u servisu.Pobogu brate slatki pa oni valjda rade te stvari ipak malo bolje nego mi!! I josh nesto budi srecan ako uopste bude proradio jer po opisu onoga sto si ucinio teeeesko da ce da moze da se sredi tako lako.Aj, javi sta si radio jer jednog druga interesuje isto.
 
Xe,xe,xe....rece ti...:"sto su oni pametniji...", a sto si pa ti is[pao sad pametnijiod njih? Pa covece ti si sa onim sto si opisao gore napravio samo vece sranje koje ce da te kosta pa....namjanje duplo vise nego sto bi te kostalo punjenje u servisu.Pobogu brate slatki pa oni valjda rade te stvari ipak malo bolje nego mi!! I josh nesto budi srecan ako uopste bude proradio jer po opisu onoga sto si ucinio teeeesko da ce da moze da se sredi tako lako.Aj, javi sta si radio jer jednog druga interesuje isto.

ako mislis !!! sto si ti sad pametniji !!! sto se odnosi na HP 5150 kroz ovaj stampac sam potrsio skoro 3l boje ( sa orginalnim ketridzima i 2 koja sam ja kupio )i sljako je bez problema do pre neki dan kada je odjednom poceo da guzva listove..

Pukne mi film i odem kupim CANON Pixma 1800

Ja mu ukljucim jedan za stampu OK on ostampa ali potom uvuce drugi list ( a ja sam poslao samo 1 na stampu ) i zaglavi se.

Ja format WINDOWSA-racunam on se nesto pogubio ( zbog windowsa ) kad isto sra.... probao sam na drugi racunar da ga instaliram ista stvar.


A STO SE TICE CANONA LBP2900 STAMPA BEZ PROBLEMA

!!! NAPOMiNJEM JA JESAM SKINO SAFOVE ALI NISTA NISAM MOGA DA RASKLOPIM !!!

jedino sto sam uradio kada sam pipnuo valjak-nije mogao da se izvadi nego je se samo malo pomerio oko 1mm ( povukao-zeleni ispalo je nesto praha ) dali je to prah koji se zakoreo od stampanja ili prah koji sluzi za stampu nemam pojma ->>> samo znam da je bio laksi posle moje OPERACIJE TONERA. Ja sam poslen toga vratio sve safove ocisti sam ga posto je se isprljao od praha i sljaka bez problema.Ovo sam radio letos sa LBP 2900 i evo do decemnra sljaka OK a potrosio sam 1 ris papira i po dobro naceo 2.

Ovu temu nisam postavio zato sto mi je nestalo paraha u toneru ili sam zezno stampac,vec zato sto sam kupio prah ( narucio iz BG-a 1kg -20evra ) pa kada prestane da stampa da bih umeo da ga dopunim.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
neledr

zamolio bih te ako znas nekoga ili ako ti umes da ga dopunis ( uspeo si da skines
plastiku sa poklopca ) molim te napisi mi kako se to radi

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
Slusaj da ti pravo kazem ja ima PIXMU 4XXX refilonanje sam prvo radio u servisu pa posle posto sam nabavio refill kit to radim sam.Prosto! Medjutim moj ortak je kao sto sam ti i rekao imao isti problem i moslim da mi reche da je taj deo fabricki utopljen odn. ta plastika nemoze da se skine.Aj' pitacu ga ponovo da vidim sta je on uradio.Pozz.
 
Slusaj da ti pravo kazem ja ima PIXMU 4XXX refilonanje sam prvo radio u servisu pa posle posto sam nabavio refill kit to radim sam.Prosto! Medjutim moj ortak je kao sto sam ti i rekao imao isti problem i moslim da mi reche da je taj deo fabricki utopljen odn. ta plastika nemoze da se skine.Aj' pitacu ga ponovo da vidim sta je on uradio.Pozz.

OK.Aj mi javi kada ga pitas
 
Ovako. Chuli smo se kao sto sam ti i obecao ali kao sto sam i mislio rekao mi je da je ta plastika utopljena fabricki i da su mu to sredili u servisu.I on je isto pokusavao to da dopuni sam ali naravno nije uspeo pa je na kraju zavrsio uservisu.Izvini ali izgleda da ti nisam bio bashod koristi
 
Ma nema veze.Aj ga pitaj ako ti nije problem sta su mu u servisu radili.Da nisu polomili tu plastiku.Sve se meni cini da cu morati da platim 1 punjenje ( i tada da gledam kako rade pa cu 2 punjenje uraditi ja )


/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
SRECNA NOVA GODINA
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
Hvala takoodje! Pitao sam ga ali ni on nije siguran jer dok su mu to radili on je sacekao u drugom delu servisa.Kaze da " misli da su nekako skinuli plastiku pa je po punjenju necim zalepili..." . Ja neznam zaista, jer jedino sam imao ink jet stampace. Sorry ali toliko. Pozz.


Ok,nema veze.Ako znas nekoga ko je video kako se radi ti ga pitaj pa napisi na forumu.



Pozzzzzz
 

Back
Top