Minut-pire

Gost 36589

Domaćin
Poruka
3.225
Pa...desilo se slucajno da imam nekoliko kutija ovog pirea.
Posto je odvratan i nemam nameru da ga spremam,,,da li postoji neka varijanta nekog jela u kome bi ovo suvo pire moglo da se upotrebi?

Predlozi?
 
knedle sa šljivama ili sirom

Spremiš pire po uputstvu (može i pola mere), dodaš jaje, brašna po potrebi da se ne lepi mnogo za ruke. Pobrašnjaviš dasku, promesiš testo, pa napraviš knedle ili sa šljivama ili prazne. Skuvaš ih, pa one sa šljivama služiš sa slatkom pavlakom, a prazne staviš u nauljenu tepsiju posutu prezlama, pospeš pavlakom, sitnim i rendanim sirom, odozgo još malo prezle, zapečeš i služiš.

pogačice sa krompirom

Napraviš pire, u 2dl mleka staviš da se podigne kvasac sa velikom kašikom šećera, ubaciš u krompir, staviš soli, jedno jaje, 1dl ulja, brašno, meko zamesiš i ostaviš da naraste.
Razviješ na 1cm debljine, premažeš uljem (ili margarinom). Može se posuti i sitnim čvarcima ili rendanim sirom, ali nije obavezno. Otprilike trećinu testa po dužini preklopiš, pa onda i drugu trećinu. Premažeš ponovo, pa isto tako pteklopiš, samo po širini. Ostaviš par minuta da se opusti, razviješ na 2cm debljine i isečeš nožem kocke otprilike 5x5cm.
Poslažeš na tepsiju i pustiš da narastu, namažeš jajetom i pečeš.
 
...ove knedle sa sljivama koje ti predlaze Kaja su super - pravila sam ih po ovom receptu:

120g krompir pirea iz kesice, 4dl vode, 2 kasike ulja, 1 jaje, 200g brasna (moze p. za pecivo) - oblikovati dugacku veknu, seci kolutove, u njih stavljati sljive (mogu i suve) sa kasicicom secera (30kom), kuvati u kljucaloj vodi 5 -10 minuta, kad isplivaju kuvati jos malo, vaditi resetkastom kasikom i odmah stavljati u prezle koje su malo proprzene na buteru (moraju biti suve). Posuti prah secerom
 
Pa...desilo se slucajno da imam nekoliko kutija ovog pirea.
Posto je odvratan i nemam nameru da ga spremam,,,da li postoji neka varijanta nekog jela u kome bi ovo suvo pire moglo da se upotrebi?

Predlozi?

Ukoliko minut pire pripremis samo sa mlekom ( a ne kao u uputstvu 1/2 vode ) i kockom putera, ne margarina, i nije tako lose. Inace ja pravim finu musku od minut pirea. Fil pripremis kao za klasicnu musaku a umesto kolutova krompira koristis ovaj pire. Odozgo pospi parmezanom ili kacakavljem. super je. A isto tako mozes da probas i nesto sto ja zovem " lazna lazanja". Na dno posude stavis minut pire, preko pirea stavis tanak sloj pavlake, rendanu sunku, rendan kackavalj, ko voli mozu se staviti i sampinjoni. i tako slozis dva ili tri tanka sloja. Prelijes besamel sosom koji sama napravis ili iz kesice (zivele kesice ) i pospes parmezanom.
 

Back
Top