Duga veza i kontracepcija :)

Liv Tyler

Primećen član
Poruka
783
Neplaniranim istrazivanjem dodjoh do zanimljivog saznanja. 4 od 4 drugarice koje su u ozbiljnijim vezama ne koriste nikakvu kontracepciju, osim metode turi-vadi. Malo sam se zbunila pa sam odlucila da pitam i najboljeg druga. Ni on i njegova cura ne koriste zastitu! Ni pilule, ni kondome, samo "proverenu" metodu prekinutog snosaja. Ja sam isto u dugoj vezi pa se i dalje stitim. Jel sam ja panicar ili sta? Ili mozda oni podsvesno zele da zatrudne... da bi se sigurno vezali... Sta vi mislite? Sta vi radite kad ste u dugim ili ozbiljnim vezama?
 
Neplaniranim istrazivanjem dodjoh do zanimljivog saznanja. 4 od 4 drugarice koje su u ozbiljnijim vezama ne koriste nikakvu kontracepciju, osim metode turi-vadi. Malo sam se zbunila pa sam odlucila da pitam i najboljeg druga. Ni on i njegova cura ne koriste zastitu! Ni pilule, ni kondome, samo "proverenu" metodu prekinutog snosaja. Ja sam isto u dugoj vezi pa se i dalje stitim. Jel sam ja panicar ili sta? Ili mozda oni podsvesno zele da zatrudne... da bi se sigurno vezali... Sta vi mislite? Sta vi radite kad ste u dugim ili ozbiljnim vezama?

Liv, draga,ne znam koliko dugo (godina) koristiš pilulice ali ako je brojka blizu 5 - prestani i predji na kondomić- toplo ti preporučuje teta dr!:-D
Nije šega!
 
Prestali smo da koristimo kondom onog trenutka kad mi je postalo jasno da ako nekim slucajem ostanem trudna to nece biti problem. :-)
Prve 3-4 godine kondom rules!

A sta fali lilulama?
smanje se/prestanu bobuljice, bolovi, redovno je sve, mozes svuda i na svakom mestu... ma orgazam je kompletno drugaciji.

Kondom jeste odlican za venericne bolesti a ako se uspostavi monogamija ili makar visoka svest o problematici poligamije i nekoristenja kondoma onda su oni suvisni pored pilula..

Nekoliko devojcica moje skolske generacije su se oslonile 'da ga vadi kad mu najlepse' i desi se... da su sebi upropastile mladost. Ni brakovi im nisu ostali.
 
a sto se vi doktori nikako se slozite po tom pitanju :?

A kad su se to doktori(pekari, profesori, zidari i ostali Srbi) u svemu složili, molim te, pa bi i po ovom!!:lol:

Šalim se- nisam ginekolog no onkolog! Odmah mi pada na pamet karcinom dojke i uticaj kontraceptiva na isti...Lepo sam napisala- do 5 godina - ajde nekako ali više NONO!!!
Naravno- svako ima pravo na svoj izbor...
 
U dugoj vezi sam i nikad nismo prestali da koristimo kontracepciju...
A ima puno devojaka koje neće da se "truju" hormonima, tj. tabletama da im ne bi 'izrasli brkovi, da se ne ugoje 30 kila' i ne znam ti ni ja šta sve ne...:roll:
A kondomčić im, jednostavno, nije dovoljno udoban:)
Pa vole onako, prirodno...
Užas...
I to ne samo sa stalnim partnerom, nego i u kres varijantama...
E, taj deo ne razumem:-?
Zar im nije stalo da zaštite svoje zdravlje:confused:
Ne znam... nisu mi jasni takvi ljudi...
Ove u dugoj vezi donekle i kapiram...
 
A kad su se to doktori(pekari, profesori, zidari i ostali Srbi) u svemu složili, molim te, pa bi i po ovom!!:lol:

Šalim se- nisam ginekolog no onkolog! Odmah mi pada na pamet karcinom dojke i uticaj kontraceptiva na isti...Lepo sam napisala- do 5 godina - ajde nekako ali više NONO!!!
Naravno- svako ima pravo na svoj izbor...
ma da znam
samo me nervira da sa sto strana dobijam sto razlicitih informacija :? na kraju pored svih strucnjaka uvek moras sam da odlucis,da se kontrolises,pregledas itd :neutral: i uvek postoji crv sumnje.
eto onkolozi kazu jedno,ginekolozi kazu da stiti od raka jajnika i grlica materice valjda.i oni kazu da ove pilule nove generacije ne moraju da se prekidaju uopste dok ne odlucis da radjas decu.
i kome da verujes i sta da radis na kraju :-|
 
Meni je moja rekla da trebam da pravim pauzu posle svakih godinu-dve...
Na nekoliko meseci, pa posle mogu sve ponovo...
pa svi drugacije kazu.
a odnos je tu negde manje vise isti.i na kraju si ostavljen sam sa sobom :lol:
jel pilule deluju 100% ako se redovno uzimaju ili je to samo blizu 100%? molim ljude koji insu sigurni da preskoce odgovor na ovo.
blizu sto posto,sa pravilnom upotrebom.
nista nije sto posto sigurno.
 
ma da znam
samo me nervira da sa sto strana dobijam sto razlicitih informacija :? na kraju pored svih strucnjaka uvek moras sam da odlucis,da se kontrolises,pregledas itd :neutral: i uvek postoji crv sumnje.
eto onkolozi kazu jedno,ginekolozi kazu da stiti od raka jajnika i grlica materice valjda.i oni kazu da ove pilule nove generacije ne moraju da se prekidaju uopste dok ne odlucis da radjas decu.
i kome da verujes i sta da radis na kraju :-|

Ja ću ovo savetovati i svojoj ćerki (još koliko pa za neku godinu)...i usput- nije tačno da stite od karcinoma tih lokalizacija...Umerenost, draga u svemu, pa i u kontraceptivima...
Nego, da ne kvarim ja temu time što plašim naraštaje...
Volite se vi, samo malo olabite s lilulama...Zamisli situaciju da devojka krene u ranoj mladosti s pilulama ...I dok se ne uda, npr. A uda se u 38-40 godini. Da li to znači da više od 20 godina neprekidno guta hormone...
Pa, vidi šta nam napraviše ovi kljukani pilići...:?
Neću više. Odoh al ću da vas čitam...:razz:
 
jel pilule deluju 100% ako se redovno uzimaju ili je to samo blizu 100%? molim ljude koji insu sigurni da preskoce odgovor na ovo.

Nista nije 100%, znam neke koje su zakevile na pilulama. Kondom rules! :lol:

Pilula je sigurna 98% ( tih 2% je ostavljeno, reda radi), moze da se uzima bez pauza, godinama, cak se, u konsultaciji sa ginekologom, moze uzimati mesecima, bez prestanka, tako da se meca svede na tri puta godisnje, a smanjuje i procenat pojave nekih karcinoma. A, te koje su zakevila sa pilulom je nisu uzimale redovno, 100%!
Kondom moze da pukne. Na pocetku veze, ili u riskantnim sexualnim odnosima, obavezno kondom, ali u dugoj vezi, pilula je pilula. Kondom je, po meni, vise metod zastite od raznih bolesti.
 

Back
Top