Sve o Dreamboxu

ja nemam nikakvu kartu za resiver DM600 PVR, a sto se tice audio dugme za prevod to funkcionise kod HBO Adria, TV1000, Cinemax itd. ali ja sam cuo da moze prevod i na nemacke, filmske "Sky" kanale(bivsa Premiere) kad se prebaci na original ton ali taj prevod kod mene ne radi !!!

pa verovatno nemas kanale nova i rtl onda od tog sto dobijas da gledas
sto se tice sky nemacka kanale mozes da prebacis samo na engleski govor odnosno sinhronizaciju a sto se tice titlova imas jedan plugins koji se instalira pa se pojavljuju titlovi zove se drtic
 
pa verovatno nemas kanale nova i rtl onda od tog sto dobijas da gledas
sto se tice sky nemacka kanale mozes da prebacis samo na engleski govor odnosno sinhronizaciju a sto se tice titlova imas jedan plugins koji se instalira pa se pojavljuju titlovi zove se drtic

aha, sad mi je jasnije sto nemam RTL i NOVA. A, evo upravo sada nadjo neki link "Drtic Dreambox Subtitle". Pokusacu to da napravim a ako ne bude islo javicu se za dobar savet. Hvala puno!
 
instalirao sam, konacno, plugins drtic za titlove, na DM600 PVR ali nisam bas nesto odusevljen sa ovim. Titlovi se moraju, rucno traziti i ubacivati u dreambox, za film koji hoces da gledas, nista nije automatski kao sto sam ja mislio i program pokazuje veoma cudno, pojedina slova.
 
mukioff drtic je program za enigmu1 i nije neko resenje, to si u pravu. Da bi koristio subtitle ddamir moras da imas neki od enigma 2 risivera ( 500HD,800HD,AZbox,ketrin... ) e sa njime mozes da skidas titl direktno na risiveru ,pustas po EPG-u, menjas pozadinu titla,velicinu slova,boju i milion drugih opcija.
 
Predr@g settings E1 42E - 30W - 210211 - all update


added SKYITALIA Eurobird 9A - 9,0E

Sky Calcio 2,3,4,5,6,7

Primefila 3,5,7,9,11,13​

Kod:
http://www.zshare.net/download/86910141ff710489/
 
Predr@g settings E2 VU + DUO/Dreambox 210511 - all update

-19.2E.13E
-19.2E.16E.13E
-19.2E,16E,13E,0,8W
-28.2E,23.5E.19.2E.16.E.13E.7.0E.0.8W
-28.2E - 18W
-42E-30W

Kod:
http://www.zshare.net/download/90439484a51c6d48/
:D
 
Imam problem. Nabavio sam DM800 HD se. Kada izmenjam nekoliko kanala, izgubi se Ton. To se desava nekad kad promenim 5 kanala a nekad kad promenim 10 kanala. Jedina mogucnost, da dobijem Ton je da Box iskljucim na glavni prekidac na Boxu i ponovo ukljucim, onda se ton vrati. Da li postoji neko resenje za ovaj problem?
 
Zamolio bih za pomoc oko DM500S, a radi se o sledecem: resiver je radio perfektno do pre neki dan kada sam dosao s posla i video da na resiveru gore crvena i zelena lampica zajedno (predhodno vece je radio OK i najnormalnije sam ga ugasio na daljinski i ostala je upaljena crvena lampica). Pokusao sam da iskljucim napajanje i time resim problem ali nisam uspeo, kad ponovo ukljucim napajanje upali se samo zelena lampica ali nista se ne desava, nikakvu sliku ne salje na tv niti reaguje na komande s daljinskog. Pokusao sam da uradim reinstalaciju softvera jer sam mislio da je neki softverski problem ali nista ne pomaze. Odradi instalaciju sasvim normalno, bez ikakve greske ali opet ista stvar kada spojim resiver s TV-om.
Ako je neko imao slicno iskustvo ili zna o cemuse radi molio bih da mi odgovori da znam da li to moze da se popravi ili moram u kupovinu novog?
Hvala.
 
Zamolio bih za pomoc oko DM500S, a radi se o sledecem: resiver je radio perfektno do pre neki dan kada sam dosao s posla i video da na resiveru gore crvena i zelena lampica zajedno (predhodno vece je radio OK i najnormalnije sam ga ugasio na daljinski i ostala je upaljena crvena lampica). Pokusao sam da iskljucim napajanje i time resim problem ali nisam uspeo, kad ponovo ukljucim napajanje upali se samo zelena lampica ali nista se ne desava, nikakvu sliku ne salje na tv niti reaguje na komande s daljinskog. Pokusao sam da uradim reinstalaciju softvera jer sam mislio da je neki softverski problem ali nista ne pomaze. Odradi instalaciju sasvim normalno, bez ikakve greske ali opet ista stvar kada spojim resiver s TV-om.
Ako je neko imao slicno iskustvo ili zna o cemuse radi molio bih da mi odgovori da znam da li to moze da se popravi ili moram u kupovinu novog?
Hvala.
pozdrav
koji softver si stavljao u resiver i da li si ubacivao preko lan kabla ili rs232 i koji je bio pre ovog sto ti se desilo softver u samom resiveru
 
pozdrav
koji softver si stavljao u resiver i da li si ubacivao preko lan kabla ili rs232 i koji je bio pre ovog sto ti se desilo softver u samom resiveru

Koristio sam Gemini 4.70 i ubacivao ga pomocu rs232 kabla i DreamUp programa i sve je radilo OK do tog dana. Sve isto sam koristio i kada sam pokusao da reinstaliram softver i odradi sve bez greske (mislim na instalaciju) ali nece da radi.
 
Koristio sam Gemini 4.70 i ubacivao ga pomocu rs232 kabla i DreamUp programa i sve je radilo OK do tog dana. Sve isto sam koristio i kada sam pokusao da reinstaliram softver i odradi sve bez greske (mislim na instalaciju) ali nece da radi.
Jesi li proverio napajanje (adapter), zna on često da pravi problem, nedaje potreban napon i tu dolazi do problema?
 
Pozdrav,
Interesuje me razlika u kvaliteti clonova dreamboxa HD800 i HD 500 u odnosu na openbox S10Hd jer su svi sa slicnim karakteristikama i na bazi linuxa.
Da li je tacni da HD500 ima najbrzi procesor i koja je razlika na kvalitet slike u koriscenju.
Hvala.
 

Back
Top