Wireless - Opsta diskusija.

Moze li mala pomoć?
Sta je potrebno da bi se desktop računar hvatao signal koji je otključan (provereno jer pristupam preko laptopa)? Ne razumem se u to ni malo, neko mi je pominjao mreznu karticu i antenu, pa je moje pitanje, sta sve treba, koji model i koliko to para priblizno kosta?
Hvala unapred
 
Ako lap hvata signal, garantovano bi hvatao i desktop rachunar sa obichnom PCI Wireless kartom i njenom malom antenicom, koshta oko 10-15e. Imaj samo u vidu da nece proci dugo vremena dok neko ne snimi client list na dhcp-u i vidi da su tu rachunari koji tu ne bi trebali da budu...
 
elem.. sto je duzi kabl to su vetji gubitzi ... svako savijanej kabla ti
josh smanjuje signal .. zapravo signal koji ti hvatash od provajdera tjesh
fino da uhvatish, problem tje biti sto on tebe netje dobro hvatati :)
zato ... mikrotik, miniPCI kartica, ufl - N pigtail, kutija, sve to ispod samog krova,
ako je u pro kutiji moze i da lije voda na njega ... dobra utp uvodnica ...
i napajash UTP kablom iz dnevne sobe chak i do 100m odatle :)" ..
 
Potrebna mi je preporuka: kako sam rešio da svoj ADSL signal "raširim" po celom stanu, hoću da kupim wireless ruter (koji bih naravno zaštitio šifrom), da bi sestra i ja laptopovima mogli da koristimo net. Koji model preporučujete, i naravno, koliko to košta?
 
nabavio sam i zastitnu kutiju,e sad pitanje je kako postaviti ap iznad ili ispod crepa zbog vrucine? vec sam kupio ap planet 4033.

Isti taj AP imam i ja vec ...ne znam ni ja koliko, valjda oko 2.5-3 godine... Do danas, sad sam dobio ADSL konacno... Da znas da ocekujes da se povremeno zaglupi, pa ces morati da ga resetujes i ponovo podesavas... A ne znam sto svi pricaju kako su veliki gubitci, ja sam hvatao signal sa 3km udaljenosti, imao doduse original grid veliki(24dB), ali imao 7m kabla od antene do AP, i posle toga 50m utp kabla...I radilo je prilicno dobro...
 
hvala vlade! ja imam 13db jagicu, 2m kabla neka oznaka 200 i oko 50m utp kabla. provajder mi je na manje od 1km a signal 30 do 36%, zanima me gde si ti drzao planet ap zbog ovih vrucina, u specifikaciji mu pise radna temp max 50 stepeni i sta mislis o signalu?
 
hvala vlade! ja imam 13db jagicu, 2m kabla neka oznaka 200 i oko 50m utp kabla. provajder mi je na manje od 1km a signal 30 do 36%, zanima me gde si ti drzao planet ap zbog ovih vrucina, u specifikaciji mu pise radna temp max 50 stepeni i sta mislis o signalu?

Da, to je kabl CFD 200, 50 Ohm-ski kabl... Ne znam za yagi tu antenu, ali svakako ako imas takav signal mislim da je to OK... Ja sam AP drzao na potkrovlju, a komp mi je bio u prizemlju kuce(kuca prizemlje+potkrovlje)... Zato mi je trebalo 7m tog CFD 200 kabla...A lakse mi je bilo to nego da dovlacim napajanje za AP gore pod krov...Iskreno ja nisam ni gledao za radnu temperaturu, tako da ne znam sta bih ti savetovao ako je max 50 stepeni... Pod krovom mora biti u julu mesecu i preko 60 stepeni... :confused:
 
Ja koristim wirales 1Mb.dowload 124-135 Kb/s signal mi je 100% daleko sam od rutera oko 90 m.Zadnji mesec dana nisam uplaćivo premijum nalog pa mora da odbrojava 15 minuta i zadnja dva dana mi prikazivalo da su svi serveri zauzeti i nekad po 1 sat nije htelo sa rapida na free.Inače internet plaćam 900 dinara mesečno.
 
Molim nekoga da mi pomogne da konfigurisem bezicnu konekciju. Koristim ADSL internet koji je ruterom razdeljen na 3 kompjutera. Sve mora da ostane tako kako je, a ja hocu da UTP kabl koji dolazi do mog laptopa ubacim u AP model Canyon CNP-WFAP http://www.canyon.rs/products/connectivity/wireless/CNP-WFAP#pr-switcher i na taj nacin ostvarim bezicni internet. Medjutim, moj laptop ne vidi AP iako ima karticu za bezicni internet(probano sa ukljucenom karticom). Kako da nateram laptop da vidi AP?
 
Prvo taj LAN kabl bocni u AP.
Onda pristupi APu preko nekog od umrezenih racunara i omoguci mu AP mod i stavi neko ime mrezi.
Posle toga podesi neku od ponudjenih zastita da ti se komsiluk ne bi grebao o tvoj internet i to je to.


Bocnuh ja UTP u AP, e sad da naglasim da je cela zezancija bez spoljne antene, samo AP u sobi, za lap, i konfigurisala sam public network, sve radi super, bez ip adresa dsn i sl. sve automatika, ako mi je potebna neka zastita od komsiluka molila bih te da mi objasnis kako to da uradim. Pozdrav
 
e ovako imam lap top asus wireless adapter atheros i sve je ok pronadjem signal konektujem se, brzina 11 Mbs signal pun ali kad udjem u neki pretrazivac ono nista kao da nema konekcije???????????????
??????????????????? ne razumem zasto nece kad sam konektovan???????????????? Ako neko zna sta je neka odg... hitno je>>>>>>>>>>.
 
e ovako imam lap top asus wireless adapter atheros i sve je ok pronadjem signal konektujem se, brzina 11 Mbs signal pun ali kad udjem u neki pretrazivac ono nista kao da nema konekcije???????????????
??????????????????? ne razumem zasto nece kad sam konektovan???????????????? Ako neko zna sta je neka odg... hitno je>>>>>>>>>>.

stavi piblic a ne private network i imaces signal ali ne i bezbednost :)
javi mi dal' radi...
 

Back
Top