Antiscia

Da neverovatno je tek kada vidis koja planeta ti je na Ascedentu. Mislim kod mene je konjukcija Saturna i Jupitera na ascedentu, a kao da mi je tu samo Saturn. :roll: Valjda ce se malo probiti i onaj cuveni Jupi ?! :p


Pravilo je sljedeće. Planeta najbliže ac-u djeluje prva. ciklus jupitera je nekih 12 godina a onda bi išao ciklus saturna kojemu je period 30 godina.

ali i jedan i drugi su uvijek tu samo je pitanje kojom snagom.
 
Da neverovatno je tek kada vidis koja planeta ti je na Ascedentu. Mislim kod mene je konjukcija Saturna i Jupitera na ascedentu, a kao da mi je tu samo Saturn. :roll: Valjda ce se malo probiti i onaj cuveni Jupi ?! :p

Jeste da jako slabo poznajem astrologiju, ali prvo shto mi je palo na pamet (citala sam to negde) jeste da Jupiter jako chesto moze da pojacha dejstvo neke negativne planete, i da nije uvek pozitivan. Pa da nije to u pitanju?
 
Mozda ako uslovljava sirenje i ekspanziju onoga sto je lose kod nekog malefika i pri tom jako aktivirano da se ispolji...sa Saturnom, ne znam bas, moralo bi da se vidi koliko joj je zaista los i da li ga Jupiter podstice ili nije dosao do izrazaja jos
 
Jeste da jako slabo poznajem astrologiju, ali prvo shto mi je palo na pamet (citala sam to negde) jeste da Jupiter jako chesto moze da pojacha dejstvo neke negativne planete, i da nije uvek pozitivan. Pa da nije to u pitanju?

ovo je velika istina.

Jupiter je ekspnazija širina, uvećavanje.

Hitler ga je imao u konjukciji sa Mjesecom U jarcu = veliko zlo kroz obmanu naroda.
 
Ja bih postavila jedno pitanje kada smo vec kod jupitera i saturna...i jarca.
Pokushavam da rastumachim jedan deo mog horoskopa koji mi se chini vezanim, ali imam malo poteshkoca. Primetila sam da mi se preplicu najvishe Jupiter, Mars, Saturn medjusobno, i da mi je dosta planeta povezano sa ascendentom. Poshto Mars (podznak) posmatram kao planetu koja ima explozivnu energiju (za razliku od jupitera koji samo pojachava energiju odredjene planete), kako da protumachim povezano sledece aspekte? I da li oni mogu uopshte povezano da se tumache van ostatka horoskopa?
Ps. i neki od njih mi deluju potpuno kontradiktorno...

Sunce mi je u strelcu (znachi planeta jupiter, a mars u jarcu)

Sun Sextile Jupiter
Sun Sextile Saturn
Moon Quincunx Ascendant
Venus Sextile Mars
Mars Square Jupiter
Jupiter Conjunction Saturn
Pluto Square Ascendant

Saturn u 8 kuci
Jupiter u 8 kuci
Saturn 10
Mars 12?

Pokushavam da nauchim kako da tumachim neke stvari. Hvala na odgovoru unapred (ako neko bude imao volje da mi objasni)...

A da, i zanima me koje su najupechatljivije osobine Saturna?
 
Jeste da jako slabo poznajem astrologiju, ali prvo shto mi je palo na pamet (citala sam to negde) jeste da Jupiter jako chesto moze da pojacha dejstvo neke negativne planete, i da nije uvek pozitivan. Pa da nije to u pitanju?

E, pa ja sam bas pravi primer za to.
Inace to je poznato ( za Jupiter) da jos vise pogorsava bolesti koje vec postoje kada zadje u VI polje. Jos ako je bolest takva da se brzo siri ili ne znam sta- ono na kraju ispadne neka galopirajuca bolestina. A posebno je sklon da pokaze godinu smrti kada je osoba vec neizlecivo bolesna.
 
E, pa ja sam bas pravi primer za to.
Inace to je poznato ( za Jupiter) da jos vise pogorsava bolesti koje vec postoje kada zadje u VI polje. Jos ako je bolest takva da se brzo siri ili ne znam sta- ono na kraju ispadne neka galopirajuca bolestina. A posebno je sklon da pokaze godinu smrti kada je osoba vec neizlecivo bolesna.
:shock:
A šta kad je smešten u 6. ?
Gojaznost?
Tumori? Sve sto brzo raste i širi se?
 
Da. Jupiter je planeta ekspanzije pa samim tim rukovodi i svim ekspanzivnim procesima u organizmu ... kad je rast u pitanju to je Ok (Jupiterovski tipovi su visoki, krupni) ali može biti veoma nezgodno kad je zdravlje u pitanju, kao što Neptunijanka kaže. Najmanje što može doneti su problemi sa kilogramima (... koji opet lako povlače za sobom i druge probleme), a najopasnije je ako su neki procesi tipa tumora, raka ... u pitanju. Tako aktiviran Jupiter daje "bujanje" tih ćelija.
 
Antiscija opisuje skrivenu pritajenu prirodu planete.
Elle spomenu sinastriju, ukoliko je 3 ili vise planeta/licnih tacaka a posebno Asc, i vladara Asc, Desc, Sunca, Meseca, Venere, Marsa, vladara 5., aktivirano antiscijama odnos ima sve sanse da ostane potpuno tajanstven i bez prilike da napreduje ka javnom :)
Ljude koji na ovaj nacin srecemo vucemo iz proslih zivota, karmicki smo u nekom odnosu sa njima.
 
I, procitala sam negde da se u tradicionalnoj antiscija povezuje sa fizickim izgledom, ali ni nakon provere na nekoliko desetina horoskopa nisam pronasla vezu. Da li je neko imao iskustva sa tim?
 
Antiscija opisuje skrivenu pritajenu prirodu planete.
Elle spomenu sinastriju, ukoliko je 3 ili vise planeta/licnih tacaka a posebno Asc, i vladara Asc, Desc, Sunca, Meseca, Venere, Marsa, vladara 5., aktivirano antiscijama odnos ima sve sanse da ostane potpuno tajanstven i bez prilike da napreduje ka javnom :)
Ljude koji na ovaj nacin srecemo vucemo iz proslih zivota, karmicki smo u nekom odnosu sa njima.
Iz iskustva, apsolutno tačno ...
U ovom slučaju radi se o egzaktnim konjuncijama 3 lične planete i antiscija, ne znam koji se dozvoljen orbis inače uzima. Sigurno nešto jako malo.
 
svega 2 stepena maximum, ali koliko se secam jer sam proveravala na svim svojim vezama, tamo gde postoji navedeni odnos uvek je u pitanju egzaktan aspekt licne tacke ili planete.
 
:shock:
A šta kad je smešten u 6. ?
Gojaznost?
Tumori? Sve sto brzo raste i širi se?

Pa postoji opasnost za tako nesto. Posebno bolesti koje prouzrokuje neumerenost, u jelu, picu, i otkud ja znam :-D. Pa otuda jos ako je u losem aspektu sa Venerom, dijabetes, masnoca u krvi, gojaznost. Ako je u aspektu sa Mesecem ciste, tumorcici.

Ma sta te briga, od necegai ovako mora da se umre. Neces valjda sada da biras :lol:
 
Kakva je ovo sinastrija ako može odgovor
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-18-10-34-35-707_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-10-18-10-34-35-707_com.android.chrome.jpg
    91 KB · Pregleda: 0

Back
Top