rad na racunaru i vid

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

psy

Primećen član
Poruka
620
pozdrav svima,

uvek sam video perfektno ili ti jedino ako je neshto toliko sitno da ne moze da se procita,ja nisam mogao da procitam.nikad mi se nishta nije "mutilo" i sl.ceo zivot sam proveo ispred racunara i bash sam bio "ponosan" na to shto sam sacuvao vid.sve do pre 2-3 dana.istekla mi je zabrana voznje b kategorije(nisam vozio 3 meseca) i otishao sam malo kod nekih prijatelja.u povratku(vracao sam se auto putem),na pojedinim mestima gde nema ulicne rasvete-zakljucio sam da ja nishta ne vidim.bukvalno sam vozio napamet...tako da sam u poslednjih par dana malo obratio paznju na vid i zakljucio da sam nacisto "ocoravio"...sve mi se neshto "muti","krivi",previshe "bljeshti" itd,uglavnom,ne mogu da citam.

moje pitanje je-da li je moguce da sam ja toliko sjebao vid ili su mi mozda samo "oci umorne" od neprekidnog blejanja u ekran?negde do jula sam radio kao vozac i svakodnevno sam vozio nocu bez ikakvih problema.ma mog'o sam da procitam tablicu na 50m.da li moze vid da se toliko pokvari za nekoliko meseci?btw sada preko celog dana na poslu radim na racunaru(intenzivno,znaci nije da tipkam neshto sa vremena na vreme,radim grafiku i bukvalno piljim u ekran 10 sati),kada dodjem kuci odigram neku igru i pogledam neshto na netu...par sati minimum.otici cu kod lekara ali me zanima informativno da li postoji neshto shto bi se nazvalo "zamor ociju" ?

Q_Q
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top