SSJ - Stranka Srpskog Jedinstva - sta je sad ovo?

"Dok se rešavalo goruće pitanje opstanka srpskog naroda na Kosmetu, Tadic je igrao i pevao u VIP loži na koncertu Miroslava Ilića"
U tekstu se jos navodi da se "predsednik svojski potrudio da zaboravi na državne probleme i da se veselio u društvu ministra Dragana Šutanovca (zeta Miroslava Ilića) i premijera Republike Srpske Milorada Dodika."
(Arena)
 
Radikali ce dobiti ono sto im pripada.
Tadic ce dobiti svoje, ukoliko mu u pomoc ne priskoci DSS, to je takodje sigurno.
Kako i koliko, pa, nije daleko Sveti Jovan..
Opet moram na Vi:cry:

Svako će dobiti ono što mu pripada. Samo ja od 1999 čekam da uvedu stavku "ne zanimaju me navedeni" pa da vidim ja te jedine i odabrane koliko će da nas zavlače. Propadnu li izbori zbog takvih - njima sledi doživotna zabrana. A ne da kad precrtam listić to bude - izlaznost na nivou.
 
Svako će dobiti ono što mu pripada. Samo ja od 1999 čekam da uvedu stavku "ne zanimaju me navedeni" pa da vidim ja te jedine i odabrane koliko će da nas zavlače. Propadnu li izbori zbog takvih - njima sledi doživotna zabrana. A ne da kad precrtam listić to bude - izlaznost na nivou.

Ako STE izasli, onda to ulazi u izlaznost, a Vasa je stvar hocete li precrtati ili ne.
Ja mislim da je bolje ne izaci, nego izaci i precrtati kad je vec zeljena opcija - bojkot!
 
Ako STE izasli, onda to ulazi u izlaznost, a Vasa je stvar hocete li precrtati ili ne.
Ja mislim da je bolje ne izaci, nego izaci i precrtati kad je vec zeljena opcija - bojkot!

Medjutim, nije li neslavna praksa pokazala da su izbori jako važan čin u Srba?
Recimo taj dan i pokojnici imaju pravilno zaokružene listiće.
Ovako sam bar siguran da neki najveći srpski sin nije dobio pravo na doživotno izdržavanje sa budžeta ako pobedi.

Grčki model bi kod nas razbucao mnogima snove o izdržavanju sa budžeta i komunističko nasledje o piramidalnoj organizaciji stranke.
Stvorila bi se odgovornost koja bi imala svoju cenu na izborima.
 
Medjutim, nije li neslavna praksa pokazala da su izbori jako važan čin u Srba?
Recimo taj dan i pokojnici imaju pravilno zaokružene listiće.
Ovako sam bar siguran da neki najveći srpski sin nije dobio pravo na doživotno izdržavanje sa budžeta ako pobedi.

Grčki model bi kod nas razbucao mnogima snove o izdržavanju sa budžeta i komunističko nasledje o piramidalnoj organizaciji stranke.
Stvorila bi se odgovornost koja bi imala svoju cenu na izborima.

-----------
Slavan ili neslavan, sta menja?!
Koliko ja znam, prosao je predlog da se bivsem predsedniku drzave da skoro sve sto je imao dok je bio predsednik (plata njegovoj supruzi koja nikad i nigde nije radila je posebna prica):roll:
To nije radikalski zakon, nego zakon DOS-ovske VECINE, vecina je izglasala....

Sto se tice Grcke, pa, kod njih postoji pravilo, ko ne izadje na izbore, biva kaznjen!
Znaci, izbori su OBAVEZNI, odnosno izlazenje na njih.

Pa, kom srpski opanci, kom' grcki obojci8-)
 
-----------
Slavan ili neslavan, sta menja?!
Koliko ja znam, prosao je predlog da se bivsem predsedniku drzave da skoro sve sto je imao dok je bio predsednik (plata njegovoj supruzi koja nikad i nigde nije radila je posebna prica):roll:
To nije radikalski zakon, nego zakon DOS-ovske VECINE, vecina je izglasala....

Sto se tice Grcke, pa, kod njih postoji pravilo, ko ne izadje na izbore, biva kaznjen!
Znaci, izbori su OBAVEZNI, odnosno izlazenje na njih.

Pa, kom srpski opanci, kom' grcki obojci8-)

Лично преферирам енглеки модел. Ко добије највише гласова (не већину)- побеђује. Нема коалиција, нема да неко са 7% буде министар одбране...
 
Лично преферирам енглеки модел. Ко добије највише гласова (не већину)- побеђује. Нема коалиција, нема да неко са 7% буде министар одбране...

Isti slucaj:)
Ja sam za to da se koalicije stvaraju PRE a ne posle izbora, jer ima ljudi koji ne bi glasali za koaliciju u kojoj ce neko ko je jedva presao cenzus biti minstar odbrane:roll:
 
Ако је Ајрон мислио на гостовање Славуја у "Латиници" онда је баш и није пажљиво гледао.Славуј је све време пљуцкао по турбо фолку и Србији као расаднику турбо фолк талената док је за Хрвате рекао,како они цене праву музику и уметнике,где је себе убројао!
 
Isti slucaj:)
Ja sam za to da se koalicije stvaraju PRE a ne posle izbora, jer ima ljudi koji ne bi glasali za koaliciju u kojoj ce neko ko je jedva presao cenzus biti minstar odbrane:roll:

Био је предлог студената ФПН-

Коалиција са 2 члана- цензус 15%
Коалиција до 4 члана цензус 20%
Коалиција преко 4 члана цензус 30%

Значи ако би ДСС и НС ишли као коалиција- требало би ин 15% да уђу у парламент
Ако би ишли ДСС-НС-ДС- 20%
Али ако би било ДСС-НС-ДС-мањине- (укупно преко 4)е ту би требало цензус од 30%
Али нема "на листи ДС су мањиснске партије" или слично да се шлепују
 
Ja ne znam kako vam ne smeta sto je Tadic bio na koncertu "Salvuja iz Mrcajevaca", pa bilo je u dnevnoj stampi kako se veseli i igra u svojoj lozi, a smeta vam Ceca?!

Koliko znam, oboje su drzavljani Republike Srbije, imaju pravo glasa, e sad, hoce li Ceca glasati za Tomu ili svog prijatelja Velju Ilica (velika je mogucnost da je Ilic kandidovan da bi odvukao glasove Radikala), to ne znam, ali, sva je prilika da ce izabrati Velju.
I ja to mislim ,nekako mi to dodje najlogicnije
 
Ja ne znam kako vam ne smeta sto je Tadic bio na koncertu "Salvuja iz Mrcajevaca", pa bilo je u dnevnoj stampi kako se veseli i igra u svojoj lozi, a smeta vam Ceca?!
Otići na koncert "Slavuja" je nečiji lični izbor i ne bih to baš komentarisala, ali platiti koncert Cece u predizbornoj kampanji iz republičkog budžeta je nešto drugo. Razlika je prosto kozmetička, u domaćinima pomenutih koncerata ;)
 
Koliko vidim, svaki model je bolji od naseg!
Samo je ovde moguce (valjda) da stranka koja dobije NAJVISE glasova ide u opoziciju, a ona koja dobije NAJMANJE, dobija najvaznije ministarske fotelje:(

Најбољи је онај систем који функционише. Наш очигледно- нефункционише.

Даље, што се Коштуница љути што је председник скупштине Оливер Дулић расписао изборе?
Сада говорим шисто као правник...легалиста.

ОЛИВЕР ДУЛИЋ је шеф Војиславу Коштуници и Борису Тадићу из простог разлога што код нас по уставу постпји ПАРЛАМЕНТАРНИ СИСТЕМ


Значи ПАРЛАМЕНТ бира Коштуницу. То што је он мислио да ће да испослује преко везе дил да ПАРТИЈЕ ОДЛУЧУЈУ- погрешно је мислио!

ПРЕДСЕДНИК ПАРЛАМЕНТА дакле је далеко МОЋНИЈА функција, јер он једноставно може- да отпусти ПРЕДСЕДНИКА ДРЖАВЕ

Глупост свих Српских политичара је очигледна на овом примеру: сви су се трудили да буду председник или премијер- а функција по уставу председника скупштине- има већу моћ.

Дакле КОШТУНИЦА је направио дил са партијама које имају једва цензус и на тако одговорно место поставио "неког малог да не прави проблема, ниеј нека функција, али да се попуни место"- Оливера Дулића.

ДУЛИЋ је сео, прочитао устав, што КОШТУНИЦА очигледно-није- и захебо Коштуницу.
 

Pošto ne znate o čemu je reč kao što se nije znalo u komunističkom režimu šta je pluralizam, da Vam objasnim -

kada neko ne privuče dovoljno naroda na izbore znači da ga narod ne želi a ne da se vajka kako je neko drugi pobedio pa će on kasnije. Ako po Ustavu svaki gradjanin može biti predsednik onda zašto za predsednika ide samo nekoliko istih gradjana deceniju dve?

Ostaje pitanje da li je jedan čovek stranka a ostali samo prateća svita?
Uvodjenjem ove opcije na listiću - biće opovrgnuta ova teza, inače je piramidalan sistem.
Za sada je sve samo puki fetišizam koji se štampa na majicama, kartončićimia, bedževima...
 
Eto ti sad, sad ne valja ni izborni zakon
Pa ako ga gledaš iz perspektive koliko je "prolivenih" ili "bačenih" glasova, cenzus od 5% na Srbiju kao jednu izbornu jedinicu je nešto najpoštenije u osnovnom smislu te reči, možda bi i cenzus od 3% bio još prihvatljiviji
sad što najjača parlamentarna stranka izigrava fikus nije do sistema, već do kvaliteta potencijala za koaliciju, a u tom slučaju bi odgovarao i dvukružni većinski sistem, prva dvojica sa najviše glasova idu u drugi krug, ali opet bi bilo svi protiv "nas pravih"
Jasno je da je protiv ovog dvokružnog pre svega DSS i manji, ali i SRS u dnu malog mozga zna da joj to baš ne odgovara....
 
Eto ti sad, sad ne valja ni izborni zakon
Pa ako ga gledaš iz perspektive koliko je "prolivenih" ili "bačenih" glasova, cenzus od 5% na Srbiju kao jednu izbornu jedinicu je nešto najpoštenije u osnovnom smislu te reči, možda bi i cenzus od 3% bio još prihvatljiviji
sad što najjača parlamentarna stranka izigrava fikus nije do sistema, već do kvaliteta potencijala za koaliciju, a u tom slučaju bi odgovarao i dvukružni većinski sistem, prva dvojica sa najviše glasova idu u drugi krug, ali opet bi bilo svi protiv "nas pravih"
Jasno je da je protiv ovog dvokružnog pre svega DSS i manji, ali i SRS u dnu malog mozga zna da joj to baš ne odgovara....

Eto, da ne bi tebe, mi ostasmo u mraku:razz:
 

Back
Top