O’KLE PARE?

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
O’KLE PARE?
Porodica lidera LDP Čedomira Jovanovića završila renoviranje svog novog doma - zemunske vile u mavarskom stilu, u koju je, prema procenama stručnjaka, uložila više od pet miliona evra!

BEOGRAD - Porodica Čedomira Jovanovića preselila se u svoj novi dom - raskošnu vilu s početka dvadesetog veka u Pregrevici u Zemunu. Stan u Takovskoj ulici, koji je Čedomir dobio od tasta Mijata Savića, lider LDP je zamenio vilom u mavarskom stilu, okruženu placom od 56 ari, s pogledom na Dunav. Jovanovićeva vila u zemunskoj Pregrevici ima oko 380 kvadrata i, prema procenama agencija za prodaju nekretnina, vredi najmanje pet miliona evra!

Kako objašnjavaju stručnjaci za nekretnine, samo ar placa u ovom delu Zemuna, koji je poslednjih godina sve popularniji, košta oko 5.000 evra. Proteklih godina vladalo je veliko interesovanje za ovu vilu jedinstvenu u Zemunu (ali i u ovom delu Evrope), koja je izgrađena po nacrtima jednog od vodećih svetskih arhitekata tog doba za tadašnjeg predratnog ministra saobraćaja. Kupci su dolazili i odlazili, ali se malo ko usudio da iskešira toliki novac.

Međutim, Jovanović, koji je na preporuku svojih prijatelja iz ovog kraja bacio oko na vilu još pre četiri godine, 2004. je konačno skupio „crkavicu“ i odlučio da je kupi. Kućerina je tada bila prilično zapuštena, ali Jovanović novce nije štedeo. Samo u njeno renoviranje uloženo je više od milion evra, a Jovanović, njegova supruga Jelena, sa kojom ima sina i ćerku, i tast Mijat Savić, koji će, kako se šuška, takođe živeti u mavarskoj vili, redovno su nadgledali radove.

Osim perverznih prohteva, kako tvrde oni koji su imali priliku da prisustvuju renoviranju, a i da kasnije vide kako izgleda novo ruho ove kućerine stare skoro vek, poseban kuriozitet trebalo bi da bude vinski podrum, na koji su Jovanovići, inače fanatici kada su vina u pitanju, veoma ponosni.

Da bi se sačuvao autentični izgled vile izgrađene u mavarskom stilu, koji proističe iz stila gradnje islamske tradicije u severnoj Africi i Španiji, Jovanović je vodio računa o svakom detalju. Zbog toga nije štedeo ni novac ni vreme, a za restauraciju pojedinih detalja, uključujući i ruke majstora i najkvalitetniji materijal, koji je dopreman sa svih strana sveta, Jovanović je iskeširao na desetine hiljada evra. Lider LDP nije škrtario ni u opremanju vile. Kompletan nameštaj je nov, a pojedini komadi kupovani su u inostranstvu.

Kurir je juče pokušao da stupi u kontakt sa Čedomirom Jovanovićem, ali se on nije javljao na telefon.

LJUBITELJ SKUPIH VINA

Čedomir Jovanović, poznat po raskošnom životu, ljubitelj je i prefinjenih vina. Omiljeno mu je kraljevsko vino „romane konti“, čija je cena u proseku oko 4.000 evra. Reč je o vinu koje su pili još Karlo Veliki, Luj XIV, Luj XV i njegova ljubavnica markiza De Pompadur. Ovim vinom Jovanović je pre nekoliko meseci u jednom beogradskom restoranu častio sebe i suprugu, koja je proslavljala rođendan.
Vino se, inače, ne može kupiti u slobodnoj prodaji, već samo na aukcijama. Oni retki srećnici na svetu koji su imali dovoljno novca da otpiju makar gutljaj ovog vina, njegov ukus opisuju kao neuhvatljiv i zagonetan, kao miris mlade ruže, a samo vino porede sa sfingom.
 
Čedomir Jovanović, poznat po raskošnom životu, ljubitelj je i prefinjenih vina. Omiljeno mu je kraljevsko vino „romane konti“, čija je cena u proseku oko 4.000 evra. Reč je o vinu koje su pili još Karlo Veliki, Luj XIV, Luj XV i njegova ljubavnica markiza De Pompadur.

:D:D:D:D:D

Kako vas pali ovaj lik iz Kurira, ko babune:D:D.....a moze mu se, kada to i jeste...
pa juce bese frka, oko Cedine tetovaze, a danas oko vina......:D
 
Samo kad dodju Radikali na vlast sve ce to njima u djep.
Sámo neka oni to lepo izgrade neka se potrose fino.

:lol::lol::lol:

E to si dobro rekla. Da pretpostavimo ko će, od ovih "poštenjačina" se useliti u Čedinu kuću???

Ne dao Bog da se vrate na vlast. Ne bi se vratile devedesete, vratile bi se pedesete, kad su oni čudni momci u kožnim mantilima noću odvodili ljude u nepoznatom pravcu, iseljavali porodice iz kuća i u kuće useljavali "zaslužne" borce.

Svako onaj ko ih zaokruži na listiću na izborima, neka se zapita šta radi i kome to radi.
 
E to si dobro rekla. Da pretpostavimo ko će, od ovih "poštenjačina" se useliti u Čedinu kuću???

Ne dao Bog da se vrate na vlast. Ne bi se vratile devedesete, vratile bi se pedesete, kad su oni čudni momci u kožnim mantilima noću odvodili ljude u nepoznatom pravcu, iseljavali porodice iz kuća i u kuće useljavali "zaslužne" borce.

Svako onaj ko ih zaokruži na listiću na izborima, neka se zapita šta radi i kome to radi.

Ja cu ih zaokruzim...;-)
 
tetka registra da nisi i ti sta drpila drzavno pa se toliko plasis?

ne kaze nas narod za dzabe "u strahu su velike oci" ;)

Srce tetkino, nisam. Da ne veruješ, moji nisu čak ni od firmi dobili stanove. Ja za sve imam dokaz o poreklu, nego mi to neće mnogo vredeti ako ovi divljaci dodju na vlast. Pre će zadržati imovinu kojekakvi pljačkaši iz njihovih redova, a nisam sigurna ni za ove iz "tudjih" redova, nego ja.


Ovakvima kao ja će otimati za primer. Što si poštenije stekao, to si manje poželjan u njihovom društvu.

Oni su navikli da dobijaju, ili čak i otimaju, ne da zaradjuju, oni su navikli da se bave svim i svačim samo ne nekim poštenim poslom.

Videli smo ih devedesetih, ako vam to nije bilo dosta, zaista se zapitajte šta sa vama nije u redu.
 
Ja cu ih zaokruzim...;-)

Ti se ne važiš, ti ne živiš u Srbiji i stvarno me nije briga koga ćeš ti da zaokružiš. Da imaš trunku časti, ne bi zaokružila nikoga, već bi ostavila ljudima koji žive u Srbiji da odlučuju o svojoj sudbini. Polako zaboravljaš maternji jezik, a meni ćeš da odrediš ko će da vlada u Srbiji.

Ima vas još ovde i ne samo ovde, uglavnom pristalice radikalne stranke na bezbednoj udaljenosti od radikalne vlasti.

Sramota.
 
Srce tetkino, nisam. Da ne veruješ, moji nisu čak ni od firmi dobili stanove. Ja za sve imam dokaz o poreklu, nego mi to neće mnogo vredeti ako ovi divljaci dodju na vlast. Pre će zadržati imovinu kojekakvi pljačkaši iz njihovih redova, a nisam sigurna ni za ove iz "tudjih" redova, nego ja.


Ovakvima kao ja će otimati za primer. Što si poštenije stekao, to si manje poželjan u njihovom društvu.

Oni su navikli da dobijaju, ili čak i otimaju, ne da zaradjuju, oni su navikli da se bave svim i svačim samo ne nekim poštenim poslom.

Videli smo ih devedesetih, ako vam to nije bilo dosta, zaista se zapitajte šta sa vama nije u redu.

Kad oni dodju na vlast, oni znas uzece to na posten sudcki dokazan nacin znas njima...
Onda ce se to dati na aukciju i narod moze na posten nacin da kupi sta zeli.:wink:
Posteno....:lol:
 
Ti se ne važiš, ti ne živiš u Srbiji i stvarno me nije briga koga ćeš ti da zaokružiš. Da imaš trunku časti, ne bi zaokružila nikoga, već bi ostavila ljudima koji žive u Srbiji da odlučuju o svojoj sudbini. Polako zaboravljaš maternji jezik, a meni ćeš da odrediš ko će da vlada u Srbiji.

Ima vas još ovde i ne samo ovde, uglavnom pristalice radikalne stranke na bezbednoj udaljenosti od radikalne vlasti.

Sramota.

Gresis imam i ja imanje dole i placam porez itd. Ite kako me zanima ko ce vlada.
:lol::lol::lol:

Mogu ja da zaboravim nas jezik, ali nkada nebi zaboravila Srbiju i nikada nebi je izdala. :)
 
Srce tetkino, nisam. Da ne veruješ, moji nisu čak ni od firmi dobili stanove. Ja za sve imam dokaz o poreklu, nego mi to neće mnogo vredeti ako ovi divljaci dodju na vlast. Pre će zadržati imovinu kojekakvi pljačkaši iz njihovih redova, a nisam sigurna ni za ove iz "tudjih" redova, nego ja.


Ovakvima kao ja će otimati za primer. Što si poštenije stekao, to si manje poželjan u njihovom društvu.

Oni su navikli da dobijaju, ili čak i otimaju, ne da zaradjuju, oni su navikli da se bave svim i svačim samo ne nekim poštenim poslom.

Videli smo ih devedesetih, ako vam to nije bilo dosta, zaista se zapitajte šta sa vama nije u redu.

tetka mirno spavaj , i manje paranoisi. paranoja nije zdrava ;)
 
Gresis imam i ja imanje dole i placam porez itd. Ite kako me zanima ko ce vlada.
:lol::lol::lol:

Ne razumeš, ne vredi.

Ti ne deliš sudbinu srpskog naroda. Ti živiš dovoljno daleko da te ne dotiče nijedna vlast u Srbiji.

Imaš imanje i plaćaš neki simbolični porez. A od tvog glasa i glasova mnogih tvojih istomišljenika i ljudi u istoj situaciji kao što je tvoja, zavisi naša (moja i sudbina mnogih drugih ljudi).

Da si recimo pristalica DS ili LDP Jarry bi te još kako napao i imala bi silan problem da mu objasniš kako ti imaš pravo da glasaš.

Niko ti ne osporava zakonsko pravo da glasaš. U pitanju je moral.
 
Ne razumeš, ne vredi.

Ti ne deliš sudbinu srpskog naroda. Ti živiš dovoljno daleko da te ne dotiče nijedna vlast u Srbiji.

Imaš imanje i plaćaš neki simbolični porez. A od tvog glasa i glasova mnogih tvojih istomišljenika i ljudi u istoj situaciji kao što je tvoja, zavisi naša (moja i sudbina mnogih drugih ljudi).

Da si recimo pristalica DS ili LDP Jarry bi te još kako napao i imala bi silan problem da mu objasniš kako ti imaš pravo da glasaš.

Niko ti ne osporava zakonsko pravo da glasaš. U pitanju je moral.

Moral ??? Koji moral da truje neki iz LSD Srpsku decu.Jel to tvoj MORAL ?
 
Moral ??? Koji moral da truje neki iz LSD Srpsku decu.Jel to tvoj MORAL ?

Ne, moj moral ne ja veoma visokom nivou. Ja sve vidim i apsolutno se kritički odnosim prema svim strankama. Nemam favorita i neću ovoga puta zaokružiti nikoga na izborima - jednostavno neću glasati. Ako mogu ja (razočarana ovom vlašću i opozicijom), možeš i ti.
 
Ne, moj moral ne ja veoma visokom nivou. Ja sve vidim i apsolutno se kritički odnosim prema svim strankama. Nemam favorita i neću ovoga puta zaokružiti nikoga na izborima - jednostavno neću glasati. Ako mogu ja (razočarana ovom vlašću i opozicijom), možeš i ti.

Do sada su svi ovi od 2000 pokazali svoje lice, sta fali da vidimo i od SRS lice.
Budi sigurna da i meni se Nikolic ne svidja ali ipak treba da vidim sta ce oni da urade.
Ako onda i oni se pokazu ovako kao ovi. Tek onda ima da dignem ruke.:lol:
 

Back
Top