zakletva crvenih beretki

Yebote, Srbi su dobro prosli kako su mogli da zavrse da su g0vna poput tebe kojim slucajem bila u vecini. Mudze, ustase i siptari bi zatrli trag i srbima i Srbiji. :D Zasto glodaru ne zapalis negde iz Srbije kad je vec pljujes svakodnevno, pa roknut ce te neko u glavu tamo, znas ako ti ljudi ne daj Boze krenu u neki buduci rat, prvo ce da pociste sebi ledja da nemaju takvih g0vana kad bitku biju.

Тачно!
Иначе, заклетва је логична и одлична! Само ове пичкур*не треба да мало боље познају историју ратовања код Срба и виде да има доста примера када су наши борци себи одузимали живот да не би пали у руке џелатима.

Тога има у целом свету, само код нас људи серу к'о фоке а дезертери и кукавице се згражавају.
 
Србин НЕ СМЕ да изврши самоубиство па макар га секли месец дана, ако је Србин, а ако није онда није ни битно.

Osim ako u tom cinu ne izvrsi i ubistvo neprijatelja i to u mnogo vecoj kolicini.

"Stevan Sindjelic U sredu po Svetoj Trojici 1809. izidju Turci iz Nisa i svom se silom upute na Sindjelicev sanac. Isli su, pricaju ocevidci, ovim ponositim redom: najpre konjici na beljcima, pa drugi na zelencima, pa treci na alatima, pa na doratima i najposle na vrancima i s njima dva topa. Najpre se ustavise te se pomolise Bogu, posle izbacise dva topa, pa se onda uzese lagano priblizavati k sancu na Cegru. Samo osuse jedan plotun, pa jurisase na sanac.
Sindjelic je toga dana bio zmaj a ne covek! Sve je video, svud je trcao, svakom pomagao, pa kad vec vide da Turci mrtvim lesinama ispunise rovove oko sanca, i preko tih mrtvih zivi stadose uskakati u sanac i tuci se kundacki i gusati se sa Srbima – on onda otvori kapiju na sancu, i rece svojima:
Spasavajte se, braco, ko hoce i moze!
A sam ode na sredinu sanca gde mu je stajala dzebana. Izvadi pistolj iza pojasa, potprasi ga ponovo, pa stade razgledati sta okolo biva. Srbi su bili pometeni u svim sancevima; oko Stevana su se gusali i padali mrtvi i ranjeni – i Srbi i Turci. Stevan pogleda jos jednom na lepi Nis, pogleda u nebo, spusti oci na ono svojih junackih drugova koji se jos ocajnicki borahu oko njega, i, kad vrazi sa svih strana gustim gomilama pristupise k njemu, Sindjelic svoj pistolj skresa u dzebanu.
Strahoviti pucanj potrese svu okolinu; gusti oblak dima obuze sav sanac, a ono Srba sto je bilo u sancu sa Stevanom i Turci koji su na njih napadali – svi odletese u vazduh!…
Tako je svrsio svoj zivot soko cegarski, vojvoda resavski, Stevan Sindjelic, 19 maja 1809. godine"
 
navodno je te prevedena verzija zakletve Legije(ako neko zna francuski moze da pogleda na natu?) stranaca posto su oni bil,i kao i Tigrovi regrutovani iz redova najvecih kriminalaca i belosvetskog sljama, pa znajuci da im kao takvima nista nije sveto sasvim je moguce i da su racunali da ih saborac moze ostaviti da krepaju spasavajuci sopstvenu guzicu.
Tekst je iz "Knjige o dzungli",malo obradjen,ne zajebavam se,stvarno jeste.
Pa sta,nije im to bio problem.Ta "pesmica".
Problem je bio nesto drugo.
Nema ovo veze s Legijom stranaca. Luka_Bgd je mnogo bliži, samo nije iz ''Knjige o džungli" nego je reč malo poznatoj pesmi engleskog pisca i pesnika Radjarda Kiplinga napisanoj pre 116 godina. Dotični je inače mnogo poznatiji po ''Knjizi o džungli". Zakletva beretki je izvedena iz poslednje strofe pesme The Young British Soldier i to u originalu izgleda ovako:

"When you're wounded and left on Afghanistan's plains,
And the women come out to cut up what remains,
Jest roll to your rifle and blow out your brains
An' go to your Gawd like a soldier.
Go, go, go like a soldier."

Naš prevod:

''Ako si ranjen i ostavljen na Avganistanskoj ravnici,
i žene dođu da te iseku na komade,
samo uzmi svoju pušku i pucaj sebi u glavu,
i kreni ka Bogu kao vojnik,
kreni, kreni, kreni kao vojnik."
 
Zezam se na YouTube i naletim na neverovatnu stvar - crvene beretke vicu neki njihov slogan. Pogledajte ovde:



Tekst je ovaj:

Jednoga dana kad budeš ranjen
I ostavljen od svojih na bojnom polju
I kada dođu neprijateljske žene deca i psi,
Da te rastrgnu na komade
Ispali sebi metak u glavu
I umri kao heroj!


Ostao sam frapiran ovom zakletvom ili sta je vec. Gledali ste svi Full Metal Jacket i te fore, znate kako se Ameri loze - ja sam masina, pobicu sve, aaaaa, itd.

Sad gledajte ovaj najmracniji fatalizam - ne ako nego kad te tvoji napuste, ranjenog, i kad dodju skotovi da te muce - ubij se!

Sta je ovo? Istocnjacki fatalizam? Najcrnji realizam onih koji znaju kako je bilo u nasoj vojsci? Ne znam, ali sam se stresao dok sam gledao klince kako ovo vicu.
Interesantna tema, ne videh je ranije....

Nije to nikakav fatalizam, vec realizam ratova na ovom prostoru i neprijatelja protiv kojih smo se borili. Neki spomenuse Tigrove? S obzirom na okolnosti, Arkan je jednostavno bio pravi covek, u pravo vreme, daleko sposobniji da se bori u prljavom ratu nego truli JNA dinosaurus...
Svima koji su pali za Srbiju, ukljucujuci mnoge mladice iz Tigrova, neka je laka zemlja i vecna slava.


A kakav je to rat bio, evo odlomka iz zbirke "Pjesme iz Lore“ (osetljivi bolje da ne citaju)

„Himna“

Onda smo ga skinuli do gola
i zalili petrolejem
a on se baš usro
mislim ono doslovno

Onda smo mu dali žlicicu
a pojede svoja govna
a on povratio sve

Onda smo mu dali slamku
da popije tu smedu lokvicu
a on udario u plac
ko pickica

Onda smo mu dohvatili
cijevima od 12 cola
po bubrezima
da cujemo kako pjevaš
pa bejzbol palicama
po koljenima
pjevaj majku ti *****
a on bez glasa
pao

Onda smo ga zalili vodom
gledao nas je žuto
da nešto kaže krenuo je
na vrh jezika bila mu
dva zuba
ugušio se zamalo
kreten

Onda smo mu žice
induktorskog telefona
spojili na penis
štipaljkama
i za jaja isto
zovi Beograd rekli smo mu
pozivni jedan jedan
šta jedan
***** jedan jedan
izlaz je nula nula
ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti
urlao je tresao se
ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti
plakao je
placeš picko

Onda smo ga polegli na beton
raširili mu noge
otimao se svinja
i ugurali mu petožilni kabel
u šupak
pjevaj, majku ti *****
cetnicku
u picku
šta
grgolja on
usta punih zuba
ne znam ja ništa
djece mi
pjevaj djecu ti *****
Lijepa nava domovino
culo se tiho
glasnije majku ti *****
oj junavka vemvjo miva
šta frfljaš
*****
pravoslavno
stave svave djedovino
da bi vavda
sretna
biva
culo se

Stajali smo mirno
s desnicom na grudima
oci nam se orosile
ko boce hladnog piva

Nikad ljepše nije
zvucala naša himna!

I onda pitaj zasto je zakletva takva kakva je.....
 
ovo je bila zakletva arkanovih tigrova. najezim se kada ovo slusam . ovo su pravi srbi a ne pickice kao inagadadavida, godisadj, dellboy i ostale njima slicne jajare.


Tigrovi su bili specijalne jedinice za nabavku bele i druge tehnike, skupih automobila, ciscenje zlata i nakita i para iz tudjih kuca, isto kao i JSO, ciji komandant nije znao da koristi subsonicnu municiju, pa Cume pretekao, ali je znao da sa svojom jedinicom ratuje za Babu Abdica tamo oko Bihaca i da helikopterima transportuje pare i druge stvari tamo gde treba.Ova bagra je sramota za srpsku vojsku, i ako nekome ima da zahvalimo sto je ugled iste srusen i nikad vise nece biti podignut, imamo njima.
Jerry, jajara ti tatko sto te zahebao pa ti nije ostavio mozak u nasledje.Us'rani internet-praziluk-debil-patriota.
 

Back
Top