besplatan test na aids?

Pa besplatno je jedino ako das krv,mislim na dobrovoljno davanje krvi jer se sva krv testira a u svakoj laboratoriji moze dati krv,test na principu izolacije virusa kosta oko 3000 dinara a ceka se 24 sata u proseku.
 
Oko 900 dinara je test sa trazenjem antitela ali sama potvrda virusa je oko 3000 dinara,sve zavisi koliko je proslo od rizicnog seksualnog kontakta,potrebno je 6 meseci tako da ako nije toliko proslo sacekaj jos malo.
 
ovako.....nisam znala u kojoj temi da postavim pitanje ali skroz sam sludjena...pre nedelju dana dosla sam u kontakt sa krvlju svoje drugarice za koju znam da je imala dosta nezasticenih i rizicnih odnosa sa dosta osoba ali se nikad nije testirala ni na sta...posle svega toga razmisljala sam o mogucnostima da mi je prenela nesto i danima vec razmisljam o tome....pa bi vas molila za savet sta da radim gde da idem i sta mogu da ocekujem da mi je prenela ako je uopste zarazena necim tj...da li se sve polno prenosive bolesti mogu preneti putem krvi....da li da idem kod ginekologa ,sta da kazem ,sta da pitam .....sve mi je jos komplikovanije jer bi mi to ujedno bio i prvi put kod ginekologa i onda imam taj neki ''strah''.....pomozite malo molim vas.:(...poz
 
ovako.....nisam znala u kojoj temi da postavim pitanje ali skroz sam sludjena...pre nedelju dana dosla sam u kontakt sa krvlju svoje drugarice za koju znam da je imala dosta nezasticenih i rizicnih odnosa sa dosta osoba ali se nikad nije testirala ni na sta...posle svega toga razmisljala sam o mogucnostima da mi je prenela nesto i danima vec razmisljam o tome....pa bi vas molila za savet sta da radim gde da idem i sta mogu da ocekujem da mi je prenela ako je uopste zarazena necim tj...da li se sve polno prenosive bolesti mogu preneti putem krvi....da li da idem kod ginekologa ,sta da kazem ,sta da pitam .....sve mi je jos komplikovanije jer bi mi to ujedno bio i prvi put kod ginekologa i onda imam taj neki ''strah''.....pomozite malo molim vas.:(...poz

Sta tacno podrazumevas pod time?
 
nisam rekla da imam ranu u ustima od pirsinga koji imam pola godine......dr.izvinjavam se ako je pitanje glupo (a pretpostavljam da jeste) i da vas gushim ali chitala sam skoro svaku temu na forumu o tome i pishe da se mozhe preneti krvlju zarazhene osobe i zato mi nije jasno....da li mozhe ovako zbog te rane ? hwala i josh jednom se izvinjavam zbog glupih neiskusnih pitanja .....
 
Naravno da moze - otvorena rana i zarazena krv u kontaktu, normalno da moze! Niste imale sta pametnije d aradite, i jedna i druga?! Verovatnoca da ti je drugarica zarazena je mala, ali ako jeste, postoji verovatnoca da ti je prenela virus u kontaktu zarazene krvi i otvorene rane.
 

Back
Top