Predsednicki kandidat Nikolic i njegovo vidjenje situacije !

UbicaDecijegaLica

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.071
http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=b1f20c2bb9928bc0938dca1db852dc05

Nikolić: U slučaju nezavisnosti uvesti potpunu blokadu Kosova
Блиц - Пре 46 минута

Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je danas da Srbija ne može skrštenih ruku da posmatra kako SAD i većina evropskih država priznaju nezavisno Kosovo i stoga treba da preduzme mere ukoliko dođe do jednostranog proglašenja nezavisnosti pokrajine.

"Moramo da reagujemo merama koje su nam trenutno na raspolaganju a to podrazumeva da Srbija uvede potpunu izolaciju Kosova, uključujući obustavljanje trgovine i kretanja ljudi i usvajanje mera za zaštitu nealbanskog stanovništva", rekao je Nikolić u intervjuu za američku agenciju Asošiejted pres (AP),ocenjujući da su mu šanse za pobedu na predsedničkim izborima "bolje nego ikad".

Ukoliko 16.000 NATO vojnika na Kosovu ne uspe da odbrani srpsko stanovništvo u pokrajini "onda će Srbija morati da pomogne kako bi se očuvala mir i bezbednost", rekao je Nikolić naglasavši da će srpska vojska intervenisati samo uz odobrenje NATO.

"Srbija nije sposobna da se bori protiv NATO", rekao je Nikolić i dodao da bi jedini način za postizanje vojne ravnoteže na Balkanu bilo uspostavljanje ruskog vojnog prisustva u Srbiji.



Vidim da se ljudi ovde dele na "patriJote" i "demokrate", pa evo da upitamo "demokrate" sa cim se ne slazu u govoru i zalaganju "patriJotskog" kandidata ???
 
Iako su mi ponekad simpatični ekstremni stavovi radikala, ovde Toma, ili "namiče" one koji bi trebalo da ozvaniče tu blokadu... ili lupa gluposti...

... Srbija je i dalje najveći izvoznik na Kosovo, isporučujući mu robu u vrednosti od 300 miliona evra godišnje, što predstavlja oko 14 odsto ukupnog kosovskog uvoza. Iza Srbije, po vrednosti uvoza na Kosovo nalazi se Makedonija sa 12 odsto, dok ostale zemlje znatno zaostaju za Srbijom i Makedonijom. Najveći problem na Kosovu, ako bi Srbija ostvarila pretnje ekonomskim embargom, predstavljala bi električna energija, od koje ono zavisi, s obzirom na to da kroz Srbiju prolazi jedini kanal za uvoz struje na Kosovo.

Ako bi se ovaj embargo ostvario, stručnjaci smatraju da bi Kosovo trpelo samo kratkoročne negativne posledice, a da bi mnogo dugoročnije loše efekte imala Srbija. Ekonomista Miroslav Prokopijević podseća da su vlasti u Beogradu već imale sličan neuspeli pokus:

"Recimo embargo protiv slovenačke robe. Teško je shvatiti da neko ponovo pokušava sličnu stvar jer se očito pokazala da je bila katastrofalna. Ali, s obzirom kakvi ljudi ovde vode politiku ni to me ne bi čudilo."

http://www.slobodnaevropa.org/content/embargo/867680.html
 
I za koga ce domoljubna dijasera glasati sta se prica po Torontu ?

Zadnje informacije su da dijasporu boli racku za glasanje a i za bilo kakve investicije u demokratsko-lopovsku drzavu Srbiju. Imate punu podrsku za istu vlast kao i u prethodnih 7 godina pa sto kazu "ko ziv ko mrtav" (2015) ;) :D Ne pada mi na pamet kao i vecini ljudi ovde da glasam na izborima u drzavi u kojoj ne zivim, mislim da je fer da izaberete i Cedu Jovanovica ako treba
 
Zadnje informacije su da dijasporu boli racku za glasanje a i za bilo kakve investicije u demokratsko-lopovsku drzavu Srbiju. Imate punu podrsku za istu vlast kao i u prethodnih 7 godina pa sto kazu "ko ziv ko mrtav" (2015) ;) :D Ne pada mi na pamet kao i vecini ljudi ovde da glasam na izborima u drzavi u kojoj ne zivim, mislim da je fer da izaberete i Cedu Jovanovica ako treba
pa jes pametno receno
 
Zadnje informacije su da dijasporu boli racku za glasanje a i za bilo kakve investicije u demokratsko-lopovsku drzavu Srbiju. Imate punu podrsku za istu vlast kao i u prethodnih 7 godina pa sto kazu "ko ziv ko mrtav" (2015) ;) :D Ne pada mi na pamet kao i vecini ljudi ovde da glasam na izborima u drzavi u kojoj ne zivim, mislim da je fer da izaberete i Cedu Jovanovica ako treba
Ако те боли за ову "лоповску државу"...
Што онда уопште и на њен форум долазиш?
 
Ако те боли за ову "лоповску државу"...
Што онда уопште и на њен форум долазиш?

Kad se kaze drzava, misli se na vlast te drzave. Naravno dolazim da podrzim tebe i drustvo koji ste izabrali tu vlast i za naredni termin, dodje mi kao humoristicka emisija. Narod u Srbiji definitivno pati od neke mentalne bolesti, jer kako objasniti da se vecno trpate nekome ko vas nece i ne yebe 2% :D do juce je bilo "nedamooo Jugoslavijuuu" i trpali ste se slovencima i hrvatima, pa ste onda branili SCG do zadnjeg dana, pa na kraju kad ste bili primorani da vam se drzava zove Srbija prvi put posle skoro 100g, vi hocete to da promenite i da budete EU po cenu da ta Srbija bude sto manja. Vi bi ste nesto kao da budete Americi i Evropi "strateski" partner u regionu "yeboteee" ;) :P a sada cu se uzdrzati koriscenja ruznih reci da opisem ste predstavlja ta drzava u regionu.
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=b1f20c2bb9928bc0938dca1db852dc05

Nikolić: U slučaju nezavisnosti uvesti potpunu blokadu Kosova


Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je danas da Srbija ne može skrštenih ruku da posmatra kako SAD i većina evropskih država priznaju nezavisno Kosovo i stoga treba da preduzme mere ukoliko dođe do jednostranog proglašenja nezavisnosti pokrajine.

"Moramo da reagujemo merama koje su nam trenutno na raspolaganju a to podrazumeva da Srbija uvede potpunu izolaciju Kosova, uključujući obustavljanje trgovine i kretanja ljudi i usvajanje mera za zaštitu nealbanskog stanovništva", rekao je Nikolić u intervjuu za američku agenciju Asošiejted pres (AP),ocenjujući da su mu šanse za pobedu na predsedničkim izborima "bolje nego ikad".

Obećano - ispunjeno:mrgreen:
 

Back
Top