SIJAMSKE MACKE

Sijamski mačak sa Novog Beograda spreman za parenje. Zainteresovani smo! U pravu si, obično maca dolazi kod mačora, a veruj mi, kada bi videla kakva je to frka i jurnjava ne bi ni poželela da se to odigrava u tvom stanu. To traje tri-četiri dana. Ja pristajem!
 
evo, jos jedan deckic trazi djevojku ;) :
4 godine star sijamac, sa pedigreom, izrazito tamna maska, plave oci, NBG
trazi sijamkicu radi...osnivanja porodice - > :zag: :heart:

ps ne znam mnogo o sijamcima; u kontekstu standarda pa sam malisu
opisala najbolje sto sam mogla...
 
Gde mogu da kupim sijamsku macu , ali onu tradicionalnu ne ove moderne i koliko kosta ?

Pozdrav svima!

I ja pokusavam da saznam gde mogu da kupim sijamsku macu....jel moze neko da mi pomogne...da li postoji neka odgajivacnica u Beogradu ili bar u Srbiji ili neko zna nekoga ko ima leglo i prodaje sijamske mace....u oglasima i na internetu vidjam samo ruske i persijske mace....

Evo oglasa o sijamskim,persijskim i ostalim macama pa mozete da zovete da se raspitate..
http://www.halooglasi.com/32/411/2.php
 
Pa, bolje pitaj veterinara za sijamku od 6godina, mislim da nije preporučljivo.. Ddo tada bi maca već trebalo da je sterilisana, jer se za tih 6godina sigurno ostvarila nekoliko puta, plus su moguće zdravstvene komlikacije i sa i bez ponovnog macenja i iznošenja trudnoće.
 
Sijamske macke su elegantne,prefinjene,otmene,energicne,svojevoljne,lepe.
Imala sam muzjaka i zenku ostali su kod mene svega 6 meseci posle sam ih poklonila.
Zasto ?
Imala sam osecaj da sam dobila dva okupatora,koji su mi unistili,zavese,tepihe,cvece...
Cim bi neko od ukucana seo ili se sagnuo one bi skakale na ledja.Muzjak je bio nesto mirniji ali zenka kao da je bila ukljucena u struju.
Meni je trebala maca za mazenje,da me smiri ,opusti.
Nisam se jednostavno snasla sa njima i pored njihove lepote sa njihovim temperamentom se nisam mogla izboriti.
Mislim da za njih treba vlasnik koji ima jak karakter , smiren ,stalozen.
 
Inace nisam neki ljubitelj zivotinja, do pre 2 god kad mi neko spomene ljubimce ja se zgrozim na dlake, zivotinjski miris i ostalo....... Da mi je neko pricao da cu osecati neizmernu ljubav prema bilo kojoj zivotinji, ja bih tvrdila da nema sanse!!!
I onda je u moj zivot usao Tigar, mala beba od 2 meseca... U pocetku je bio jako mali pa se nije tako slobodno kretao po kuci i skakao, kako je vreme prolazio, oslobodio se straha... Ja na spratu sa bratom i Tigi se muva oko nas..ja krenem u kupatilo i primetim da ga nema :dontunderstand:
Ja njemu: Tigiiiiiiiii, gde si mac, mac.. - ono nista...
Odjednom, cuje se odnekud kao iz bureta:
mauuuuuuuuuu, maaaaaauuuuuuuu... onako tiho i tuzno mjauce!!!! Ja :rida:
...a on sirotan pravo sa prvog sprata proleteo kroz gelendere i pao direktno u podrum, cak je i prizemlje preleteo..... E od tada krece nasa prava avantura sa njim :super:
Jeste malo sebican, neverovatno nemiran, ponekad dosadan, retko umiljat, cesto raspolozen da zarije kandze i ne pusta, grize do iznemoglosti.....ali.......to je on, ja ga takvog volim najviseeeeeeeeeeeeeeee na svetuuuuuuuuuuuuuuuuuu,
sve mu je oprosteno kada mi se uvuce u krevet i pocne da prede, ma ni alergija na njegovu dlaku i konstantna kijavica mi ni najmanje ne smetaju...
Sada je on kod mame i tate i brata u kuci, a ja u stanu, toliko mi nekad nedostaje :(
I onda ga uzmem na par dana samo da me mine zelja...

E stvarno sam udavila, sorry, ;)
 
Inace nisam neki ljubitelj zivotinja, do pre 2 god kad mi neko spomene ljubimce ja se zgrozim na dlake, zivotinjski miris i ostalo....... Da mi je neko pricao da cu osecati neizmernu ljubav prema bilo kojoj zivotinji, ja bih tvrdila da nema sanse!!!
I onda je u moj zivot usao Tigar, mala beba od 2 meseca... U pocetku je bio jako mali pa se nije tako slobodno kretao po kuci i skakao, kako je vreme prolazio, oslobodio se straha... Ja na spratu sa bratom i Tigi se muva oko nas..ja krenem u kupatilo i primetim da ga nema :dontunderstand:
Ja njemu: Tigiiiiiiiii, gde si mac, mac.. - ono nista...
Odjednom, cuje se odnekud kao iz bureta:
mauuuuuuuuuu, maaaaaauuuuuuuu... onako tiho i tuzno mjauce!!!! Ja :rida:
...a on sirotan pravo sa prvog sprata proleteo kroz gelendere i pao direktno u podrum, cak je i prizemlje preleteo..... E od tada krece nasa prava avantura sa njim :super:
Jeste malo sebican, neverovatno nemiran, ponekad dosadan, retko umiljat, cesto raspolozen da zarije kandze i ne pusta, grize do iznemoglosti.....ali.......to je on, ja ga takvog volim najviseeeeeeeeeeeeeeee na svetuuuuuuuuuuuuuuuuuu,
sve mu je oprosteno kada mi se uvuce u krevet i pocne da prede, ma ni alergija na njegovu dlaku i konstantna kijavica mi ni najmanje ne smetaju...
Sada je on kod mame i tate i brata u kuci, a ja u stanu, toliko mi nekad nedostaje :(
I onda ga uzmem na par dana samo da me mine zelja...

E stvarno sam udavila, sorry, ;)

Lepo si opisala svoju macu ,i bas je lepa videla sam fotke :)
 
Zdravo svima!!! I ja baš danas postajem ponosna vlasnica sijamske mačke, pa me zanima par stvari. Prvo, kako ga navići da oštri kandže na dasci koja je za to namenjena, i drugo - koliko košta kastracija? :)

Unapred hvala...
 
Zdravo svima!!! I ja baš danas postajem ponosna vlasnica sijamske mačke, pa me zanima par stvari. Prvo, kako ga navići da oštri kandže na dasci koja je za to namenjena, i drugo - koliko košta kastracija? :)

Unapred hvala...

U osnovi princip je siti kao kada je učiš da koristi posip.
Grebalicu popskaj mačjom travom ili valerijanom.
Kada primetiš da mačka oštri kandže gde ne treba, uzmi je, lupni par puta po dupetu (tek toliko da joj povrediš ponos i staviš joj do znanja da nisi zadovoljna), odnsei je do grebalice i pokaži joj kako se upotrebljava.
Kada mačka samoinicijativno koristi grebalicu nagradi je poslasticom, ali ne svaki put, nego na primer, svaki drugi ili treći put.
Mojim članovima čopora je trebalo nekoliko dana da nauče, ali za svaku mačku je vreme različito.
 
U osnovi princip je siti kao kada je učiš da koristi posip.
Grebalicu popskaj mačjom travom ili valerijanom.
Kada primetiš da mačka oštri kandže gde ne treba, uzmi je, lupni par puta po dupetu (tek toliko da joj povrediš ponos i staviš joj do znanja da nisi zadovoljna), odnsei je do grebalice i pokaži joj kako se upotrebljava.
Kada mačka samoinicijativno koristi grebalicu nagradi je poslasticom, ali ne svaki put, nego na primer, svaki drugi ili treći put.
Mojim članovima čopora je trebalo nekoliko dana da nauče, ali za svaku mačku je vreme različito.

Hvala puno na odgovoru! :)
E sad... ima li nekoga da mu se sijamka omacila ili će se omaciti uskoro, a da ne zna šta će sa njima pošto bi i moj naj drug nabavio ženku sijamku? Ako ima takvih, neka mi se jave na private :D
 
Poslednja izmena:
Imam sijanske macke od kada znam za sebe, trenutno imam samo jednu ( nazalost jedna je uginula sa nekih 11godina ) i mislim da su jedne od najboljih rasa. Energicne, tvrdoglave, snazne, inteligentne...
Jedina mana ove rase je sto pate od genetskih bolesti, tj imaju velike sanse da u toku svog zivota obole od problema sa bubrezima i morkacnim putevima.... Ovo mozda zvuci smesno, al zaista je tako :( Moja macka je uginula kada su joj odkazali bubrezi, dok je njen sincic ( em sto je rodjen slep ) takodje imao problema sa mokracnim putevima ( odstranjen mu je.... ). Moj savet je da obavezno nosis macku kod veterinara na pregled i da pitas da pregleda bubrege ( nemoj kod drzavnih jer jam se u njih razocarao, lecili su moju macku 2 meseca, platio sam 150-200e za razne lekove a njoj sve losije, odneo kod privatnika i za 2min saznao pravi problem )....
 
"cale" od te Sijamke koja je uginula sa 11godina i par meseci je ziveo skoro 18godina, a kada je uginuo imao je oko 9kg, na jedno oko je bio slep i veoma aktivan ( igrao se, skakao po stvarima, krao hranu sa stola.... ) samo je jednog dana uginuo u snu :(
 
Juče mi je stigla maca (trebalo je 3-ćeg), i imam problema (već)... Prvo, maca ima 3 meseca, i po dolasku u kuću se odmah sakrila u ćošak ispod stola, gde je ostala bezmalo 5 sati, iako smo joj jasno stavili do znanja da je van stola čekaju hrana, voda i posip. Nakon toga sam je izvadila odande, počela da je mazim (što je ona sa zadovoljstvom prihvatila) ali je nakon toga jedno dva sata mjaukala i skakala svuda po kući. Primirila se tek u ranim jutarnjim časovima... Negde oko 10:30-11h se popela na moj krevet i počela da se umiljava, sve dok me nije probudila. Nakon toga sam sišla na prizemlje da doručkujem, i kad sam se vratila, našla sam je (opet) sakivenu ispod kreveta... Inače, neće da jede... jako slabo. O čemu se radi?

PS. Kada su je odvojili od mame, još je sisala...
 
O čemu se radi?

O ovome:
Kada su je odvojili od mame, još je sisala...

Treba joj malo vremena da se navikne na novu sredinu, gde je neki drugi čopor, gde nema mame, gde nema braće i sestara, gde ima puno novih i nepoznatih mirisa.
Mjaukanje i skakanje po kući je traženje majke i braće i sestara.

Stavi se u njenu poziciju. Zamisli da imaš tri-četiri godine i da te neko odvoji od tvoje porodice i baci u potpuno nepoznatu sredinu.

Privići će se na vas za par dana, dok je prođe početni šok, dok istraži stan ili kuću, dok se navikne na to da su hrana i voda redovni.
To me podseti, pogledaj po temama o mačkama kako se hrani tako malo mače.
 

Back
Top