LOV I RIBOLIV

Prodavnice u Novom Sadu:Kanona-Temerinska,Magnum-Temerinska,Jelenik-Temerinska,Super Tane-Kralja Petra Prvog,Rikoset-Kod lovackog saveza Vojvodine i na Bulevaru Oslobodjenja preko puta Dnevnika jedna prodavnica ? i jos jedna prodavnica Jelenik na Telepu.
Dobar pogled
 
U Bgdu su uglavnom prodavnice specijalizovane. Što će reći obaška lov a obaška ribolov. Retke su univerzalne koje prodaju i jedno i drugo. U Masarikovoj ti se nalazi Snajper (sve za lov) a odmah pored nje imaš dućan za ribolov pored toga preko puta mašinskog faksa u Vladetinoj ulici imaš dobru prodavnicu ribo opreme ... kad bolje razmislim imaš toga na svakom ćošku samo se malo prošetaj po gradu!!!
 
Prodavnice u Novom Sadu:Kanona-Temerinska,Magnum-Temerinska,Jelenik-Temerinska,Super Tane-Kralja Petra Prvog,Rikoset-Kod lovackog saveza Vojvodine i na Bulevaru Oslobodjenja preko puta Dnevnika jedna prodavnica ? i jos jedna prodavnica Jelenik na Telepu.
Dobar pogled

jelenik na telepu je zatvoren, tako mi se bar cinio kad sam prolazio. Radnja na bulevaru je Champion, i solidno je opremljena...
 
Moze da se puca i jace od 1050bar,a dali ce puska da izdrzi to je pitanje.Sa Zastavinim sacmarama nemoj da experimentises,njihov vek je 10godina sa normalnim punjenjem.

moja zastavina sačmarica- položara (tatina, na moje ime) ima 25-30 godina! I još radi... Jedino što joj sad fali jeste, kad sam se pre dve zime okliznuo na ledu dok sam silazio i kad sam pao malo sam sje*endisao kundak... :oops:
ne znam sad koji pritisak pravi K100, al sam se napucao s njim ko idiot! Kalibar puške je 12/70
 
Mom drugu nije traja ni deset godina sad je kupio drugu.Burazeru pored mene sva se raasklimala.Komsiju pukla cev nijedna nije presla deset godina.Moze da traje i sto godina,ako nepucas iz nje.Kazem sto sam video.
 
Prvo da odgovorim da municija od 1050 bara nije preporučljiva za pucanje iz pušaka kalibra 12/70 sa ,,normalnim,, radnim pritiskom i tormentacionim od oko 900 bara. Puške kalibra 12/70 koje mogu da pucaju ovu municiju moraju imati još jedan žig ali pošto je pitanje bilo zastava odgovor je ne. Municija 1050 se može pucati bez ikakvih problema iz pušaka kalibra 12/76 odnosno 12/89 odnosno svih oružija koja su tormentovana na pritisak od 1350 bari.
A sad da ja postavim pitanje kolegi da li zna koja je namena metka k-100 :,,Koja je onda potreba za jedinačnim zrnom ako se bi k-100 bio univerzalni metak? Pravo pitanje bi bilo:,, Da li se može ako se krene u lov na guske i patke a izadje svinja pucati ... Odgovor je može ali do nekih dvadesetak metara i to uz boginju Taliju,Fortunu i sv Eustahija da pomognu oko ove aktivnosti a obaranja divljih svinja je bilo i to sitnom sačmom 8ili 6 ali to je čista slučajnost i sreća. Prema tome ponesi neko jedinačno zrno uvek sa sobom a ako te baš usere sreća da naletiš na svinje a ako ozbilnog vepra ,,posoliš,, sa k100 može te ranjeni vepar dobro pozlediti ako se odluči da ti vrati milo za drago. Zadnji slučaj je da je veprina dobrano podigla prednji deo nive sa sve šokiranim mladim lovcem iako je dobio 2 zrna iz 30-06. :) :)
 
Mene interesuje, zašto ljudi koriste K100 za sve osim za njegovu svrhu?! Gledam kolege, na zeca sa K 100, ti na svinje sa K 100... On je za prelet ptica selica! Zašto onda ne bi sa brenek zrnom gađali fazane?! Ili zeca?! Ili 8 i skitom za prelet!!! Jeeeeeeeeeee, ajd da teramo uz očin ljudima koji znaju zašto su koji metak proizveli! Toliko!
 
Zato sto ovde svi SVE znaju najbolje i nema veze sta pise na uputstvu (dal to iko cita?) i sta je proizvodjac predvideo i za koju namenu, dao karakteristike itd....
Zato se lov pretvorio u rizicno, haoticno ponasanje u prirodi i naspram divlajci...
 
@Tamnavac:
"Pravo pitanje bi bilo:,, Da li se može ako se krene u lov na guske i patke a izadje svinja pucati ... Odgovor je može ali do nekih dvadesetak metara i to uz boginju Taliju,Fortunu i sv Eustahija da pomognu oko ove aktivnosti a obaranja divljih svinja je bilo i to sitnom sačmom 8ili 6 ali to je čista slučajnost i sreća."

Pravo pitanje al pogresan odgovor, jer svi ti "bogovi" i da hoce, ne mogu se skupiti na jednom mestu bas tad kad SVE MOZE, to bre mnogo cesta pojava, pa ubuduce nosite sve sto imate.

ovo s veprom, jako zanimljivo///
 
ma ja to pitam onako zabave radi.

Ovo ću reći, pa ako dobijem ban, dobijem...
Zbog takvog kretena kao ti, koji je iz zabave pucao sa K100 na zeca na nas par, ja sam imao nogu ko švajcarski sir... I dan danas (posle tri godine) mi se desi da krene da trza i da se cima sama od sebe (a nikad nisam iščašio koleno, kamoli polomio nešto)! Ako ti je do zabave idi na strelište pa se tamo zabavljaj, normalne lovce koji znaju šta rade ostavi na miru! Pun mi je više kvazi lovaca koji misle da ako su pročitali dva broja kalibra znaju sve! Ja sam možda mlađi od svih Vas, al garantujem da se u lovu ponašam savesnije bar od polovine... I za razliku od Vas kvazija, znam koji metak ide za šta, i koja sačma za šta... Ako ne znam pitam starije i iskusnije... i znam kad je lov, a kad zezanje...
 

Back
Top